e
sv

Nihat Doğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Sürekli farklı yorumlarla gündeme gelen Nihat Doğanın hayatını Nihat Doğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? başlıklı yazımızda paylaşacağız. Bu yazımızda Nihat Doğanın yaşı, Nihat Doğan Nereli ve Nihat Doğan çocukları gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.
nihat doğan yaşı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gündeme gelen marjinal yorumalrı sayesinde bir çok kişinin merak konusu olan Nihat Doğan hakkında bilgiler paylaşacağımız Nihat Doğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? makalemizde sizlerde Nihat Doğanın kısa hayatını öğrenebileceksiniz. Bu yazımızda Nihat Doğan kimdir?, Nihat Doğan nerelidir, Nihat Doğan Kürt müdür gibi bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.

Nihat Doğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Nihat Doğan kimdir? Ünü Türk halk müziği şarkıcı Nihat Doğan, Türkiye’nin bilinen büyük halk müziği şarkıcıları arasındadır.

Nihat Doğan kimdir? Nihat Doğan, 13 Şubat 1976 İstanbul doğumlu Kürt asıllı Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Henüz 11 yaşındayken babasını kaybeden ünlü şarkıcı aile büyükleri tarafından Muş’a götürülmek istenmiştir. Nihat Doğan, Muş’a gitmek istemediğinden dolayı İstanbul’da kalmıştır.

İstanbul’da ilk başta Avcılar’da bir çay bahçesinde istek üzerine şarkı söylemeye başlamıştır. Bir gün Avcılar’da şarkı söylerken orada bulunan ve Almanya’da ikamet eden bir çiftin önerisi üzerine Almanya’ya gitmiştir. Almanya’da 1 yıl kaldıktan sonra star olamayacağını düşünüp Türkiye’ye geri dönmüştür.

Müzik kariyerini inşa etmek için 1994 yılında “Kırdın Kalbimi” isimli bir albüm çıkarmıştır. 2011 yılında Acun Ilıcalı’nın sunmuş olduğu “Survivor Ünlüler-Gönüllüler” yarışmasında 2. olmuştur.

2015 yılında Survivor All-Star’a tekrar katılarak programa çıkacaktı. Fakat Özgecan Aslan hakkındaki yorumlarından dolayı Acun Ilıcalı kendisini men etmiştir. Nihat Doğan bu duruma ben kendi isteğimle yarışmaya gitmedim demiştir.

Nihat Doğan Nereli?

Nihat Doğan nerelidir? Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Nihat Doğan, İstanbul doğumludur. Babasının Muşlu olmasından dolayı kimliğinde yer alan kütüğe göre Muşludur.

Nihat Doğan Kaç Yaşında?

Nihat Doğanın yaşı 13 Şubat 1976 yılında İstanbul’da doğan Nihat Doğan, 45 yaşındadır.

nihat doğan yaşı

nihat doğan kaç yaşında

Nihat Doğan Kürt Mü?

Nihat Doğan Kürt müdür? Ünlü şarkıcı hakkında en çok sorulan sorular arasında Kürt kökenli olup olmadığı merak edilmektedir.

Nihat Doğan Kürt mü? Nihat Doğan, 11 yaşındayken babasının vefat etmesi ile aile büyükleri tarafından Muş’a getirilmek istenmiştir. Gitmek istememesi üzerine İstanbul’da yaşamına devam etmiştir. İstanbul’da doğup büyümesine rağmen kökeni Kürttür. Nihat Doğan, Doğu ve Güneydoğu’nun en köklü aşiretlerinden birisi olan Badıkan Aşireti mensubudur. Badıkan Aşireti’nin kökleri ise Mervaniler’in kurucusu olan Bad’a dayanmaktadır.

Sonuç olarak Nihat Doğan Kürt asıllıdır. Annesi hakkında internet üzerinde detaylı bir bilgi bulunmasa da bazı haberlerde annesinin de Muşlu olduğu yer almaktadır.

Nihat Doğan Muş’un Hangi İlçesinden

Nihat Doğanın memleketi de ayrıca merak edilen konular arasında yer alıyor. Bizler sitemizde daha önce Nihat Doğan Muş’un Hangi İlçesinden yazısı ile Nihat Doğanın memleketi hakkında bilgiler vermiştik. Ayrıca sitemizde muşlu olan ünlüler hakkında da detaylı bilgiler mevcuttur. Sitemizdeki arama kısmı veya Kürt Ünlüler kısmından detaylıca inceleyebilirsiniz.

Nihat Doğan Sosyal Medya Hesapları

Nihat Doğanın sosyal medya hesapları da genellikle merak edilmektedir. Özellikle gündeme oturacak açıklamaları genelde Sosyal Medya hesaplarında yayınlamasından ötürü bir çok kişi Nihat Doğan twitter hesabını merak ediyor. Bizler de bu başlığımızda Nihat Doğanın sosyal medya hesaplarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ayrıca Nihat Doğanın twitter biosunda ise “Memleketin koyununa aşık Veliler içinde deli, deliler içinde Veli. Biz bir aynayız kim bize Nasıl bakarsa bizde kendisini öyle görür. G.S kongre üyesi” yazısı yer almaktadır.

Nihat Doğan Twitter Hesabı

Nihat Doğan İnstagram Hesabı

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Nihat Doğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?