e
sv

Kürtçe Kuzzulkurt Ne Demek

Kürtçe Türkçe çeviriler yaptığımız içeriklerimizde bugün Kürtçe Kuzzulkurt Ne Demek makalesi ile sizlerle olacağız. Bu makalemizde Quzzulqurt türkçe anlamı, Kürtçe Kuzzulkurt nedir, kuzzulkurt ne demek kürt gibi bir çok soruya cevap vereceğiz.
kürtçe kuzzulkurt çevirisi
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe bilmeyen kişilerin sıklıkla karşılaştıkları kelimeler arasında genellikle Kuzulkurt kelimesi gelmektedir. Ve Kürtçe bilmeyen kişiler bu kelimeyi gördüklerinde ise ilkin Kuzzulkurt nedir? sorularını sormaktalar. Bizler de Kürtçe Kuzzulkurt Ne Demek başlıklı makalemizde Kürtçe kuzulkurt kelimesinin anlamı, Kürtçe kuzulkurt nedir?, Kuzulkurt Türkçe anlamı gibi sorulara cevap vereceğiz.

Kürtçe Kuzzulkurt Ne Demek

Kuzulkurt nedir? sorusunu sorarak makalemize başlayabiliriz. Kuzulkurtun aslında Türkçe de tam bir karşılığı bulunmamaktadır. Kürtçede kuzulkurt kelimesinin anlamı defol, boşver, zıkkımın kökü şeklinde çevirmek yerinde olacaktır. Genellikle sinir anlarında kullanılan kuzulkurt kelimesi aynı zamanda Quzulqurt olarak da kullanılmaktadır.

Quzilqurt ne demek

Türkçede kuzulkurt olarak bilinen kelimenin çevirisi aslında Quzulqurt olarak bilinmektedir. Her ne kadar kuzulkurt türkçe yazılışı K ile olsa da kelimenin aslı Q ile geçmektedir. Yani K’den biraz daha kalın bir telefuz ile Quzulqurt kelimesini söylemekteyiz.

Quzilqurt Türkçe Anlamı

Yukarda da belirtiğimiz gibi Kürtçe quzulqurt anlamı zıkkımın kökü şeklinde bir anlam taşımaktadır. Türkçe Kürtçe çeviriler ile Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler bu paylaşımımız sayesinde Kuzulkurt kelimesinin Türkçe çevirisini de öğrenmiş oldular.

Kürtçe Kuzzulkurt Çevirisi

Bazı kişiler kuzulkurt kelimesinin arapça olduğunu düşünerek kuzulkurt ne demek arapça sorusunu da sormaktadırlar. Oysa bilinmelidir ki kuzulkurt kürtçe bir kelime olmakla beraber yukarda da belirtiğimiz gibi öfke anında genellikle kullanılır.

Kerrafi ne demek

Quzulqurt kelimesi kenellikle Quzulqurt olarak kullanılsa da bazen çok sinirli olunduğunda ise “Quzzulqurt û Kerrafi” olarak kullanılmaktadır. Yani öfke anında kullanılan bu iki kelime bahsettiğimiz gibi zıkkımın kökü, defol, yeter artık gibi öfke cümlelerini karşılamaktadır.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Kuzzulkurt

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Quzzulqurt

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Kuzzulkurt Ne Demek