e
sv

Tuğba Ekinci Hayatı Kimdir? – Tuğba Ekinci Kaç Yaşında

Nihat Doğan'ın sunmuş olduğu programdan sonra Tuğba Ekinci biyografisi hakkında bilgiler elde etmek isteyen izleyiciler oldu. Bizlerde kolaylık olsun diye Tuğba Ekinci Hayatı hakkında detaylı bilgilere makalemizde yer verdik. Bu yazımızda Tuğba Ekinci Kürt mü? Tuğba Ekinci kaç doğumlu ve Tuğba Ekinci kaç yaşında gibi sorulara da ulaşabilirsiniz.
tuğba ekinci hayatı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tuğba Ekinci Hayatı özellikle Nihat Doğan ve Seyhan Soylu’nun düzenlediği programdan sonra popüler olmaya başladı. Bizler bu makalemizde Tuğba Ekinci ne iş yapar?, Tuğba Ekinci Kürt müdür? soruların yanı sıra ayrıca Tuğba Ekinci biyografisi hakkında da detaylı bilgiler vereceğiz. Gelin hep beraber Tuğba Ekinci nereli kimdir? öğrenelim.

Tuğba Ekinci Kimdir?

Tuğba Ekinci Biyografisi
tuğba ekinci hayatı
Tuğba Ekinci Hakkında Genel Bilgiler
Doğum adı: Tuğba Ekinci
Doğum: 9 Haziran 1977 (44 yıl yaşında), Kars
Tuğba Ekinci Eşi Kimdir? : Fatih Özbilen (e. 2002–2007)
Tuba Ekinci Sanatçı Olma Tarihi : 2005 – günümüz
Tuğba Ekinci Annesi Kimdir? : Havva Ekinci, 
Tuğba Ekinci Babası Kimdir? : Yusuf Ekinci
Tuğba Ekinci Aslen Nereli : Kars
Tuğba Ekinci Mesleği : Şarkıcı-Oyuncu
Tuğba Ekinci Kürt mü?
Tuğba Ekincinin kökeni hakkında yorum yapmak için öncellikle Tuğba Ekinci aslen nerelidir sorusuna cevap vermemiz gerekir. Tuğba Ekinci aslen Kars’lıdır. KArsın demografik yapısına baktığımızda ise Kürtlerin ağırlıkta olduğunu görmekteyiz.
Tuğba Ekinci Ne Mezunu?
Aslen Kars’lı olan Tuğba Ekinci, İstanbul Pendik Lisesi mezunudur. Annesi hemşire, babası İstanbul Teknik Üniversitesinden mezun olup inşaat mühendisidir.

Tuğba Ekinci kimdir sorusuna cevap olarak şarkılarıyla gündeme gelmiş kadın şarkıcılardandır denebilir. 9 Haziran 1979 tarihin de dünyaya gelen Tuğba Ekinci Kars’ lıdır. Kendisi oldukça gündem yaratacak sözleriyle gazetecilere demeç verdiği zamanlar da olmuştur. Babası inşaat mühendisi annesi ise hemşiredir. Kendisi Pendik Lisesinden mezun olup, bir kardeşi daha vardır. Tuğba Ekinci Hayatı Çarkıfelekte de hosteslik yapan Tuba Ekinci’yi Osman SINAV keşfetmiştir.

Bodrum’da çekilen Mavi Düşler adı dizi çekimlerinde Osman Sınav’ın dikkati çekmiş ve teklifte bulunmuştur. Güzellik yarışmasına da katılan Tuğba Ekinci ilk 20 de yer almıştır. Ancak babası izin vermediği için çekilmek zorunda kalmıştır. Kral TV VJ’ likte yapmıştır. Sonrasında ki müzik hayatının başlaması ise Erol Köse ile tanışarak başlamıştır. Seyhan Soylu hakkında detaylı bilgi için Seyhan Soylu Hayatı Kimdir(Kürt Mü 2021) yazımızı da okuyabilirsiniz.

Tuğba Ekinci Hayatı

Tuğba Ekinci hayatı müzikle tanışmasıyla değişmiştir. Özcan Şenyaylar’dan şan dersleri almaya başlayarak müzik kariyerine başlayan Tuba Ekinci, Fatih Özbilen ile kısa süreli bir evliliği olmuştur. 8 albümü olan şarkıcı birçok kez konserler de vermiştir. Buzda dans yarışmasının da finalisti olan Tuba Ekinci çeşitleri yorumlarıyla oldukça dikkat çekmiştir. Tuba Ekinci bir canlı yayında ‘Delikanlım’ şarkısını okuyarak detone olmuştur. Bu durum oldukça dikkatleri çekmiş ve uzun süre konuşulmuştur. Tekrardan bu şarkıyı canlı olarak okuyan Tuba Ekinci bu sefer de Demet Akalın’a meydan okumuştur. Albümleri ise;

 • 100 Derece
 • Hadi Kızım
 • Boynuz
 • O Şimdi Asker
 • Condom
 • Yanma Demezler
 • Para Babası
 • Git Git Gör Gönünü
tuğba ekinci hayatı
Tuğba Ekinci Hayatı

Tuğba Ekinci Nereli

Tuba Ekinci nereli sorusu her ünlü isimde olduğu gibi merak edilir. Tuba Ekinci Kars doğumludur. Tuğba Ekinci belli dönemlerde magazin sayfalarında kendinden çok fazla bahsettirmiştir. Kendinden genç olan oyuncu Ümit Cemşenol’la kısa süreli ilişkisi olmuştur. Tuğba Ekinci’nin nereli olduğu konusundan hayatındaki ilerleyişlerini kendi verdiği bir röportajda anlatmıştır.

Tuğba Ekinci gençlik yıllarından itibaren dikkat çekmek isteyen ve güzel giyinmeyi sevdiği söyler. Annesi ve babası çalıştığı için kendisine bakıcılar bakmış. Bu bakıcılar Tuba Ekinci’nin ilkokul zamanın da kendini ifade edemediğinin nedenleri arasında olduğunu ifade eder. Anne ve babası okuması için elinden geleni yapmasına rağmen, şarkıcı için pek iç açıcı olmamış. Katıldığı her programda muhakkak dikkatleri üzerine çekecek çıkışlarda bulunan Tuba Ekinci Beyaz Show’a katıldığı bir programda Hülya AVŞAR ile tartışmıştır.

Tuğba Ekinci Hayatı sonrasında da programdan çıkarılmıştır. Tuba Ekinci agresif çıkışlarını bakıcısının yüzünden olduğunu iddia eder. Sürekli bağıran bir bakıcı tarafından büyütülüp bu da onda psikolojik olarak bu agresifliğin geliştiğini ifade eder. Ayrıca dileyen okuyucular Nihat Doğan Hayatı Kimdir(Kürt Mü 2021) başlıklı makalemizi de inceleyebilirler.

Tuğba Ekinci Memleketi Neresi

Tuğba Ekinci Hayatı Tuba Ekinci kariyerini çok farklı dallarda devam ettirirken müzikle son çıkışını yapmıştır. O Şimdi Asker şarkısıyla ciddi paralar kazanıp kendine ev ve araba alabilmiştir. Erol Köse Tuğba Ekinciyle karakteri yüzünden çalışmak istemeyip O Şimdi Asker adlı şarkıyı da çok beğenmiştir.

Prodüktörlüğünü üstlenen Şahin ÖZER ise bu şarkıya ciddi yatırımlar yapmış ve yaptığı yatırımı fazlasıyla aldığını Tuba Ekinci dile getirmiştir. Tuba Ekinci kendisine sahip çıkılmadığını söyleyerek buzda dans yarışması olmasa da olurdu diyerek O Şimdi Asker adlı şarkısıyla maddi durumunun düzeldiğini ifade eder. Tuba Ekinci katıldığı her programda polemik yaratacak sözler ifade etmiştir. Kendisine neden böyle yapıldığı sorulduğunda ‘Kendi hakkımı arıyorum, yanlış bir şey mi bu’ cevabını vermiştir. Katıldığı güzellik yarışmasında da Yağmur Atacanla’da polemik yaşamıştır.(1)

Tuba Ekinci kendisinin estetik güzeli olmadığını söyleyerek birçok ünlü isime gönderme yapmıştır. Erol Köse kendisine laf geçiremeyeceğini düşündüğü için Tuba Ekinciyle çalışmamıştır. Taklidini yaptığı düşünülen Hülya Avşar’a ‘sizi örnek alıyorum’ demiştir. Sonrasın da ise Hülya Avşar’a sizde Emel Sayını taklit ediyorsunuz diyerek tartışmayı başlatmıştır. Yaptığı hemen hemen her açıklamada skandal olan Tuba Ekinci şarkıcılığa ara vermiştir. Çıkışı olan O Şimdi Asker şarkısı oldukça beğenilmiştir.

Tuba Ekincicondom adlı şarkısı içinse çok sosyal içerikli bir çalışma olduğunusöylediği röportajlar olmuştur. Yıllardır herkesin yanlış ve eksik bildiği şeyi bu şarkıyla aydınlattığını söylemiştir.

Tuğba Ekinci Kürt mü

Tuğba Ekinci’nin kökenini araştırırken öncellikle Tuğba Ekinci nerelidir? sorusunun cevabını bulmak gerekir. Tuğba Ekinci nerelidir diye araştırdığımızda ise aslen Kars’lı olduğunu görmekteyiz. Tuba Ekinci Kürt mü sorusunun cevabı Kars’ın büyük nüfusu Kürt’tür. Ayrıca büyük bir kesimde Türk nüfusu görülür. Tuğba Ekinci’nin Kürdüm dediği olmamıştır. Kars ülkemizde ki kürt halkının olduğu şehirlerimizdendir. Bu konu için bir program da Nihat Doğanla tartışmış ve programı terk etmiştir.

Tuğba Ekinci Hayatı Asker kıyafetleriyle katıldığı programda Türk bayrağını açarak tepki gösteren Tuğba EKİNCİ ‘herkes Türküm demeyi bilmeli’ demesiyle krizi başlatmıştır. Nihat Doğan Tuba Ekinciye ‘Ben kürdüm, bu bayrak hepimizin’ diyerek tepki göstermiştir. ‘Ne olursanız olun Türküm demek zorundasınız’ diyen Tuba Ekinci bunu demenin çok zor olmadığını söylemiştir. Masalara vurulma anlarıyla programda ki gerginlik sonrası asker kıyafetleriyle Tuba Ekinci stüdyoyu terk etmiştir.

Tuğba Ekinci Hayatı Türk Kürt tartışmasıyla yine gündeme gelmiştir. Nihat Doğan la olan bu tartışmalar karşılıklı söylemlerle tartışma büyümüştür. Aslında her iki görüşte aynı şeyleri savunur. Konuşma gerilimi ve söylenen tavırlarla daha da gerilmiştir. 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tuğba Ekinci Hayatı Kimdir? – Tuğba Ekinci Kaç Yaşında