e
sv

Kürtçe Spiker Ne Demektir?

Kürtçe futbol terimleri arasında en merak edilen terimlerden biri olan Kürtçe Spiker Ne Demektir? sorusunun cevabını sizlere verdiğimiz bu makalemizde Kürtçe spor çevirileri ile beraber Kürtçe spor terimleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.
kürtçe spiker çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe futbol terimleri arasında en merak edilen terimlerden biri olan Kürtçe Spiker Ne Demektir? sorusunun cevabını sizlere verdiğimiz bu makalemizde Kürtçe spor çevirileri ile beraber Kürtçe spor terimleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgileri sizlere sunarken Kürtçe öğrenmek isteyenlerin en çok istifade ettikleri Zana Farqînin sözlüğünden bizlerde istifade etmeye çalıştık.

Kürtçe sözlükler arasında en iyi sözlük görevi gören bu Kürtçe çeviri sözlüğü ile faydalı doğru çevirileri sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.Bu vesile ile Kürtçe öğrenmek istiyorum diyen herkes sitemizdeki Kürtçe Türkçe Çeviri kategorimizi de inceleyebilirler.

Kürtçe Bejer Ne Demek?

İnternette birçok dil hakkında bilgi edinebileceğiniz sayfalar mevcut. Artık insanlar bir dili öğrenmek istediğinde kurslara gitmek, uzun süren dil bilgisine ilişkin konulara çalışmak, videolar izlemek, özel dersler almak yerine Kürtçe çeviri şeklinde cümle ve kelime çevirisi yapan sitelerde vakit geçirmeyi tercih ediyor. Bu siteler birçok dildeki kelimeleri sizlere hızlıca sunuyor, o dili bilmeseniz bile hem konuşurken hem de yazışmanız esnasında rahatlıkla kullanmanızı sağlıyor.

Kürtçe gibi zor, kurs sayısı az, çevirmeni ve özel ders vereni az bir dili öğrenmek istiyorsanız sizlerde interneti kullanarak kendi kendinizin Kürtçe öğrenme tekniği oluşturmanız mümkün. Böylece bu sitelerde hem ücretsiz vakit geçirebilir hem boş vakitlerinizi değerlendirebilir hem de yeni bir dil öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Spiker Ne Demektir?

Akıllı telefonlar sayesinde günümüzün her anı internette geçiyor. Birçok insan da internette harcadığı vakti, daha önemli ve kendini geliştirmeye yönelik şeylere ayırmak istiyor. Bu nedenle öğrenmek istediğiniz bir dili örneğin Türkçe Kürtçe çeviri sitelerinde vakit geçirerek rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

7 gün 24 saat boyunca ücretsiz ve üyelik şartı aramadan hizmet veren bu sitelerde sınırsız sayıda kelime aratabilirsiniz. Bu sitelerde kelime aratırken aynı zamanda Kürtçe sözler öğrenebilir, günlük konuşma kalıplarına örnek cümleler sayesinde fikir edinebilirsiniz. Kürtçe spiker ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe spiker Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe spiker çevirisi

kürtçe spiker nedir?

Kürtçe Spiker Kelime Kökeni

Kürtçe yasaklı bir dil olmasından dolayı günümüzde serbest hale gelmesiyle merak edenleri de çoğaldı. Bundan dolayı internet sitelerinde Kürtçe içerik paylaşımları dikkat çekiyor. Birçok kişi dili öğrenmek istemese de Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelere girerek bazı kelimelerin çevirilerine bakıyor. Kürtçe spiker kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe spiker Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Spiker Anlamı

Kürtçe televizyon kanallarının kurulması ile birlikte Kürtçe kelimeleri duyma ihtimalinizde çoğaldı. Bundan dolayı internette hemen Kürtçe spiker nedir şeklinde arama yaparak kelimeyi hemen öğrenebilirsiniz. Üstelik sadece yazılışı değil, aynı zamanda cümle içinde kullanımı ve okunuşu ile ilgili de bu bilgilere rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Spiker kelimesi Türkçe’de de yabancı kökenli bir kelime olmasından dolayı Kürtçe’de aynı şekilde kullanıma sahip. Fakat yazımda spiker şeklinde yazım tercih ediliyor. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan “Spiker” kelimesinin kürtçe anlamı Bêjer olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Spiker kelimesi Bêjer dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

 1. Bêjer
 2. Gotarbêj

kelimeleri de spiker olarak kullanıma sahip.

Kürtçe Spiker Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Bejer

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Bêjer

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Spiker Ne Demektir?