e
sv

Kürtçe Barınak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe barınak çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dili arasında yapılan kürtçe çeviriler konumuzda bugün kürtçe parastin ne demektir? kelimesinin karşılığı olan Kürtçe Barınak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığı ile sizlerle olacağız. Bilindiği gibi internet hayatımıza girdiğinden beri pek çok alanda kolaylıklar sağlanmaktadır. Alışverişten, sosyal iletişim ağına kadar pek çok şey internet üzerinden sağlanmaktadır. İnternetin en büyük özelliklerinden birisi de bilgiye erişim konusunda internetin sağladığı kolaylıklardır. İnternet sayesinde istediğiniz bilgiye çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Önceden bilgiye ulaşmak için büyük bir emek harcamak gerekirdi. Kitaplardan ya da ansiklopedilerden araştırmalar yapılacak ve bunun neticesinde uzun uğraşlar sonucunda bilgilere ulaşılabilecekti. İnternet teknolojisi hayatımıza girdiğinden beri bilgiye erişmek çok hızlı ve oldukça kolay olmaktadır. İstediğiniz bilgiyi öğrenmek için arama motoruna yazmanız yeterli. Bilgi olarak dil öğrenme de artık internet üzerinden yapılmaya başlandı. İnternet üzerinden dil eğitimi veren siteler sayesinde kurslara gidip gelme külfeti ve zorluğu da böylece ortadan kalkmaktadır.

Dil öğrenme konusunda Kürtçe dilini öğrenmek için de internetten yararlanabilirsiniz. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak Kürtçe dilinin tekniğini iyi bir şekilde anlamak ve öğrenmek için bu sitelere giriş yapabilir ve buralardan Kürt dilini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kürtçe öğrenme tekniği olarak her sitenin kendine özgü öğretim tekniği olabilir. Bazı siteler daha üst düzeyde Kürtçe dil eğitimi verirken bazı sitelerde çok daha kolay ve pratik bir şekilde eğitim verebilirler. Bu konuda hangi öğretim stili kolayınıza geliyorsa ve dil öğrenme konusunda hedefiniz neyse ona göre site seçebilirsiniz.

Arama motorlarında Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramanızı yaparak Kürtçe olarak kelime ya da cümlelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Kürtçe olarak “barınak” kelimesinin anlamını merak edenler de bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek ve Kürtçe barınak nasıl denir sorusunun yanıtını bulmak için yazımızn devamını okuyabilirler. Yazımızın devamında barınak kelimesinin ne anlama geldiği ile ilgili açıklama bulabilirsiniz.

 

Kürtçe dili çok konuşulan bir dil değildir. Kürtçe dili bazı zümreler tarafından belli yerlerde konuşulan bir dil olduğu için bu dili öğrenme konusunda Kürtçe sözlük yetersiz kalacaktır. Kürtçe dilini öğrenmek için bu konuda sizlere yardımcı olacak bir kurs ta bulunmadığı için bu dili öğrenmeniz konusunda tek alternatif yol olarak internetten dil eğitimi veren sitelerden yararlanmak kalmaktadır. Kürtçe dil eğitimi veren bu siteler aracılığı ile siz de Kürtçe dilini zorlanmadan ve kolayca öğrenebilirsiniz.

Kürtçe öğrenme konusunda size pratik bir bilgi olarak şunu verebiliriz; Kürtçe dilinde kelimeler çok önemlidir. Bir keliemenin Kürtçe pek çok karşılığı ve anlamı olabilir ve bir kelime cümle içinde değişik anlamlarda kullanılabilir. Bu açıdan Kürtçe öğrenirken işe kelime öğrenerek başlayabilirsiniz. Kelime öğrenirken kelimenin kullanım alanlarını da iyi öğrenmeniz gerekir. Böylece kelimeleri doğru yerde kullanabilirsiniz. Kürtçe kelime öğrenmek için Kürtçe çeviri sitelerinden yararlanarak kelimelerin Kürtçe karşılıklarını öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Barınak ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Barınak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Barınak Kelime Kökeni

Kürtçe olarak barınak kelimesi, Kürtçe sözler içinde yer almaktadır. Bu kelimenin yaygın be güncel bir biçimde kullanılışını öğrenmek için Türkçe Kürtçe çeviri yapan sitelere giriş yaparak buralardan bu kelimenin kullanılış biçimini öğrenebilirsiniz.

Çeviri sitelerinde kelime araması yaptığınızda aradığınız kelimenin hem Kürtçe karşılığını hem de cümle içinde ne şekilde yer aldfığı konusunda bilgiler edinebilirsiniz. Bu şekilde Kürtçe dilini daha kapsamlı bir biçimde öğrenmiş olursunuz.

Kürtçe Barınak kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Barınak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe barınak çevirisi

kürtçe barınak ne demek

Kürtçe Barınak Anlamı

Kürtçe olarak” barınak” kelimesi şu şekilde ifade edilir;

Parastin

Kürtçe kelime çevirisi yaparken Kürtçe kelimeler Türkçe harflerle yazılsa da bazı harfler Türkçe dışında kullanılan latin alfabesi dışında olabilmektedir. Buna nazaran Kürtçe kelimelerin okunuşlarında da farklar olabilmektedir. Bu amaçla Kürtçe kelimelerin yazılışları dışında okunuşlarına da önem vermek gerekir.

Kürtçe Barınak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Parastın

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Parastin

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Barınak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı