e
sv

Kürtçe Yukarı Ne Demektir?

Kürtçe derslerimizde bugün Kürtçe Yukarı Ne Demektir? sorusuna cevap verip Kürtçe jor ne demektir? soruları ile beraber kürtçe yukarı çevirisi, kürtçe yukarı anlamı ve kürtçe yukarı nedir? sorularının cevabını vereceğiz.
kürtçe yukarı çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe öğrenmek isteyenler tarafından en çok kullanılan kürtçe kelimeler kategorisinde yer alan Yukarı kelimesinin çevirisini yapacağız. Kürtçe derslerimizde bugün Kürtçe Yukarı Ne Demektir? sorusuna cevap verip Kürtçe jor ne demektir? soruları ile beraber kürtçe yukarı çevirisi, kürtçe yukarı anlamı ve kürtçe yukarı nedir? sorularının cevabını vereceğiz.

Kürtçe Yukarı Ne Demektir?

Kürtçe dili Kürdistan başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde genelde Kürtler tarafından konuşulan bir dildir. Bizim ülkemizde de bazı doğu kesimlerinde Kürtçe dili konuşulmaktadır. Etrafımıza baktığımızda pek çok Kürt vatandaşımızla iç içe yaşamaktayız. Bu bakımdan Kürt dilini öğrenmek meraktan çok ihtiyaç olabilir. Kürt tanıdıklarımızla iletişimizi kuvvetlendirme de Kürt dilini öğrenme bizim için iyi olacaktır.

Kürtçe öğrenme teknikleri olarak internette çeviri yapan sitelerden bu dilin inceliklerini ve tekniklerini en iyi bir biçimde öğrenebiliriz. Kürtçe öğrenme tekniği olarak Kürt dili tekniği bu sitelerde sizlere ücretsiz olarak verilmektedir. Üstelik üye olmanıza gerek kalmadan kolay bir biçimde giriş yapabilir ve bu sitelerden Kürt dilini öğrenebilirsiniz. Kürtçe yukarı ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Yukarı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Yukarı Kelimesi Ne Demek?

Kürtçe olarak yukarı kelimesinin anlamını merak edenler. Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramalarını yapabilir ve Google arama motorlarında bu kelimenin Kürtçe olarak karşılığını öğrenebilirler. Bu bakımdan bu kelimenin Kürtçe olarak karşılığını merak eden kişiler buradan giriş yaparak kelimenin Kürtçe olarak karşılığını kolay bir biçimde öğrenebilirler.

Çeviri sitelerine giriş yapılarak istenilen kelime ya da cümlenin Kürtçe karşılığı, günlük yaşamda kullanılan sık ve yaygın kullanım biçimi ve çok daha fazlası bu çeviri siteleri vasıtasıyla öğrenilebilir. Bu bakımdan bu sitelere giriş yaparak siz de istediğiniz kelime ya da cümlelerin Kürtçe olarak karşılıklarının buralardan öğrenebilirsiniz.

kürtçe yukarı çevirisi

kürtçe yukarı nedir?

Kürtçe Yukarı Kelime Kökeni

Kürtçe olarak “yukarı” kelimesinin kelime kökeni Kürtçe sözler içerisinde yer almaktadır. Bu kelimenin yaygın ve güncel olarak kullanım biçimini merak edenler buradan kelimenin en sık kullanıldığı biçimini Türkçe Kürtçe çeviri yapan siteler vasıtasıyla kolayca öğrenebilirler.

Çeviri sitelerinde kelime araması yapıldığında kelimenin hem Kürtçe karşılığı hem de cümle içinde nasıl ve ne şekilde kullanıldığı hakkında bilgi verilir. Böylece bir kelimeyi kapsamlı bir şekilde ne anlamlarda kullanıldığını öğrenmiş olursunuz. Kürtçe yukarı kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Yukarı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Yukarı Anlamı

Kürtçe olarak “Yukarı” kelimesinin anlamı şu şekilde ifade edilmektedir;

Jor

Kürtçe yazılışı ve okunuşu tamamen farklı bir dildir. Bu bakımdan Kürtçe öğrenirken yazılışları ile birlikte kelimelerin okunuşlarını da öğrenmek durumundasınız.

 

Kürtçe Yukarı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Jor

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Jor

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Yukarı Ne Demektir?