e
sv

Nihat Hatipoğlu Kürt Mü? Nereli

Ramazan aylarının vazgeçilmez programları arasında yaptığı çalışmalarla ekranlarımıza konuk olan Nihat Hatioğlu hakkında birkaç araştırma yapıp Nihat Hatipoğlu Kürt Mü? Nereli gibi sorularınıza cevap bulmaya çalıştık. Bilindiği üzere Nihat Hatipoğlu sık sık ekranlara çıktığı için Nihat Hatipoğlu nereli sorularına da sıklıkla karşılaşmaktayız. Onu beğenerek takip edenler bununla beraber Nihat Hatipoğlu Kürt mü? sorusuyla Nihat Hatioğlunun kökeni'ni de merak etmektedirler.
nihat hatipoğlu kürtçe
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ramazan aylarının vazgeçilmez programları arasında yaptığı çalışmalarla ekranlarımıza konuk olan Nihat Hatioğlu hakkında birkaç araştırma yapıp Nihat Hatipoğlu Kürt Mü? Nereli gibi sorularınıza cevap bulmaya çalıştık. Bilindiği üzere Nihat Hatipoğlu sık sık ekranlara çıktığı için Nihat Hatipoğlu nereli sorularına da sıklıkla karşılaşmaktayız. Onu beğenerek takip edenler bununla beraber Nihat Hatipoğlu Kürt mü? sorusuyla Nihat Hatioğlunun kökeni’ni de merak etmektedirler.

Nihat Hatipoğlu Kürt Mü? Nereli

Bir özel gazetede yazarlık yapan ve aynı zamanda özellikle ramazan ayları Atv’de sahur ve iftar programlarına konuk olup büyük bir reyting toplayan Nihat Hatipoğlunun kökeni hakkında bilgiler vereceğiz. Hatipoğlu 1955 yılında Diyarbakır dünyaya gelmiştir. Aslen Diyarbakırlı olan Nihat Hatipoğlu ilk okul eğitimini Diyarbakırla beraber Siirt ve Malatya gibi çevre illerde de okuyarak tamamladı.

nihat hatipoğlu kürtçe

nihat hatipoğlu nereli

Nihat Hatipoğlu Eğitimi ve Okuduğu Üniversiteler

İlkokul eğitimini burada tamamlayıp okumaya ve eğitime ilk adımını attıktan sonra 1975 senesinde ise Uşak İmam Hatip Lisesinde eğitim görmeye başladı. Lise eğitimini burada tamamladıktan sonra 1981 yılında ise akademik kariyerinin ilk aşaması olan Üniversite eğitimine başladı. 1981 Yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne kayıt yaparak Üniversite eğitimini burada tamamladı. Böylece Nihat Hatipoğlu hangi üniversiteden mezun olmuştur? veya Nihat Hatipoğlu hangi üniversitede okumuştur? benzeri sorulara da cevap vermiş olduk.

Hatipoğlu Üniversite Eğitimini Ankara İlahiyatta tamamladıktan sonra aynı fakültede Hadis Ana Bilim alanında “Kuran-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü” başlığıyla doktora tezini verip 2000 yılına geldiğimiz de ise yine aynı üniversitede Doçent ve 2012 yılında ise Profesör eğitimini tamamlamıştır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Nihat Hatipoğlu Kürt Mü? Nereli