e
sv

Selahattin Demirtaş Eşi Kimdir? Hayatı ve Yaşı

Selahattin Demirtaş hayatını paylaştığımız önceki makalelerimizde Selhattin Demirtaşın eşi hakkında detaylı bilgilere vermemiştik, bu neden bizler bugün Selahattin Demirtaş Eşi Kimdir? Hayatı ve Yaşı başlıklı makalemizde Demirtaşın eşi hakkında detaylı bilgiler verip, başak demirtaş hayatı hakkında sizleri bilgilendireceğiz.
selahattin demirtaş eşinin yaşı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selahattin Demirtaş hayatını paylaştığımız önceki makalelerimizde Selhattin Demirtaşın eşi hakkında detaylı bilgilere vermemiştik, bu neden bizler bugün Selahattin Demirtaş Eşi Kimdir? Hayatı ve Yaşı başlıklı makalemizde Demirtaşın eşi hakkında detaylı bilgiler verip, başak demirtaş hayatı hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Bunun dışında sitemizde Selhattin demirtaş ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir, Allattin Çakıcı ve Selahattin Demirtaş mektubu hakkındaki yazılarımıza ulaşıp, aynı zamanda Selahattin Demirtaş mahkeme son dakika bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Böylece Selahattin Demirtaş ne zaman tahliye oldu veya Selahattin Demirtaş tahliye oldumu gibi sorularıda sizler için cevaplandırmış olacağız. Selhattin Demirtaşın cezaevi hayatı dışında aynı şekilde onun sanatçı ruhuna da sitemizde yer verdik. Selhattin Demirtaş türküleri, Selhattin Demirtaş kimliği ve Selhattin Demirtaş pore delalamın sore şarkı sözleri hakkında herşey sitemizde mevcuttur.

Selahattin Demirtaş Eşi

Başak Demirtaş; Selahattin Demirtaş’ın eşi 1977 yılında Diyarbakır’da doğmuş. 39 yaşında olan Başak Demirtaş,  yoksul bir aileden geliyor ve işçi bir babayla ev hanımı bir annenin kızıdır. Başak Demirtaş,  Selahattin Demirtaş ile 13 yaşından beri tanışıyor. Birlikte okumuşlar ve komşu olarak da büyümüşler.

25 yıldır birlikte olan Demirtaş çifti 20 yıldır da evli. Başak Demirtaş 14 yıldır öğretmenlik yapıyor fotoğrafçılığı ve kır yürüyüşleri yapmayı ve bisiklet sürmeyi seviyor. Çiftin Delal 7, Dilda 11 adında iki kızı var.

Başak Demirtaş Nasıl Bir Eş?

İyi günde – kötü günde aktine örnek bir eş profili çizen Başak Demirtaş, eşine aynı dışarıda olduğu gibi cezaevinde geçirdiği kara günlerinde de örnek bir eş olarak dışarından da harika bir destekçi oluyor.  Hatta her hafta düzenli olarak aksatmadan eşini ceza evinde görmeye gidiyor. Diyarbakır – Edirne ve sonrasında da Silivri ceza evinde de eşini asla yalnız bırakmayan Başak Demirtaş örnek bir eş açıkçası.

Selahattin Demirtaş’ın  aylar öncesinden kendisi hakkında tutuklama kararı verildiğini bildiğini açıklayan Başak Demirtaş,  bu konuyla ilgili olarak arkadaşlarının kendilerine yurt dışına giderek orada kalmalarını önermelerine rağmen asla bu teklifi akıllarına bile getirmediklerini açıkladı.

selahattin demirtaş eşinin yaşı

selahattin demirtaş eşi hayatı

Başak Demirtaş Hayatı

4 Kasım 2016 tarihinde tutuklanarak Edirne cezaevine konan Demirtaş,  silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek / propagandasını yapmak gibi suçlardan  43 – 142 yıl arası hapsi istemiyle tutuklu bulunuyor. Tutukluluğun ardından aradan geçen 3 seneyi anlatan Başak Demirtaş, ilk yıl için olayın ardından bir yıl geçmesine rağmen yakın zamana kadar eşinin hakim karşısına dahi çıkarılmadığını ve boşu boşuna tutuklu tutulduğunu söylemişti. Eşinin herhangi gizli bir faaliyetinden yargılanmadığını belirten Başak Demirtaş: “Hakkında böyle bir suçlama yok. Yargı konusu tamamen kamuoyuna açık konuşmalarıdır. Bir siyasetçiyi konuşmalarından dolayı yargılayamazsınız’ şeklinde düşüncelerini aktarmıştı.

Başak Demirtaş Eşinin Siyaset Yaşamı Ve Tutukluluğuyla İlgili Ne Düşünüyor?

Siyasetçilerin konuşmalarının ancak eleştirilebileceğini belirten Başak Demirtaş,  siyasetçilerin ancak oylarla yargılanabileceğini söyleyerek 1 yıldır tek bir defa bile eşinin hakim karşısına çıkarılmadığından hayıflanmıştı.  Eşinin aylar öncesinden tutuklanacak 12 kişilik listenin içinde yer aldığını bildiğini belirten Başak Demirtaş, bir gece ansızın evlere düzenlenecek baskınlardan da haberdar olduklarını ancak eşinin binlerce insan tutuklanırken, partinin eş başkanı olarak kalıp direnmeyi tercih ettiğini aktardı.

Başak Demirtaş Kim

Yaşananların ardından “Keşke siyasete girmesiydi” düşüncesinin aklından geçmediğini ama ancak eşinin hiç milletvekili olmasını istemediğini belirten Başak Demirtaş, ülkemizde demokrasi, barış, özgürlükler, eşit ve kardeşçe bir yaşam konusunda geçmişten bugüne hep sorunlar yaşandığını ve bu sorunların çözümünün sorumluluk alınarak ve mücadele edilerek üstesinden gelinebileceği düşüncesinde.

Halen daha umutlarını kaybetmediklerini ve bağımsız – tarafsız olan yargıya güvendiklerini anlatan Başak Demirtaş,  her şeye rağmen hukuka güvendiklerini aktardı.  Öte yandan taraflı yargı mekanizmasına güvenmediklerini de konuşmalarında sık sık belirtiyor. Toplamda ilk tutukluluk senesinde Edirne – Diyarbakır arası yaklaşık 156 bin kilometre yol kat ettiğini belirten Başak Demirtaş, uçak seyahatlerinde hakkı olan VIP’ten dahi faydalanmadıklarını anlattı. Bu konuda VIP’ı kullanmaya çok da meraklı olmadıklarını ve VİP olmanın ayrımcı bir suç olduğuna inandıklarını anlatan Başak Demirtaş, AKP’nin ilçe başkanlarının uzak akrabalarının dahi VIP’i kullandığını da hatırlattı. Selahattin Demirtaş eşi kims sorularına istinaden yazdığımız makalemizin devamında başak demirtaş kim, başak demirtaş ne öğretmeni ve başak demirtaş nerelidir hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz.

Başak Demirtaş Aslen Nereli

Başak Demirtaş kimdir? nerelidir sorularına geçmeden önce Başak Demirtaş Nerelidir hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Çocuklarına daima; haklıdan, ezilenden, dürüstten yana olmayı anne baba olarak öğrettiklerini söyleyen Demirtaş, eşi tutuklanmadan önce kızları Delal ve Dılda’ya böyle bir durumun yaşanabileceğini açıkladıklarını da anlattı. Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde 12 kilo kaybettiğini anlatan Başak Demirtaş, kızlarının gitar ve keman öğrenerek babalarına telefonda müzik çaldıklarını da anlattı. Çocuklarının yabancı okullarda ya da yurt dışında sosyetik eğitimler alarak yetiştirildiği tarzında aslı astarı olmayan dedikodularında üretildiğini söyleyen Başak Demirtaş, bu tutumun anne – baba olarak kendilerine son derece aykırı bir tutum olduğunu belirtiyor.

İşte Başak Demritaş’ın eşinin yanına giderken ki bir twitter paylaşımı; Başak Demirtaş “Yine uzun yollar var gidilecek, bugün günlerden Edirne. Kucak dolusu selamlar götürüp moral depolamaya GİDİYORUM…’

Selahattin Demirtaş Tahliye Oldumu

Takipçilerimiz arasında merak edilen bir diğer konu ise şüphesiz Selahattin Demirtaş aponun heykelini dikeceğiz sözü olmuştur. İnternet ortamında Selhattin Demirtaşın Abdullah Öcalan ile ilgili sözleri arasında yer alan bu sözde Demirtaş’ın öcalanın heykelini dikeceğiz dediği iddia edilmiştir. Bu sözün ardından sözlü bir saldırıya uğrayan demirtaş aynı şekilde Selhattin Demirtaşın suçu nedir? veya Selhattin demirtaş ne için cezaevine girmiş gibi sorularının cevabını da içermektedir.

Selahattin Demirtaşın şiirleri arasında en çok beğenilen pore delalamın şarkısını indirmek isteyen kullanıcılar sitemizde Selahattin Demirtaş pore delalamin indir yazarak şarkıyı bulup indirebilirler. Selahattin Demirtaş pore delalamin sore şarkısı Hdp tabanı tarafından sevilerek dinlenilen bir şarkıdır. Selahattin Demirtaş’ın siyasi ve sanatçı ruhundan sonra edebi ruhunu yansıtığı Seher kitabının özetine de sitemizde Selahattin Demirtaş seher oku yazarak ulaşabilirsiniz.

Selahattin Demirtaş Ne Zaman Tahliye Oluyor

Selahattin Demirtaş askerlik yapmışmıdır? sorularını soran ziyaretçilerimizin cevabını verecek olursak böyle bir ihtimalin bilinmediği, bedelli yapma ihtimalinin olduğunu da belirtmek isteriz. Böylece Selahattin Demirtaş askerliğini nerede yaptı sorusunu soran arkadaşlar net doğru cevabı araştırarak bulabilirler. Selahattin Demirtaş alevimi sorusunu soran üyelerimizi bilgilendirmek gerekirse Selahattin Demirtaş Zaza’dır cevabını vermemiz doğru olacaktır. Makalemizin sonuna gelirken başak demirtaş hayatı hakkında bilgiler verirken başak demirtaş kaç yaşında sorusuna daha sonraki makalelerimizde yer vermeyi umuyoruz. Sağlıcakla kalın..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Selahattin Demirtaş Eşi Kimdir? Hayatı ve Yaşı