e
sv

Kürtçe Yumurta Kelimesi Ne Demektir?

Bugün Kürtçe Yumurta Kelimesi Ne Demektir? başlıklı makalemizle Kürtçe yemek isimlerinden biri olan Yumurta kelimesinin çevirisini yapıp Kürtçe Hek nedir? sorularına cevap vereceğiz. Ayrıca Kürtçe yumurta çevirisi, Kürtçe yumurta anlamı ve Kürtçe yumurta nedir? sorularına da cevap vereceğiz.
kürtçe yumurta çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özellikle Türkler tarafından Kürtçe öğrenme rrağbet görülmektedir. Bizler de kundir.net olarak sitemizde sürekli Kürtçe Sözlük sayesinde Kürtçe Türkçe Çeviri yaparak dilimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Bugün Kürtçe Yumurta Kelimesi Ne Demektir? başlıklı makalemizle Kürtçe yemek isimlerinden biri olan Yumurta kelimesinin çevirisini yapıp Kürtçe Hek nedir? sorularına cevap vereceğiz. Ayrıca Kürtçe yumurta çevirisi, Kürtçe yumurta anlamı ve Kürtçe yumurta nedir? sorularına da cevap vereceğiz.

Kürtçe Yumurta Kelimesi Ne Demektir?

Kürtçe dili çok konuşulan bir dil olmasa da pek çok yerde konuşulan bir dildir. Etrafımıza baktığımızda çoğumuzun çevresinde de bu dili konuşan Kürtler bulunmaktadır. Bu bakımdan bu dili öğrenmek bu kişilerle iletişim kurma noktasında yararlı olacaktır. Kürtçe dilini bu Kürt vatandaşlarımızı daha iyi tanımak için bile olsa öğrenmek istemek yerinde olacaktır.

Kürtçe dili öğrenilmesi nasıl bir dildir diye soracak olursanız bu dili öğrenmek sanıldığı gibi kolay değildir. Kürtçe harfler ve telaffuz biçimleri biraz zordur. Ama imkansız da değildir Bu dili Türkçe Kürtçe çeviri yapan internet sitelerinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ülkemizde Kürt dilini öğreten bir kurs ya da dil merkezi olmadığı için bu dili öğrenmenin en etkili yolu online olarak çeviri siteleridir.

Kürtçe öğrenme tekniği olarak bu sitelerden yardım alarak bu dili etkili ve doğru bir biçimde öğrenmeniz mümkün olabilir. Bu çeviri sitelerinden bu konuda destek alarak Kürtçe dilini sizin de öğrenmeniz bu sayede mümkün olabilir. Bunun için bu çeviri sitelerine giriş yapabilirsiniz. Kürtçe yumurta ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Yumurta Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe yumurta çevirisi

kürtçe yumurta nedir?

Kürtçe Hêk Kelimesi Ne Demek?

Kürtçe olarak “yumurta” kelimesinin anlamını merak edenler Kürtçe çeviriler yapan sitelerden bu kelimenin güncel kullanım şeklini ve anlamını rahatça öğrenebilirler. Bu şekilde bu kelimenin sık olarak günümüzde kullanıldığı yaygın biçimi kolay bir biçimde öğrenilebilir.

Kürtçe öğrenme olarak pratik bir yol olarak bu dili kolayca öğrenmek için işe kelime bilgisinden başlayabilirsiniz. Kürtçe iyi bilen bir kişi bir kelimeden bile sizin ne demeye çalıştığınızı anlayacaktır.

Kürtçe Yumurta Kelime Kökeni

Kürtçe olarak “ yumurta” kelimesinin anlamı Kürtçe sözler yazılan yerlerde yer almaktadır. Buralarda bu kelimenin ne şekilde ve ne anlamda kullanıldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Buralarda kelimenin sadece anlamını değil cümle içinde nasıl ve ne şekilde kullanıldığını da kolayca öğrenebilirsiniz. Kürtçe yumurta kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Yumurta Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Yumurta Kelimesinin Anlamı

Kürtçe olarak “Yumurta” kelimesinin anlamı şu şekilde ifade edilir;

Hêk

Kürtçe yazılışta ve okunuşta farklıdır. Bu bakımdan Kürt dilini doğru bir biçimde öğrenmek isteyen kişiler Kürtçe kelimelerin okunuşlarını da doğru bir şekilde öğrenmeleri gerekir.

Kürtçe Yumurta Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Hek

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Hêk

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Yumurta Kelimesi Ne Demektir?