e
sv

Nur Sürer Hayatı Kimdir? Kökeni ve Gençliği Öldü Mü? 2022

Nur Sürer Hayatı hakkında tüm bilgileri bu yazımızda topladık. Makalemizi okuduktan sonra Nur Sürer'in kökeni başta olmak üzere ünlü sanatçı hakkında bir çok bilgiye ulaşabileceksiniz.
nur sürer hayatı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt ünlüler listesinde bugün Nur Sürer Hayatı başlığı ile Nur Sürerin gençliği ve Nur Sürer Kürt Mü sorusuna cevap vereceğiz. Bu makalemizde Nur Sürer hakkında tüm bilgilere ulaşabilir ayrıca Nur Sürer Öldü mü sorusunun cevabına da ulaşabilirsiniz.

Nur Sürer Kimdir?

Nur Sürer kimdir? Nur Sürer nereli? Nur Sürer kürt mü? Bu ve benzeri soruların cevaplarını bir araya getirdik. İşte Nur Sürer biyografisi…

Camdaki Kız dizisinin Feride İpekoğlu karakterini canlandıran Nur Sürer, Bir Litre Gözyaşı ve Çukur adlı dizilerde de rol aldı.

Nur Sürer Hayatı

Rabia ve Ahmet Sürer’in kızı olarak 1954 yılında dünyaya gelen Nur Sürer, Anadolu Kız Lisesi’nde eğitim almıştır.

Sinema hayatına, Erden Kıral’ın Bereketli Topraklar Üzerinde adlı filmiyle adım atmıştır. İki defa, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne lâyık görülmüştür.

Onlarca dizi ve filmde oynayan Nur Sürer, uluslararası ilk çalışmasına 1984 yılında imza atmıştır. ‘Ayna’ filmindeki performansıyla büyük beğeni toplamış, bu filmi ise Umuda Yolculuk filmi izlemiştir. Ayrıca Hakan Altun Kürt Mü yazımıza da bakabilirsiniz.

bu film ‘En İyi Yabancı Film’ dalında 1991 itibariyle Oskar Ödülü almıştır.

nur sürer hayatı
Nur Sürer Hayatı

Tatar Ramazan, Sultan, Bana Artık Hicran De gibi pek çok dizide boy göstermiştir.

1981 yılında ilk evliliğini gerçekleştiren Nur Sürer Bülent Kayabaş ile evlenmiş, fakat bir süre sonra kendisiyle yollarını ayırmıştır. İkinci evliliğini ise Sarp Kuray ile yapmıştır. Ümit adında bir oğlu vardır.

Politik bir duruşa sahip olan ünlü oyuncu, kadın haklarıyla da yakından ilgilidir. 2007 yılında 1 Mayıs kutlamalarına katılıp 1 gün gözaltına alınan sanatçı, bu olaydan sonra serbest bırakılmıştır.(1)

Nur Sürer Kürt mü?

Kürt değildir. Baba tarafından Dağıstan asıllı olup, anne tarafından ise Arnavut kökenlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Nur Sürer Hayatı Kimdir? Kökeni ve Gençliği Öldü Mü? 2022