e
sv

Alişan Kimdir? Alişan Kürt Mü? Alişan Soyadı Ne?

Alişanın vefat eden kardeşinin ardından bizler de Alişan Kimdir? Alişan Kürt Mü? Alişan Soyadı Ne? başlığı ile Alişanın kökeni, Alişanın memleketi, Alişanın çocukları gibi bir konuya açıklık getirerek Alişanın hayatını araştırdık. Bu yazımızda Alişan Bingölün neresinden, Alişanın babası nereli ve Alişan çingene mi gibi bir çok soruya cevap bulabilirsiniz.
alişan kürt çingene mi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitemizde daha önce Kürt Ünlüler üzerine yazmış olduğumuz makalelerimize bugün Alişan Kimdir? Alişan Kürt Mü? Alişan Soyadı Ne? başlıklı yazımızla devam edeceğiz. Bu yazımızda Alişanın hayatı, Alişan nereli, Alişan Kürt müdür?, Alişanın kaç yaşında gibi sorulara cevap vereceğiz. Bilindiği üzere Alişan Türkiyede en çok takip edilen Kürt sanatçılardan biridir. Bizlerde Kürt olan ünlüler kimlerdir? serimizde bugün Alişanın hayatını anlatacağız.

Alişan Kimdir? Alişan Kürt Mü? Alişan Soyadı Ne?

Alişan Kimdir? Sanat dünyasında Alişan olarak bilinen sanatçımızın ismini bir çok kişi merak etmektedir. Bizler de Alişanın gerçek adı nedir diye soranlar için Alişanın gerçek isminin Serkan Burak Tektaş olduğunu belirtmekte yarar görüyoruz. Alişan kaç yaşındadır? sorusunu soran kullanıcılarımız için ise Alişan’ın doğum tarihi 19 Haziran 1976 olduğunu belirtmekteyiz. Alişan 1976’da İstanbulun Beyoğlu ilçesinde hayata gözlerini açtı. Aslen Bingöllü olan Alişan’ın Kürt olduğu söylenilmektedir.

Alişan Kürt Mü?

Alişanın okduğu okullar ise öncellikle Kuvay-ı Milliye ilk öğretim okulu olmuştur.  Daha sonra özel şişli koleji okulunu okumaya devam etmiştir. Alişan liseyi de Özel Evrim lisesinde tamamlamıştır. Alişan hangi bölümü okumuştur diye soracak olursanız da İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar bölümünü okumuştur. Daha sonra müzik hayatında yaşadığı yoğunluktan ötürü eğitimini yarıda bırakmıştır.

Alişanın gerçek adı ve soyadı nedir?

Alişan müzik dünyasına atılmadan önceye kadar Serkan Burak adıyla tanınmaktaydı. Alişanın soyadı ise Tektaş olarak bilinmektedir. Müziğe olan ilgisi henüz çocuk yaşlarda başlayan Alişan İbrahim Tatlıses’in Sabuha ve İzzet Altınmeşenin ise Maden Dağı adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında ise hepimizin çocuk dönemlerinde yaşadıkları olaylardan biri olan sınıfta toplu türkü söyleme merasimine Alişan da genç yaşta katılmış ve öğretmenleri tarafından sürekli türkü söyletirilmek üzere öne çıkarılmıştır.

Alişan
alişanın hayatı
Alişan Hakkında Genel Bilgiler
Doğum adı: Serkan Burak Tektaş
Doğum: 19 Haziran 1976(1957-10-28)
Bingöl, Türkiye
Yaşı: 19 Haziran 1976 (45 yaşında)
Bingöl
Tarzlar: Arabesk müzik, Fantezi müziği, Halk müziği, Pop
Meslekler: Şarkıcı, Sunucu, Oyuncu
Çalgılar: Bağlama, vokal
Etkin yıllar: 1990-Günümüz
Çocukları: Burak TektaşEliz Tektaş
Alişanın Kardeşleri
Selçuk Tektaş
Alişan Kürt Mü?
Alişan Bingöl doğumludur. Bingölün nüfusuna baktığımızda çoğunluğun Kürt/Zazalardan oluştuğu görülmektedir. Buna göre de Alişanın Kürt olduğu yüksek bir ihtimaldir.

Alişanın ilk albümü hangisidir?

Alişanın müzik dünyasında tanınmasına neden olan ilk eseri Derdo-Elazığın Güzelleri adlı albümü olmuştur. Alişan ilk eserini 1991 yılında çıkarmış ve sanat dünyasına adım atmıştır. Alişanın ikinci albümü ise Delimisin Ne albümü olarak bilinmektedir. Bu albüm ise 1994 yılında çıkarılmıştır. Çıkardığı bu albümler sayesine akrabası olan Müzik firmasının kendisini keşfetmesi ve Mahsum Kırmızıgüllün desteği ile yeni albümler çıkarmaya başlayıp kısa sürede popülerlik elde etmiştir.

Alişanın oynadığı dizi ve fililmler nelerdir?

Alişanın oynadığı filimler de mevcuttur. Sadece müzik ile uğraşmayan Alişan çeşitli film ve dizilerde de çalışmalar yürütmüştür. 25 Mayıs 2001’de çıkardığı albümlerle beraber Alişan Eşkiya adlı dizide rol almıştır. Eşkiya dizisi 2001li yıllarda Malatyada çekilmiş ve zamanında büyük bir beğeni alan diziler arasında yer almıştır. Alişanın oynadığı filmler arasında Karabiber ve Cennet Mahallesi de yer almaktadır. Alişanın en çok oynadığı film Cennet Mahallesi olmuş ve en çok beğenildiği rol de yine bu filimdeki Ferhat rolü olmuştur.

Alişanın sunduğu tv programları nelerdir?

Alişan müzik ve filmler dışında çeşitli programlarda sunmuştur. Alişanın sunduğu programlar genellikle magazinsel ağırlıklı olmuştur. 2003 yıllarında ibo showa benzer bir misyonla sürdürülen Alişanlı Gece adlı programı sunmuştur. Ayrıca Alişan Asuman Krause ile Mavi Ay adındaki televizyon programını da sunmuştur.  Alişanın sunmuş olduğu programlar tıpkı müzik ve filimleri gibi büyük beğeniler elde etmiş ve bu alanda da başarılar çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Alişanın Sevgilisi/Eşi Kimdir?

Alişanın müzik, film ve programlar dışında beraber olup nişanlandığı kadınlar da sürekli gündem haline gelmişlerdir. Alişanın ilk sevgilisi olarak bilinen Sezin Erbil tanınan bir diğer sanatçı Mehmet Ali Erbilin kızıdır. Alişan 2002 yılında Sezin Erbil ile aşk yaşayıp 7 Ocak 2007’de ise nişanlanmıştır. Sezin Erbil ile nişanlandıktan bir kaç ay sonra aralarında sorun çıkması nedeniyle Alişan ile Sezin Erbil ayrılmışlardır.

Alişanın çocukları var mı? Daha sonraki yıllarda ise Alişan Esra Erol’un kardeşi ile tanışmış ve evlenmiştir. Bu birliktelikten Alişanın çocukları da olmuştur. Alişan ve Esra Varol’un burak adında bir oğlu ile Eliz adında bir kızı dünyaya gelmiştir.

Alişanın nereli Kürt mü Türk mü?

Yukarıda Alişan Kimdir? Alişan Kürt Mü? Alişan Soyadı Ne? başlığı altında da belirtiğimiz gibi Alişanın aslen Bingöllü olduğunu söylemiştir. Bugün Bingöl nüfusuna baktığımızda ise burada Kürt/Zazalar yoğunluk göstermektedirler. Bu durum da Alişanın Kürt olduğunu güçlendiriyor. Buna göre Alişan’ın Kürt olduğu bilinmektedir. Alişan Kürtçe biliyor mu? diye soran takipçilerimiz için ise Alişanın Kürtçe bilindiği henüz netleşmiş değildir. Alişan Kürt mü? sorusuna açıklık getirdikten sonra Alişanın vefat eden kardeşi hakkında bilgiler vererek yazımızı sonlandırmak istiyoruz.

Selçuk Tektaş Kimdir?

Yukarda da belirtiğimiz gibi Selçuk Tektaş Alişanın erkek kardeşidir. Selçuk Tektaş neden vefat etti? sorusunu soran takipçilerimiz için Selçuk Tektaşın ölüm nedenini araştırıp sizlerle paylaşmak istedik. Bir süredir Covid 19 nedeni ile hastanede yoğun bakımda yatan Selçuk Tektaş hastalığın vücutta oluşturduğu tahribat nedeniyle vefat etmiştir.

Alişanın kardeşi aşı olmuş mu?

Alişanın kardeşi Selçuk Tektaş aşı olmuş mu? sorularını soran takipçilerimiz için bizler de bu konuyu her ne kadar araştırsak da bu noktada kesin bilgilere ulaşamadık. Buna göre Selçuk Tektaş aşı oldu mu sorusuna ne yazık ki bizler de cevap vermemekle beraber takipçilerimizin de bu hastalığa karşı dikkatli olmalarını öneriyoruz. Zira bu hastalığın genç, yaşlı, ihtiyar, aşılı gözetmeksizin bir çok alandaki kişilere zarar verdiği netleşmektedir. Covid Aşısı hastalığı engeliyor mu? diye merak edenler için her ne kadar aşı hastalığın seyrini ve hızını azaltsa da yine de çok düşük miktarlarda dahi olsa Covid hastalığının aşıya rağmen yayılımı sürmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alişan Kimdir? Alişan Kürt Mü? Alişan Soyadı Ne?