e
sv

Muğdat Çelik Aslen Nereli

Bilindiği üzere önceki makalelerimizde muğdat çelik kaç yaşında, muğdat çelik nerelidir gibi sorulara cevap vermiş ve muğdat bilici hangi takımdadır sorumuza yanıt bulmuştunuz. Bu makalemizde ise muğdat bilicinin memleketi hakkında bilgilerle beraber muğdat çelik nerede doğmuştur ve muğdat çelik nerede yaşıyor gibi sorularla sizlerle olacağız.
muğdat çelik nereli
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitemizde Muğdat çelik hakkında bilgiler vermeye devam ederken bugün Muğdat Çelik Aslen Nereli başlıklı makalemizle sizlerleyiz. Bilindiği üzere önceki makalelerimizde muğdat çelik kaç yaşında, muğdat çelik nerelidir gibi sorulara cevap vermiş ve muğdat bilici hangi takımdadır sorumuza yanıt bulmuştunuz. Bu makalemizde ise muğdat bilicinin memleketi hakkında bilgilerle beraber muğdat çelik nerede doğmuştur ve muğdat çelik nerede yaşıyor gibi sorularla sizlerle olacağız.

Muğdat Çelik Aslen Nereli

Mersin, 1990 doğumlu muğdat çelik aslen Diyarbakırlı olup futbol kariyerine Mersin’de bulunan Kuvayi Milliyespor takımının altyapısında başlamıştır. 2005 yıllarında Süper Lig’in köklü takımlarından Gençlerbirliği’ne transfer olmuştur. Muğdat Çelik Aslen Nereli Nazilli Belediyespor’a uzanan futbol yaşamının en parlak dönemlerinden biri olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor.

Özellikle, 2012’de Nazilli Belediyespor’da yaşadığı gol krallığı ile oldukça dikkat çekmiştir. Muğdat Çelik’in yakaladığı bu başarının bir sonucu olarak Balıkesir spora transferi gecikmemiş ve kariyerini şampiyonlukla süslemiştir. Balıkesir sporla devam eden kariyerinde 2015-16 sezonunda Akhisar spora transfer olmuştur. Bu süreçte 25 Süper Lig maçına çıkan Muğdat’ın 4 gol, 4 asistlik performansı göz doldurmuştur. 2018 yılına gelindiğinde ise Türkiye’nin güzide kulüplerinden olan Galatasaray’a transferi gerçekleşmiştir.

muğdat çelik nereli

muğdat çelik aslen nerelidir?

Muğdat Çelik Biyografisi

2018 yılında Galatasaray’a transfer olan Muğdat çelik, 1.80 boyunda ve 75 kg ağırlığındadır. İlginç bir yaşam hikayesi olmasının en önemli noktası, Diyarbakır’dan göç eden ailesi ile mümkün olmuştur. Yapılan bir röportajda Muğdat çelik galatasaray spor kulübünün büyüklüğü ve hedeflerine dair söylemleri ile beğeni toplamıştır. Muğdat Çelik Aslen Nereli Bebekken camii avlusuna bırakılması, adının bulunduğu camiden gelmesi ve başarı hikayesiyle birlikte Muğdat Çelik’e dair merak edilenler bir hayli fazla olmaktadır.

Muğdat Çelik Doğum Yeri ve Kariyeri

Diyarbakır’dan Mersin’e uzanan bir hayat hikayesine sahip Muğdat Çelik, Kastamonu, Balıkesir, Akhisar ve son olarak Galatasaray formaları ile başarılı maçlar çıkarmaya devam ediyor. Aslen Diyarbakırlı olan Muğdat’ın iki ayağını kullanması, oyundaki hızı ve zekası oldukça beğenilmektedir. Forvet bölgesinde birçok mevkide oynaması ve gol ortalaması ile de kariyerinde büyük gelişimler kat etmiştir. Muğdat çelik Diyarbakır ile olan bağı ve memleketine duyduğu sevgisi ile de bilinmektedir. Muğdat Çelik Aslen Nereli Tarihi ve kültürel anlamdaki yeri sebebiyle önemli bir şehrimiz olan Diyarbakır, Muğdat Çelik’in özverili futbol kariyeri ve başarı basamakları ile sıklıkla dile geleceğe benziyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Muğdat Çelik Aslen Nereli