e
sv

Ece Mumay Kürt Mü? Nereli, Boyu, Yaşı, Hayatı ve Şarkıları

Ece Mumay kürt mü sorusu internet üzerinde oldukça fazla araştırılan konular arasında gelmektedir. Ece Mumay Kürt Mü? Nereli, Boyu, Yaşı, Hayatı ve Şarkıları makalemizde genç sanatçının kökenini araştıracağız. Ece Mumay aslen Siirtlidir. Peki Siirttin veya Siirtlilerin kökeni nedir, Siirt Kürt Mü? gelin hep beraber makalemizde okuyup öğrenelim.
ece mumay kaç yaşında
avatar

Kundir

 • e 6

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ece Mumay kürt mü sorusu internet üzerinde oldukça fazla araştırılan konular arasında gelmektedir. Ece Mumay Kürt Mü? Nereli, Boyu, Yaşı, Hayatı ve Şarkıları makalemizde genç sanatçının kökenini araştıracağız. Ece Mumay aslen Siirtlidir. Peki Siirttin veya Siirtlilerin kökeni nedir, Siirt Kürt Mü? gelin hep beraber makalemizde okuyup öğrenelim.

Ece Mumay Kürt Mü? Nereli, Boyu, Yaşı, Hayatı ve Şarkıları

Ece Mumay, İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuvar bölümünden mezun olmuş genç bir sanatçıdır. Genç sanatçının Tiktok uygulamasında yer alan şarkıları ile büyük bir yükselişe geçti. Zaten daha önceden Youtube üzerinden geniş kitlelere uzanan sanatçı Tiktok ile birlikte yükselişe geçti. Şarkılarının ritimlerine göre birçok dans, eğlence tarzı videolar çıkarılmaya başlandı.

Ece Mumay Nerelidir?

Peki Ece Mumay nereli? Ece Mumay, 12 Ağustos 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ece Mumay aslen nereli? İstanbul’da dünyaya gelmesine karşın kütüğü asıl Siirt olarak geçmektedir. Yani Ece Mumay Siirtlidir ifadesi doğrudur. İstanbul’da dünyaya gelen güzel sanatçı Tiktok içerisinde yer alan şarkılar ile birlikte son zamanlarda oldukça karşımıza çıkmaktadır. Gerek şarkıları gerekse kendi profiliyle öne çıkan sanatçı oldukça başarılı bir yolda ilerlemektedir. Henüz genç olmasına karşın çıkardığı şarkılar özellikle gençler tarafından oldukça fazla beğenilmektedir.

Ece Mumay Kimdir?

Ece Mumay biyografisi Ece Mumay aslen Siirtli olup 12 Ağustos 1998 yılında İstanbul’da doğmuş bir sanatçıdır. Bunun yanı sıra şarkı sözleri yazan sanatçımız genç yaşta büyük başarılar elde etmiştir. İlk başta Youtube üzerinden Ece Muma başkalarının şarkılarına cover kaçak bahis siteleri yaparak izlenmeye başladı. Youtube üzerinde attığı bu videolar oldukça fazla kitleye erişmişti. Bunun ardından kendi şarkısını yazmaya ve söylemeye başlayan sanatçı büyük başarılara imza attı. Galaksi isimli şarkısı Youtube üzerinde 225 milyon izlenmeye ulaşmış durumda.

2018 yılında ilk albümünü çıkaran sanatçının 2020 yılında da birçok single parçası bulunmaktadır. Çıkardığı bu şarkılar arasından en çok beğenilen ise Galaksi olmuştur. Galaksi şarkısının ardından 2021 yılında çıkartmış olduğu “Ece Mumay – Peri” isimli şarkısıyla da oldukça ilerleme katetmiştir. Şarkı 1 ayda 20 milyonun üstünde izlenme sayılarına ulaşmış durumda.

Ece Mumay Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ece Mumay şarkıları aranmasının yanı sıra hakkında da birçok soru internet üzerinde aranmaktadır.

Ece Mumay hakkında en çok aratılan birkaç soruyu profilleri üzerinden araştırma yaparak sizler için hazırladık.

 • Ece Mumay Kürt Mü?

Ece Mumay aslen Siirtli olmasına karşın İstanbul’da doğup büyümüştür. Siirtin sosyolojik yapısına baktığımızda ise bu şehirdeki ırki yoğunluğun Kürt ve Araplardan oluştuğunu görmemiz mümkündür. Ece Munayın Kürt olup olmadığı kesin olarak bilinmemekle beraber Siirt Kürt Müdür? Sorusuna baktığımız da bu şehrin bir Kürt şehri olduğunu söylememiz mümkündür.

 • Ece Mumay kaç yaşında? ve Ece Mumay kaç doğumlu? sorusu da oldukça fazla aranmaktadır.
 • Ece Mumay Nereli?

Ece Mumay, babasının kütüğüne göre nüfusta Siirtli olarak görülmektedir. Fakat Ece Mumay, doğma büyüme İstanbul’da yaşamış ve hala yaşamına İstanbul’da devam etmektedir. Kendisine sorulan bir magazin sorusunda da bu yanıta aynı bu şekilde cevap veriyor.

Ece Mumay kaç yaşında?

Ece Mumay, 12 Ağustos 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yani Ece Mumay 23 yaşındadır.

 • Ece Mumay kilosu kaç?

Ece Mumay paylaşılan birliklere göre 58 kilodur. Ece Mumay boyu ise yine aynı kaynaktan paylaşılan bilgilere 1.66 olarak gösterilmektedir.

Ece Mumay, genç kızların da idol aldığı değerli bir sanatçıdır. Bundan dolayı sanatçı hakkında birçok soru araştırılmaktadır.

Ece Mumay Annesi Nereli? Ece Mumay Babası Nereli?

Ece Mumay annesi nereli? ve Ece Mumay babası nereli? soruları da ünlü sanatçıyla ilgili araştırılan sorular arasında yer alıyor. Müzik hayatına daha 8 yaşında gitar çalarak başlamış olan ünlü sanatçının ailesiyle ilgili sorular da oldukça merak ediliyor. Fakat internet üzerindeki en büyük kaynaklarda bile ailesi hakkında bilgiler bulunmamaktadır. Sadece magazine verdiği bir röportajda babasının Siirtli olduğunu ve nüfusunda kütük olarak gözüken kısmın Siirt olduğunu belirtti. Bunun haricinde ailesiyle ilgili bir paylaşımı yok.

Ece Mumay Şarkıları

Ece Mumay hakkında internet üzerinde pek fazla bilgi olmasa da genç sanatçının ileride büyük başarılara ulaşacağı kesin. Henüz 23 yaşında yayınladığı bütün şarkıların dinlenmesi 1 milyarın üzerinde. Ece Mumay şarkıları özellikle genç dinleyiciler tarafından çok sevilen müzik parçaları arasında yer alıyor.

Genç sanatçının 23 yaşında olmasına karşın 1 albümü ve birçok single’ı bulunmaktadır. Ece Mumay albümleri:

 • Odamdan (2018 yılında çıkarmıştır.)

Ece Mumay şarkıları:

 • Dark in the Night (2018)
 • Söyle (2018)
 • Uçurtma (2018)
 • Hırka (2018)
 • Uçurtma (2019)
 • Ansızın (2020)
 • Senden Sonra (2020)
 • Bir Vedayla Bir Ömür (2020)
 • Vurulmuşam (2020)
 • Galaksi (2020)
 • Ax Pişti Te Yar (2020)
 • Sade Kahve (2020)
 • Hengame (2020)
 • Rüyalara Sor (2021)
 • Dokuz Mevsim (2021)
 • Duygularım (2021)
 • Peri (2021)

Ece Mumay Kürt Mü? Nereli, Boyu, Yaşı, Hayatı ve Şarkıları makalemizin devamında paylaşmış olduğu şarkılar arasından Galaksi şarkısı 2250 milyon dinlenme sayısına ulaşmıştır. En yüksek dinlenme listesinde Galaksi’nin ardından sırasıyla Ax Pişti Te Yar ve Peri şarkıları gelmektedir. Ax Pişti Te Yar şarkısı 30 milyon üstünde dinlenmiştir. Peri şarkısı ise henüz 1 ay olmasına karşın 20 milyonu geçti!

Ece Mumay Nasıl Popüler Oldu?

Ece Mumay nasıl popüler oldu soruları da sanatçının başarısının arkasında yatmaktadır. Ece Mumay henüz 20 yaşlarındayken açtığı Youtube kanalı üzerinde düzenli olarak cover paylaşmaya başladı. Paylaştığı şarkılara kendi kattığı değişiklikler ve ses tonu ile birçok kişinin beğenisini topladı. 2020 yılında çıkartmış olduğu Galaksi ve Ax Pişti Te Yar şarkılarından sonra daha da ünlendi. Son olarak geçtiğimiz aylarda Peri şarkısını çıkarttı ve Peri şarkısı da özellikle Tiktok uygulamasında çok ünlü durumda. Başarılarla tipobet giriş dolu sanatçının 8 yaşında gitar çalmaya başladığını ve İstanbul Teknik Üniversitesi konservatuar bölümü mezunu olduğunu unutmayalım. Şu ana kadar müzik hayatına vermiş olduğu emeklerin karşılığını almaktadır.

Şarkılarının yanı sıra güzel olan sanatçı Instagram üzerinde de oldukça büyük kitlelere ulaşmış durumda. Pandemi sürecinin ardından ilk konserini veren sanatçı birçok Instagram sayfası tarafından paylaşıldı. Çıplak sesi de oldukça fazla beğenilen sanatçıya, müzik kariyerinde ve hayatında başarılar diliyor kendisini tebrik ediyoruz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ece Mumay Kürt Mü? Nereli, Boyu, Yaşı, Hayatı ve Şarkıları