e
sv

Kürtçe Domuz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe domuz çevirisi
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe alanındaki makalelerde domuz kelimesinin anlamını paylaşacağız, bu yazımızday Kürtçe Domuz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı sizlerleyiz. Kürtçe dili öğrenmek isteyenler için bu makalemizde Kürtçe dilinden bahsetmeye çalışacağız; Kürtçe dili Türkçe olarak yazılışları benzerlik gösterse de aslında birbirlerinden oldukça farklıdırlar. Türkçe’de olmayan bazı harflerin Kürtçe’de bulunması Kürtçe’yi Türkçe dilinden fazlasıyla ayırmaktadır. Kürtçe dilinde bazı harflerin yazılış ve okunuş biçimleri de oldukça farklıdır. Türkçe yazıldığı gibi okunan bir dil olmasına rağmen Kürtçe öyle değildir. Kürtçe öğrenmeyi düşünen bir kişi Kürtçe kelimelerin yazılışları ve okunuşları arasında farklar olduğunu bilmeleri gerekir. Kürtçe’de kelime bilgisine geçmeden önce Kürtçe harflerin okunuş biçimleri üzerinde durmak gerekir. Böylece Kürtçe dilini çok daha doğru bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Kürtçe telaffuzu zor bir dil olmasına rağmen Kürtçe dilini öğrenmek zor olsa da imkansızndeğildir. Biraz azim ve gayretle siz de Kürtçe dilini en azından kendinize yetecek ölçüde öğrenebilirsiniz. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak Kürtçe dilini  uygun bir teknikle öğrenmek için internette dil öğreten sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu siteler size Kürtçe öğrenmeniz konusunda yardımcı olacaktır. Kürtçe Türkçe çeviri yaparak Kürtçe kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bir kelimenin Kürtçe olarak ne olduğunu öğrenmek için bu çeviri sitelerinden yardım alabilirsiniz. Çeviri sitelerinde kelime dışında cümle kalıpları da bulabilir ve onların da çevirisini yapabilirsiniz. Size tavsiyemiz Kürtçe öğrenirken cümle bilgisi ve kurallarından çok kelime öğrenimine ağırlık vermenizdir. Kürtçe dilinde kelimeler oldukça önemli olduğu için bir kişiye kendinizi ifade etmek için kelimeler size yol gösterecektir. Kelime ezberi yaparken kelimeler Kürtçe olarak pek çok farklı anlamlarda ve şekillerde olduğu için bir kelimenin tek anlamını değil tüm anlamlarını ve kullanım biçimlerini öğrenmenizde yarar vardır.

Kürtçe dilini öğrenmek isteyen kişiler sözünü ettiğimiz dil eğitimi veren sitelere giriş yaparak buralardan Kürtçe dili ile ilgili pek çok bilgiyi bulabilirler. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelere giriş yaparak Kürtçe öğrenebilirsiniz. Bu siteler giriş için sizden herhangi bir ücret talep etmedikleri için sitelere kolayca giriş yapabilirsiniz. Sitelerin diğer kolay bir özelliği de sizden üyelik zorunluluğu istememektedir. Bu da bu sitelere yönelmek için bir kolaylıktır.

Kürtçe Domuz Ne Demek?

Kürtçe olarak “domuz” kelimesinin ne anlama geldiği konusunda merak edenler Kürtçe kelime olarak bu kelimenin karşılığını çeviri sitelerinden koayca öğrenebilirler. Google arama motorları çeviri hizmeti  de sağladığı için dil öğrenmek isteyen kişiler online olarak kolayca bu sitelere giriş yapabilmektedirler. Bu çeviri sitelerinden bir kelimenin Kürtçe olarak karşılığı öğrenildiği gibi ne anlama geldiği ve nerelerde kullanıldığı konusunda da sizlere ayrıntılı olarak bilgi verilmektedir.

Kürtçe olarak domuz kelimesinin ne anlama geldiğini merakl edenler Kürtçe başkent kelimesinin anlamı olarak bu kelimenin Kürtçe karşılığının ne olduğunu yazımızın devamında öğrenebilirler.

Kürtçe Domuz ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Domuz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Domuz Kelime Kökeni

Kürtçe dilinde bir kelimenin neden birden çok karşılığı var derseniz bu tamamen yaşanılan yöre ile alakalıdır. Bu nedenle Kürtçe bir kelime birden çok anlama gelebilir. Kürtçe çeviriler yapan sitelerde bu amaçla cümle bilgisi dışında kelime araması da yapabilirsiniz.

Kürtçe kelimeler ile ilgili bir kelimenin hangi anlamda ve nerelerde kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olmak için Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerden destek alabilirsiniz.

Kürtçe Domuz kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Domuz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe domuz çevirisi

kürtçe domuz ne demek

Kürtçe Domuz Anlamı

Kürtçe olarak “domuz” kelimesin anlamı şu şekilde ifade edilir;

Goştêberaz

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Domuz” kelimesinin kürtçe anlamı Goştêberaz olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Domuz kelimesi Goştêberaz dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Goştêberaz

2-) Wehş

3-) Xinzîr

4-) Beraz

Görüldüğü gibi kelime içinde Türkçe harfler dışında Kürtçe diline özgü harfler de yer almaktadır. Bu, Kürtçe’nin kendine özel bir harf yapısının olduğunu göstermektedir. Bu amaçla Kürtçe öğrenirken öncelikle harflerin okunuş biçimlerini doğru bir şekilde telaffuz etmekte yarar vardır.

Kürtçe Domuz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Vehş

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Wehş

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Domuz Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı