e
sv

Muğdat Çelik Kürt Mü?

Muğdat Çelik Kürt Müdür? başlıklı yazımızda ise galatasaray oyuncularından muğdat çelik hakkında bilgiler vereceğiz. Muğdat çelik kaç numara forma giyiyor gibi sorulara istinaden bugün közetle muğdat çelik hayatı hakkında konuştuktan sonra kürt olan ünlüler arasıdan biri olduğu için muğdat çelik kimdir? sorusuyla onu tanıtacağız.
muğdat çelik kürtçe
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Galatasaray’ın en güzel oynayan futbolcuları arasında yer alan ve aslen kürt olan futbolcular hakkında bilgiler de içerecek olan Muğdat Çelik Kürt Mü? başlıklı makalemizde sizlerle galatasaray kürt oyuncuları hakkında konuşacağız. Bu makalemizden önce de sitemizde birçok kürt ünlüler, kürt yazarlar, kürt futbolcular ve kürt sanatçılar gibi çeşitli bilinen kürt insanlarını sizlere tanıtmıştık.

Muğdat Çelik Kürt Müdür? başlıklı yazımızda ise galatasaray oyuncularından muğdat çelik hakkında bilgiler vereceğiz. Muğdat çelik kaç numara forma giyiyor gibi sorulara istinaden bugün özetle muğdat çelik hayatı hakkında konuştuktan sonra kürt olan ünlüler arasından biri olduğu için muğdat çelik kimdir? sorusuyla onu tanıtacağız.

Muğdat Çelik Kürt Mü?

Mersin’de 1990 yılında dünyaya gelen muğdat çelik kürt mü? Öncelikle, zeka ve mücadele hırsı ile bilinen özel bir futbolcunun hayatına değinmek ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Muğdat Çelik, futbol kariyerine Kuvayi milliye altyapısında başlamış ve alt liglerde birçok takımda forma giymiştir. Gençlerbirliği, Balıkesir spor, Kastamonu spor, Çankırı spor ve Batman Petrol gibi takımlarda görev almıştır. Süper lig kariyerine Akhisar spor ile devam etmiş ve Galatasaray’a transfer olmuştur. Forvet ve Orta saha kanat mevkilerinde oynayan Muğdat, 1.80 boy ve 75 kg ağırlığındadır.

Muğdat Çelik Ve Diyarbakır

Aslen Diyarbakırlı olan Muğdat çelik kürt asıllı Galatasaraylı futbolcudur. Mersine göç eden bir aile tarafından dünyaya gelen Muğdat’ın burcu oğlaktır. İki ayağını birden kullanması ise futbol kariyerini üst noktalara taşımıştır. Diyarbakırlı vatandaşlarımız tarafından büyük bir sevgiyle karşılanan Muğdat, özellikle kupa finalinde Fenerbahçe’ye karşı gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Tarihi ve kültürü ile önemli yaşam alanlarımızdan olan Diyarbakır, Muğdat Çelik’in futbol dünyasında yarattığı etkilerle gurur duymakta ve mütemadiyen takip etmektedir.

muğdat çelik kürtçe

muğdat çelik kürt müdür?

Muğdat Çelik Ve Kupa Macerası

Akhisar spor ile Fenerbahçe’ye karşı Türkiye Kupasını kazanan Muğdat Çelik, hem attığı goller, hem de mücadelesi sebebiyle maçın adamı seçilmiştir. Çabuk ve agresif oyununun bir sonucu olarak savunmalara zor anlar yaşattığı bilinmektedir. Çok yönlü mevkilerde oynaması da takım arkadaşları için ekstra bir kazanım olmaktadır. Muğdat çelik kürt asıllı Galatasaraylı futbolcu olarak futbol kariyerine devam etmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Sarayın Baş Pezevenki Korkmaz Karaca
  3 sene önce

  İyi topçuydu Muğdat

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Muğdat Çelik Kürt Mü?