e
sv

Belçim Bilgin Kimdir? Belçim Bilgin Kürt Müdür?

Yılmaz Erdoğan ile evli olup çocukları olan Belçim Bilgin hakkında bilgiler vereceğimiz Belçim Bilgin Kimdir? Belçim Bilgin Kürt Müdür? başlıklı makalemizle sizlerleyiz. Bu makalemizde Belçim bilgin kökeni, belçim bilgin ırkı ve belçin bilgin kürt mü? gibi sorulara cevap vereceğiz. Belçim bilgin'in biyografisini oluşturan bu yazımızda ayrıca belçim bilgin filimlerine ulaşmak mümkündür.
belçim bilgin kürt müdür
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yılmaz Erdoğan ile evli olup çocukları olan Belçim Bilgin hakkında bilgiler vereceğimiz Belçim Bilgin Kimdir? Belçim Bilgin Kürt Müdür? başlıklı makalemizle sizlerleyiz. Bu makalemizde Belçim bilgin kökeni, belçim bilgin ırkı ve belçin bilgin kürt mü? gibi sorulara cevap vereceğiz. Belçim bilgin’in biyografisini oluşturan bu yazımızda ayrıca belçim bilgin filimlerine ulaşmak mümkündür.

Belçim Bilgin Kimdir? Belçim Bilgin Kürt Müdür?

Belçim Bilgin 1983 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Belçim Bilgin kürt bir sinema sanatçısıdır. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan ile evlendikten sonra tüm dikkatleri kısa sürede üzerine çekti. Belçim kürtçe ne demektir? diye soracak olursanız da Belçim kürt dilinde çimen yaprak anlamına gelmektedir.

Belçim Bilgin Kürt Müdür?

Belçim Bilgin 1 çocuk annesi olup oğlunun ismi Rodin Erdoğan’dır.  Belçim Bilgin anne tarafından Kürt bir aşirete mensuptur. Belçim Bilgin Şeyh Sait isyanını başlatan Şeyh Sait’in torunudur. Kendi ifadesine göre Şeyh Sait babasının dedesinin büyük ağabeyidir.

belçim bilgin kürt müdür

belçim bilgin hayatı

Belçim Bilgin’in Eğitim Hayatı

Belçim Bilgin İlkokulu Ankara’da Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındı. Ortaokul ve lise eğitimini Resulzade Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2002 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümünde okudu.

Belçim Bilgin’in Sinema Yaşantısı

23 Ocak 2009 yılında vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandıran Belçim Bilgin, 2011 yılında ise Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde başrol oynayarak sinema dünyasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Belçim Bilgin’in asıl kökeni Elazığ Palu’ya dayanmaktadır. En son 2015 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlanan Kördüğüm isimli dizide Naz karakteri ile rol aldı. Belçim Bilgin, Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem’in filmi ‘Sıfır Kilometre’de başrol oynadı. Cannes Film Festivali’ne katıldı. 2011 yılında Yusuf Pirhasan’ın yönettiği “Kurtuluş Son Durak” adlı filmde oynadı. Filmde Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Asuman Dabak, Ayten Soykök, Nihal Yalçın, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu ve Yavuz Bingöl rol aldı.

Belçim Bilgin Rol Aldığı Sinema ve Diziler

 1. Kördüğüm – Naz
 2. Çalsın Sazlar (2015) – Yasemin
 3. Sadece Sen (2014) – Hazal
 4. Kelebeğin Rüyası (2013) – Suzan Özsoy
 5. Sessiz (2012) – Zeynep
 6. Gergedan Mevsimi (2012)
 7. Kurtuluş Son Durak (2011) – Eylem
 8. Keşanlı Ali Destanı (2011) – Zilha
 9. Aşk Tesadüfleri Sever (2011) – Deniz Usman
 10. Güldünya (2009)
 11. Yol Arkadaşım (2008-2009) – Figen
 12. Güz Sancısı (2008) – Nemika
 13. Dol (2007) – Taman
 14. Hatırla Sevgili (2006) – Defne Gürsoy Karayel
 15. Sıfır Kilometre (2005) – Selma
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Belçim Bilgin Kimdir? Belçim Bilgin Kürt Müdür?