e
sv

Kürtçe Köy Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe köy anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe Köy Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemiz ile kürtçe çeviriler hakkında bilgi edineceksiniz. Kürtçe, dünya dilleri arasında tartışmalı ve kendine özgü bir konuma sahip, bundan dolayı diğer dünya dilleri gibi popüler bir kullanımı yok. Bu durum Kürtçe diline ilişkin öğrenme kaynaklarının da sınırlı olmasına neden oluyor. Birçok Kürtçe öğrenmek isteyen vatandaş, yeterli sayıda kurs bulamamaktan, kaynak kitaplara Kürtçe sözlük gibi her kaynağı her yerde bulamamaktan yakınıyor. Bu yüzden birçok kişi Kürtçe öğrenmeyi erteliyor.

Günümüzde artık dijital çağda yaşıyoruz ve bu devirde artık bilgi çok değerli. Değerli olduğu kadar birçok farklı yoldan bilgiye ulaşmak da çok kolay. Bilgiye kolay ve hızlı yoldan ulaşmak denildiğinde akıllara ilk olarak internet gelir. Kişiler uzmanlık alanları, deneyimleri, deneyerek öğrendikleri birçok bilgiyi internette başkaları ile paylaşarak bu bilgilerden kişilerin faydalanmasını sağlıyor.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte internetten dil öğrenen kişilerin sayısı da oldukça arttı. İnternetten öğrenebileceğiniz dillerin arasında Kürtçe de yer alıyor. İnternet sitelerinde yer alan Kürtçe öğrenme teknikleri deneyerek veya etkili bir yöntem olan Kürtçe kelime öğrenme metodu ile dili öğrenebilirsiniz. Bu sitelerde sadece cümleleri değil, merak ettiğiniz her kelimenin Kürtçe karşılığını da öğrenebilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz! Ücretsiz olması, günün her saatinde, istediğiniz her yerde Kürtçe çeviri sitelerine giriş yapabiliyor olmanız bu sitelere büyük avantaj sağlıyor.

Bizler de bu yazıda sizlere Kürtçe köy nasıl denir onun hakkında bilgi vereceğiz.

Kürtçe Köy Ne Demektir?

Bir milleti millet yapan özelliğinin dil olduğu düşünüldüğünde Kürtler için Kürtçe çok değerli. Bu nedenle de günlük hayatlarında azınlık olsa da insanlar Kürtçe’yi konuşarak yaşatmaya, millet olarak varlıklarını hissettirmeye çalışıyorlar. Bir yandan da Kürtçe ile ilgili tartışmalar sürerken Kürtçe öğreniyorum şeklindeki internet aramalarındaki başlıklara da birçok kişi ilgi gösteriyor.

İnternetten kendi kendine Kürtçe öğrenme tekniği geliştirmek isteyenler, bir kelimeyi merak edenler, Kürtçe bildiği halde bilgisini tazelemek, güncellemeleri takip etmek isteyenler internette bu ortamlarda vakit geçirerek dil bilgilerini geliştirmektedir.

Kürtçe kelimelerin yazılışlarına, okunuşlarına, örnek cümle içerisinde nasıl kullanıldıklarına internetteki Kürtçe çeviriler sayfalarından bakabilirsiniz. Bu yazıda da Kürtçe köy nedir onu öğreneceksiniz.

Kürtçe Köy ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Köy Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Köy Kelime Kökeni

Kürtçe konuşurken ve yazarken birçok sözcük kullanmanız gerekir. Sözcüğü bilmeden cümlenin nasıl kurulduğunu bilmek hiçbir işinize yaramaz. Bundan dolayı önce Kürtçe kelime bilgisini geliştirerek Türkçe Kürtçe çeviri sayfalarından faydalanmalısınız. Ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen bu sayfalarda çok sayıda ziyaretçi her gün yeni Kürtçe kelimeler öğrenmektedir.

Sizler de bu sitelerde çeviri yapmak istiyorsanız illa cümle aratmanız gerekmez. Çeviri denildiğinde cümle geliyorsa aklınıza yanılıyorsunuz. Çünkü internette bir elektronik sözlük görevi gören bu siteler Kürtçe köy kelime çevirisi gibi aramalara anında karşılık vererek sizleri Kürtçe kelimelerin yazılışı, okunuşu, cümle içinde kullanılışı hakkında bilgilendirir.

Kürtçe Köy kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Köy Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe köy anlamı

kürtçe köy ne demek?

Kürtçe Köy Anlamı

Konuşmalarınız esnasında bir kelimeye takıldıysanız Kürtçe köy çevirisi yapan sitelere giriş yapmak için bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Akıllı telefonlarınızdan da rahatlıkla bu sitelere erişim sağlayarak hemen kelimenin Kürtçe karşılığını öğrenebilirsiniz.

Sitede arama yaparak Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yaptıran sitelerde kelimelerin doğru kullanımlarını ve nasıl okunduklarını öğrenebilirsiniz. Eğer Kürtçe köy kelimesinin anlamı merak ediyorsanız Kürtçe’de köy kelimesini karşılayan tek bir sözcük var; Gund! Kürtçe yörelerine göre değişkenlik gösteren bir dil. Fakat köy kelimesi anlamına gelen Gund hemen her yerde aynı şekilde söyleniyor. Yaygın yazılım şekli Gund olsa da Kürtçe sözler araştırması yaparken Gundê şeklinde de bu kelimenin yazılışına rastlanıyor.

Kürtçe Köy Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Gund

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Gund

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Köy Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı