e
sv

Kürtçe Bebek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe bebek anlamı
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe derslerle öne çıkan eğitim sitemizde bugün Kürtçe Bebek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlıklı makale ile karşınızda olacağız. İnterneti sadece eğlence amaçlı kullanıyorsanız çok vakit kaybediyorsunuz. Çünkü internetin inanılmaz fırsatlarından yararlanarak evde, boş vakitlerinizde yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Üstelik bu dilin çok popüler olmasına, her an her yerde hazır kurslarının bulunmasına hiç gerek yok. Örneğin; Kürtçe!

Türkiye’de bir dönem yasaklanmış bir dil olabilir. Fakat internette şu an Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda paylaşım yapan siteler birbirleri ile yarışıyor. Birçok kişi çeviri sitelerinde Kürtçe’yi seçiyor, Google aramalarına bakıldığı zaman günde çok sayıda kişi çeşitli Kürtçe kelimelerin nasıl söylendiğini, nasıl yazıldığını, ne anlama geldiğini araştırıyor. Sizlerde Kürtçe çeviriler sağlayan siteleri kullanarak kendi kendinize Kürtçe öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı dikkatli okuyun.

Bu yazıda Kürtçe bebek nasıl denir konusunda her türlü bilgi mevcut… Bu bilgiler doğrultusunda Kürtçe’de bebek kelimesinin karşılığı, hiç Kürtçe bilmeseniz dahi hemen öğrenebilirsiniz. Kürtçe konuşulan bir ortamda veya bir televizyon programında, Kürtçe yazılı bir paylaşımda kişiler nelerden bahsedildiğini merak eder. Bu gibi durumda her zaman yanınızda bir Kürtçe sözlük bulunması imkansız. İşte, bu zamanlarda hemen akıllı telefonunuzun internetinden Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinden bir tanesine giriş yapın, hemen Kürtçe kelime hakkında tüm bilgilere ulaşın. Üstelik sadece yazılışı değil, kelimenin alternatifler, nasıl okunması gerektiği ve daha birçok bilgi bu sitelerin içerisinde mevcut.

Kürtçe Bebek Ne Demektir?

Dili öğrenmek için değil, sadece bir kelimeye bakıp çıkmak için de bu Kürtçe çeviri sitelerinde zaman geçirebilirsiniz. Birçok kişi sadece meraktan ve genel kültür amaçlı olarak Google’da Kürtçe bebek kelimesinin anlamı gibi çeşitli aramalar yapmaktadır. Üstelik bu siteler hiçbir üyelik zorunluluğu gerektirmeden, ücretsiz olarak sizlerle Kürtçe kelimelerin bilgilerini paylaştığı için birçok kişi boş zamanlarını bu tür sitelerde geçirmeyi tercih eder.

Kürtçe bebek kelimesini merak ediyorsanız bu yazıyı okumaya devam edin. Kürtçe’de bebek nasıl denir, alternatifleri nelerdir, cümle içerisinde nasıl kullanabilirsiniz, nasıl okunur, nasıl yazılır, tüm kullanımları ile ilgili detaylı bilgiye buradan hemen ulaşabilirsiniz.

Kürtçe bebek ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Bebek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Bebek Kelime Kökeni

Kürtçe kelimeleri yeni öğrenen kişiler konuşurken ve yazarken sık sık hata yapar. Bu da kişilerin Kürtçe öğrenirken iletişimlerini zorlaştırır ve yanlış anlaşılmalara yol açar. Bu gibi durumlarda kalmamak için eğer kendinizi yazılı veya sözlü olarak Kürtçe ifade etmeniz gerekiyorsa internette Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerden destek alabilirsiniz. Bu sitelerde anında ulaşarak sözlükte kelime ararken kaybedeceğiniz zamandan da önemli ölçüde tasarruf eder, hızlı bir şekilde istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kürtçe sitelerde en çok aratılan kelimelerden bir tanesi de bebek. Gelin hep beraber, Kürtçe’de bebek nasıl denilir onu inceleyelim.

Kürtçe bebek kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Bebek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Bebek Anlamı

Kürtçe kelimeler arasında ön plana çıkan bebek kelimesi yerine göre farklı şekillerde kullanılır. Sadece “bebek” anlamına gelen Kürtçe kelime pitik… Türkçe alfabesi ile bu sözcüğü okuduğunuzda i sesi yerine ı kullanmalısınız. Yani “pıtık” şeklinde okunur. Bununla birlikte erkek veya kız bebek demek istiyorsanız da ona uygun kelime seçmeniz gerekir.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Bebek” kelimesinin kürtçe anlamı Pitik olarak açıklanmaktadır. Kürtçe bebek kelimesi Pitik dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

Erkek bebek: Pito

Kız bebek: Pitê

şeklinde Kürtçe dilinde yazılır.

Kürtçe kız bebek isimleri de böylece sitemizde bulabilir, bebeklerinize kürtçe isimler verebilirsiniz. Hakkeza Kürtçe erkek bebek isimlerini de sitemizin arama kısmında yazarak bebek isimlerine ulaşabilirsiniz.

Kürtçe’de dünya dillerinin birçoğunda olduğu gibi yazıldığı gibi okunan bir dil değil. Bu nedenle sadece yazımlarını öğrenmeniz yetmez. Bu Kürtçe sözler paylaşan sitelerde sözcüğü nasıl okumanız gerektiğine ilişkin de sizler için notlar, uyarılar yazılmaktadır. Bunlara konuşurken dikkat etmelisiniz. Örneğin, pito ve pitê kelimesi, Türkçede pıto, pite şeklinde okunur. Özellikle sondaki şapkalı e sesi olmasından dolayı o kısmın uzatılarak ve açık e olarak okunmasına dikkat edilmelidir.

Kürtçe Bebek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Pıtık

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Pitik

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Bebek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı