e
sv

Kürtçe Yayla-Zozan Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Kürtçe çeviri konumuzda bugün Kürtçe Yayla Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığıyla sizlerleyiz. Bu başlığımızda Kürtçe Zozan nedir? sorusu ile beraber Kürtçe yayla çevirisi, kürtçe zozan kelimesinin anlamı gibi birçok sorunun cevabını bulabileceksiniz.
kürtçe yayla-zozan çevirisi anlamı ve karşılığı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe çeviri konumuzda bugün Kürtçe Yayla Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığıyla sizlerleyiz. Bu başlığımızda Kürtçe Zozan nedir? sorusu ile beraber Kürtçe yayla çevirisi, kürtçe zozan kelimesinin anlamı gibi birçok sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Kürtçe Yayla Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Kürtçe Yayla Ne Demek? Kırsal kesimde yaşayan insanlar yayla geleneğini halen günümüzde devam ettiriyor. Birçok aile, kışları köylerinde yaz aylarını yaylalarda geçiriyor. Kürtçe konuşulan bölgelerin başında gelen güneydoğu bölgesinde de bu şekilde yaşam tarzı süren çok insan var. Özellikle hayvancılık gibi mesleklere sahip olan ailelerde bu gelenek daha fazla görülüyor.

Kürtçe artık internet ve televizyon aracılığı ile her an hayatımızın içinde yer alan bir dil. Bu nedenle ona uzak olmak mümkün değil. Karşınıza çıkan Kürtçe kelimeleri öğrenmek ve anlamak için Kürtçe öğrenme tekniği geliştirmek istiyorsanız bu konuda en hızlı ve en ekonomik kaynak olarak interneti kullanabilirsiniz.

Kürtçe Yayla-Zozan Ne Demektir?

İnternetten dil öğrenmek hem çok kolay hem çok zor. Kolay çünkü birçok Kürtçe çeviri yapan site var ve günlük konuşma kalıpları, cümlenin nasıl kurulacağı gibi bilgiler rahatlıkla öğrenilebiliyor. Zor çünkü tek başınıza dil öğrenmek özellikle doğru Kürtçe öğrenme teknikleri bilinmediğinde oldukça zorlayıcı…

Bu göz önüne alındığında internetten dil öğrenmeye çalışan kişiler sık sık kelime öğrenme metodunu tercih eder. Düzgün bir cümle kuramasa bile derdini anlatabileceği için Türkçe Kürtçe çeviri yapan sitelerde kelimeleri öğrenerek dili öğrenmeye çalışmak daha pratik gelir. Kürtçe yayla ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Yayla-Zozan Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe yayla-zozan çevirisi anlamı ve karşılığı

kürtçe yayla-zozan ne demektir?

Kürtçe Yayla-Zozan Kelime Kökeni

Bir Kürtçe eğitim seti almak kişilerin bütçelerine ekstra bir masraf demek… Dil kurslarının fiyatları da ortada. Bu nedenle ekonomik yollardan dil öğrenmek için en kolay yol Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerde vakit geçirerek bu şekilde öğrenme sağlamak gibi görünüyor.

Bu sitelere 7 gün 24 saat boyunca her an giriş yapabileceğinizden dolayı sadece öğrenmek için değil, aniden çıkan kendinizi ifade etme gereksiniminde de hemen Kürtçe sözler paylaşan sitelerden yardım almanız mümkün. Kürtçe yayla kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Yayla-Zozan Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Yayla-Zozan Anlamı

Kürtçe yörelerine göre farklılık gösteren bir dil. Lehçe olduğundan dolayı sizin Kürtçe yayla nedir şeklinde kullandığınız bir kelime başka bir yörede aynı anlama gelmeyebilir. Bu yüzden kelime öğrenirken bu noktalara dikkat edilmelidir. Ancak genel Kürtçe incelendiğinde Kürtçe yayla kelimesinin anlamı değişmez, genellikle zozan kelimesi kullanılır.

Kürtçe Yayla-Zozan Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Zozan

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Zozan

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Yayla-Zozan Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı