e
sv

Manuş Baba Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında(Kürt Mü)

Kürt Ünlüler alanında yapmış olduğumuz araştırmalarımızın bugün kü durağı Manuş Baba Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında(Kürt Mü) yazısı olacaktır. Bu yazıda manuş babanın hayatı hakkıdna tüm bilgilere ulaşmanız mümkündür.
manuş baba kaç yaşında
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt olduğu bilinmeyen ünlüler hakkında bilgiler verirken bugün Manuş Baba Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında(Kürt Mü) başlıklı yazımızla Manuş baba nereli, manuş baba kaç yaşında, manuş baba şarkıları gibi bir çok konuya değineceğiz. Böylece manuş babanın hayatı hakkında kısa da olsa bilgiler elde edebileceksiniz.

Manuş Baba Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında(Kürt Mü)

Manuş Baba 1 Aralık 1986 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesinin Remziye’dir. Babasının adı bilinmemektedir. Bir ablası vardır. Babası dönemsel işçidir. Dördüncü sınıfa kadar Tarsus’ta bulunan Turgut İçgören İlköğretim Okulunda okumuştur.  Beşinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar Antalya Barbaros İlköğretim Okulunda okumuştur. Liseyi 2005 yılında Antalya Gazi Lisesi’nde tamamlamıştır.

Manuş Baba Kimdir?

Liseye giderken babasının ona aldığı enstrüman olan gitar ile müzik kariyerinin bir nevi temelleri atılmaya başlanmıştır. Gitar sayesinde müziğe olan yeteneğini fark ederek şan dersleri almaya başlamıştır. Aldığı müzik eğitimleri ve şan dersleri sayesinde 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümüne girmiştir. Üniversiteye giderken ‘Güneşe Yolculuk’ adlı grubun vokalistliğini yapmıştır.

manuş baba kaç yaşında

manuş baba hayatı

Manuş Baba yaptığı şarkıları genellikle pop, arabesk ve deneysel tarzda seslendirmektedir. Deneysel adı verilen tarz, söz ve müziğini kendisinin yazdığı müzik türüdür. Çaldığı enstrümanlar gitar ve mandolindir. ‘Dönersen Islık Çal’ adını verdiği ilk albümünü 2017 yılında piyasaya sürmüştür. Albüme bu ismi vermesinin nedeni, 1992 yılında gösterime girmiş olan ‘Dönersen Islık Çal’ filminden etkilenmesidir. İkinci albümünü de 2019 yılında ‘İki Gözümün Çiçeği’ adıyla yayınlamıştır.

Manuş Baba Kaç Yaşında?

Manuş Baabanın yaşı bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. 1986 yılında dünyaya gelen Manuş Baba 34 yaşındadır.

Manuş Baba Şarkıları

Manuş babanın şarkıları büyük bir keyifle dinlenmektedir. İlk çıkarttığı şarkı ile kendinden söz ettiren Manuş Baba kendisine has tarzı ile kısa sürede bir çok kişiye hitap etmeyi başarmıştır. Genellikle hüzünlü ve anlamlı şarkıları seslendiren Manuş Baba yaptığı bestelerle eserlerine bir marjinallik katmaktadır. Manuş Babanın en sevilen şarkıları arasında Dönersen Islık Çal şarkısı yer almaktadır. Manuş Baba Dönersen Islık Çal şarkısı youtube de 64 Milyon defa izlenmiştir. Böylece Youtubenin en çok dinlenen Türkçe şarkıları arasında da yer alır.

Manuş Baba Kürt Mü?

Manuş Baba Kürt müdür? Sorusu internette sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Diyarbakırlı bir ailenin çocuğudur ve Ķürt kökenlidir. Manuş Baba’yı sahne adı olarak kullanan 35 yaşındaki Mustafa Özkan, Babasının mevsimlik işçi olmasından dolayı Mersin’in Tarsus ilçesinde doğmuştur. Seslendirdiği şarkılardan arasında; eteği belinde, bu havada gidilmez, dörtnal, dayanamam, yalan ve daha bir sürü şarkı yer almaktadır.

Müziğe olan bakışını ‘Ruhani kanatları takıp, Tanrı’ya bir el edip, tekrar yeryüzüne gelmek gibi bir şey benim için müzik’ sözüyle ortaya koymaktadır. Babasının lisede okurken edebiyat öğretmenin sınıfta gitar çalarken çok hoşuna gittiği için oğluna gitar hediye etmiştir. Belki de bu yüzden müziğe bu kadar güzel bir şekilde yaklaşmaktadır.

Manuş Baba Adının Anlamı

Manuş Baba adının anlamı, sahne adının başında yer alan Manuş’u, anneannesinin küçükken ona ‘küçük, güzel çocuk’ anlamına gelen Manuş demesinden dolayı tercih etmiştir. Ardından gelen Baba’yı da konuşmaya başladığında söylediği ilk kelime olduğu için seçmiştir. Babasından bir işe ekmek harcamanın ne kadar kıymetli bir şey olduğunu, insan olabilmenin önemli bir şey olduğunu öğrenmiştir. Bu yüzden de baba kelimesini sahne adına eklemiştir.

Soyadlarının ortak olmasından dolayı Eda Baba ile kardeş ya da evli sanılmaktadırlar. Fakat Eda Baba’nın adı ve soyadı kendisine aittir. Manuş Baba’nınki gibi sahne adı ya da takma adı değildir. Çünkü Manuş Baba’nın gerçek adı Mustafa Özkan’dır. Kardeş ya da evli olmamalarının yanı sıra birbirlerini daha önce hiç görmemiş ve yakınlıkları olmayan iki sanatçıdır.

Manuş Baba Sosyal Medya Hesapları

Manuş Baba da bir çok Kürt Ünlü gibi sosyal medyayı aktif kullanmaktadır. Manuş Babanın twitter ve instagram hesaplarındaki paylaşımlar genellikle yüksek etkileşim alıp büyük bir beğeni ile takip edilmektedir. Bizler de Manuş Babanın sosyal medya hesaplarını bu yazımızın son kısmına eklemek istedik.

Manuş Baba Twitter Hesabı

Manuş Baba İnstagram Hesabı

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Sarayın Baş Pezevenki Korkmaz Karaca Vs Aliye Uzun
  1 sene önce

  Asrın pezevengi kim

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Manuş Baba Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında(Kürt Mü)