e
sv

Kürtçe Adım Ne Demektir?

Sitemiz sayesinde Kürtçe öğrenmek isteyen kişilere Kürtçe sözlükler aracılığıyla kaynak veriler ulaştırmaya devam ediyoruz. Bugün Kürtçe Adım Ne Demektir? başlığımız ile Kürtçe adım çevirisi hakkıdna bilgiler verip en çok kullanılan kürtçe kelimeler arasında yer alan Kürtçe gav ne demektir? sorusunun cevabını da sizlere vereceğiz.
kürtçe adım çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitemiz sayesinde Kürtçe öğrenmek isteyen kişilere Kürtçe sözlükler aracılığıyla kaynak veriler ulaştırmaya devam ediyoruz. Bugün Kürtçe Adım Ne Demektir? başlığımız ile Kürtçe adım çevirisi hakkıdna bilgiler verip en çok kullanılan kürtçe kelimeler arasında yer alan Kürtçe gav ne demektir? sorusunun cevabını da sizlere vereceğiz.

Kürtçe Adım Ne Demek?

Kürtçe Güneydoğu Bölgesi’nde halen günlük dil olarak kullanılıyor. Hatta bu bölgelerde resmi devlet dairelerinde tabela olarak veya yazı şeklinde de Kürtçe karşınıza çıkabilir. İş, okul, gezi gibi nedenlerden dolayı Kürt halkı tarafından günlük dil Kürtçe’nin kullanıldığı bu bölgelere giderken insanlar, o süreyi kurtaracak ve kendilerini ifade etmelerini sağlayacak Kürtçe öğrenme tekniği geliştirmeye çalışır. Fakat günümüz teknolojisinde böyle şeylere hiç gerek yok.

Günümüzde internet artık parmaklarımızın ucuna dünyadaki tüm bilgileri getirdiği için o kalın Kürtçe sözlük kitaplarını taşımadan, yanımızda Kürtçe bilen birini gezdirmeden de kendimizi ifade edebiliriz. Bu nedenle merak edilen Kürtçe kelimelerin anlamlarını öğrenmek için gün içerisinde birçok kişi Türkçe Kürtçe çeviri yapan siteleri ziyaret eder.

Kürtçe Adım Ne Demektir?

Kürtçe çeviri denildiğinde önce akıllara sadece cümleler geliyor. Buna yönelik çeviri yapan Kürtçe çeviri siteleri de elbette var. Fakat günlük Kürtçe konuşma kalıpları konuşmalarınız esnasında sizlerin kendinizi ifade etmeniz için yeterli değil. Bunu göz önünde bulundurarak bazı kelimeleri de bilmeniz gerekir.

İnternette kullanmak istediğiniz veya bir yerde gördüğünüz kelimeyi hemen Kürtçe adım nedir şeklinde aratarak hızlıca öğrenebilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir ücret ödemeniz veya bir siteye üye olmanız da gerekmez. Kürtçe adım ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe adım Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe adım çevirisi

kürtçe adım nedir?

Kürtçe Adım Kelime Kökeni

Kürtçe konuşma esnasında birçok farklı yerde farklı şeklinde adım kelimesi kullanılabilir. Kürtçe konuşurken Kürtçe adım nasıl denir şeklinde merak ediyorsanız internet kaynaklarını kullanabilirsiniz. Karşınıza birçok farklı Kürtçe kelime çıkacaktır. Sizlere Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerde birçok adım kelimesi karşılığı gösterilmesinin birinci nedeni lehçe, ikinci nedeni ise cümle içinde adım kelimesinin farklı kullanımlara sahip olması… Kürtçe adım kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe adım Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Adım Anlamı

Kürtçe kelimeler arasında sık ve birçok yerde kullanmanız gerekebilecek kelimelerden biri olan Kürtçe adım kelimesinin anlamı şu şekillerde karşınıza çıkar. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan “Adım” kelimesinin kürtçe anlamı Gav olarak açıklanmaktadır. Kürtçe adım kelimesi Gav dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

 1. Gav
 2. Hemle
 3. Hengav
 4. Pêngav
 5. Qevz
 6. Xane

Bu kelimelerden en yaygın kullanıma sahip olanı “Gav” Ayrıca diğer kelimelere bakıldığında Kürtçe diline özgü harfler görülüyor. Sizlere Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda yardımcı olan sitelerde bu kelimelerin okunuşu hakkında da bilgiler verilmektedir.

Kürtçe Adım Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Gav

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Gav

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Adım Ne Demektir?