e
sv

Xecê Herdem Kimdir? Hayatı ile Şarkıları | Nereli? Boyu ve Kilosu, Kaç Yaşında?

Kürt Ünlüler Listesi çerçevesinde ele aldığımız bu makalemiz sizlere Xece Herdem Nereli?, Xece Herdem Şarkıları, Xece Herdem Hayatı ve Xece Herdem Brindarım gibi konularda bilgi verecektir.
xece herdem kimdir
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu haftaki biyografi konumuz Xecê Herdem Kimdir? Hayatı ile Şarkıları | Nereli? Boyu ve Kilosu, Kaç Yaşında? makalesi olacaktır. Kürt Ünlüler Listesi alanında ürettiğimiz içeriklerimizin bir yenisi olarak Xecê Herdem Biyografisini ele aldık. Bu makale çerçevesinde Xece Herdem Nereli? Xece Herdem Şarkıları, Xecê Herdem Tüm Şarkıları ve Xecê Herdem Brindarim eserleri üzerinde duracağız bu bağlamda makalemizin Xecê Herdem Biyografisi alanında bir birinden değerli bilgiler içinde barındırdığına inanıyoruz.

Hepimizin ilk olarak Canın Olayım Şarkısı ile tanıdığımız Xece Herdem daha sonra Kürtçe Şarkılar çıkararak önemli bir çıkışla sesini duyurmuştur. Bu bağlamda her ne kadar tüm şarkıları Kürtçe Şarkılar olmasa bile seslendirdiği eserlerle Kürt Sanatçıları arasında yer edinmiştir. Kendisine has uslüp ve sesi ile beğenileri üzerine çekip özellikle Kürt Gençlerinin ilgi odağı olmuştur. Şimdi daha fazla uzatmadan Biyografisine geçelim.

XECE HERDEM Kimdir?

XECE HERDEM nereli? Ailesi Maraş Katliamı sırasında göç etmiş ve XECE Mersin de dünyaya gelmiştir. Bu nedenle XECE HERDEM aslen Kahramanmaraşlı ancak 1993 Mersin Mezitli doğumludur. İsminin Türkçe anlamı ise Hatice olup, soy ismi HERDEM her zaman anlamına gelmektedir. XECE HERDEM’in 7 kardeşi vardır. 7 çocuklu ailenin 8’inci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.(1)

XECE HERDEM HAYATI

XECE HERDEM’in kolay bir hayatının olduğunu yahut şımartılacak bir lükste yaşadığını söylemek mümkün olmayacaktır. 7 çocuklu bir ailenin 8. Çocuğu olarak dünyaya gelen XECE HERDEM gerek bulunduğu coğrafya, gerek ailevi koşulları nedeniyle yeterince şanslı değildir. Onun hayatındaki tek ve belki en büyük şansı şüphesiz ki müzikteki başarısı ve müziğe olan tutkusudur. XECE HERDEM müziğe tutkulu ve müziğe aşıktır. XECE HERDEM’i müziğe ilk bağlayan isim ise Selda BAĞCAN olmuştur. XECE HERDEM henüz 9 – 10 yaşlarındayken Selda BAĞCAN’ın “Dön Gel Birtanem” şarkısını seslendirmiş ve seslendirdiği bu şarkıyla müziğe olan ilgisi artmış ve müzikle o günden sonra hiç kopmamak üzere bağlanmıştır. XECE HERDEM 9 – 10 yaşlarından itibaren müziğe ilgi duymuş ve bu alanda birçok çalışmada bulunmuştur. Xecê Herdem Kimdir? Hayatı ile Şarkıları | Nereli? Boyu ve Kilosu, Kaç Yaşında? makalemizin devamında hayatına kısaca değineceğiz.

XECE HERDEM ilk sahne deneyimlerini Mersin’de derneklerde görev alarak yapmıştır. Uzun süre derneklerde sahne alan XECE HERDEM bu sahnelerle oldukça tecrübe kazanmıştır. Genel itibariyle Kürtçe şarkılar seslendirerek, Kürtçeye katkı sağlamak istese de her zaman müziğin evrensel olması gerektiğini savunmuştur.

XECE HERDEM hayatı dinleyicileri ve sevenleri tarafından oldukça merak edilse de hayatına dair çok fazla edinilmiş bilgi bulunmuyor. Resmi sosyal medya hesaplarında da kendine dair çok fazla bilgi olmaması sanatçının aynı zamanda gizemini de korumasını sağlıyor. XECE HERDEM bu yanıyla birçok sanatçının başaramadığını başarmış ve hayatıyla ilgili merak uyandırmayı başarmış. Birçok sanatçının hayatı ve özel hayatıyla ilgili her şey bütün çıplaklığıyla bilinirken, XECE HERDEM ile alakalı kalıplaşmış ve düz bilgiler dışında bilgiler edinilememekte. Bu durum onu tanımak isteyen sevenlerini üzse de, sanatçıyı gizemli hale getirdiğinden, dinleyicilerinde merakını topluyor.

XECE HERDEM NE KADAR ZAMANDIR MÜZİK HAYATINDA?

XECE HERDEM şu kadar yıldır müzik hayatındadır gibi sabit bir tarih söylenmesinin imkanı yok. Bu soru XECE HERDEM’e yöneltildiğinde ise o bu soruyu” ben kendimi bildim bileli müzikle yaşarım” olarak yanıtlıyor. XECE HERDEM’in cevabından da anlaşılacağı üzere o müziğe aşık ve şu kadar zamandır müzik yapıyorum diyebileceği bir zaman dilimi de yok.

XECE HERDEM KARİYERİ

XECE HERDEM için kariyer müzik demektir ve dolayısıyla onun kariyerindeki ilk adımlarda 9 – 10 yaşlarından itibaren atılmaya başlamıştır. Küçücük bir çocukken Selda BAĞCAN’ın “Dön Gel Birtanem” şarkısını seslendiren XECE HERDEM, bugün birçok şarkıyı seslendirmekte ve bilhassa Kürt halkının sesi olmayı başarmaktadır. Kürtçe müzik yapmakta oldukça başarılı olan XECE HERDEM yalnızca kendi milletini etkilemekle kalmamış, müziğin evrensel olması gerektiğini düşündüğünden farklı şarkılarda seslendirmiştir.

XECE HERDEM müziğini daha iyi yapmak daha çok geliştirmek amacıyla son yıllarda şan dersleri almaya başlamıştır. Onun için şan dersi almak gereklidir. Çünkü onun şuan söylediğinden daha iyi söylemesi, daha kusursuz söylemesi ve daha çok kitleye hitap etmesi gerekmektedir. Müzik tutkunları hayatına göre müziği şekillendirmezler, müziğe göre hayatlarını şekillendirirler. XECE HERDEM de bir müzik tutkunu olarak müziğe göre hayatını şekillendirenlerdendi ve şan dersleri alarak daha iyi olmayı hedefledi. Almış olduğu şan derslerine de hala devam etmektedir.

Birçok şarkıyı seslendirmiş olan XECE HERDEM birçok şarkıya klipte çekmiştir. Bugüne kadar hazırlanmış bir albümü bulunmasa da XECE HERDEM yaptığı çalışmalarla yeni bir albüm çıkarmayı hedeflemekte ve bu yolda emin adımlarla yürümektedir. Albüm çalışmalarına son hız devam eden sanatçının en büyük hayalinin ise Kürt müziğine katkı sağlamak olduğu bilinmektedir. (2)

xece herdem kimdir

XECE HERDEM Şarkıları

XECE HERDEM ‘in en popüler şarkısı aramalara göre “Yine Sen” olmuştur. “Yine Sen” şarkısını  ise “Canın Olayım” takip etmiştir. Çok sevilen iki şarkısının yanı sıra XECE HERDEM birçok şarkı seslendirmiştir. Bu şarkılardan en çok sevilenlerden bir tanesi “Evina Min”  olurken, bir tanesi de “Gelmez Oldun” olmaktadır.

Henüz bir albüm yapmamış olan sanatçı yapmış olduğu akustik müzik çalışmalarıyla birçok kişinin gönlünde taht kurmayı da başarmıştır. “Çavken” “Viran Eller” “Birindarım” hazırlamış olduğu akustik müzik çalışmalarından yalnızca birkaçıdır.

Kürt halkına ve kürt müziğine katkı sağlamak için devamlı çalışan ve müzikle uğraşan XECE HERDEM ‘in bu sıralar albüm çalışmaları yaptığı ve albüm çıkaracağı bilinmektedir. Albümünü çıkartmasının sonrasında daha çok kitlelere ulaşacağı ve daha çok kişi tarafından sevilip, dinleneceği aşikardır. XECE HERDEM gerek mütevaziliği, gerek konuşma üslubu, gerekse elde ettiği başarılarına rağmen müzikten asla kopmayışıyla bilhassa Kürt halkının gönlünü fethetmiş ve Kürt müziğinin en yeni kraliçesi olmayı başarmıştır.

Xece herdem’in en sevilen şarkılarından biri olan, xece herdem canın olayım şarkısını indirmek için aşağıdaki videoyu dinleyebilirsiniz. Dilerseniz videoyu youtube‘den açarak xecê herdem’in tüm şarkılarına ulaşabilirsiniz.

Bir diğer hece herdem şarkılarından biri olan ve xece herdemin son şarkısı olan eser Xecê herdem evînamin adlı eserdir. Eserin youtubedeki linkini sizlere vererek ordan kolaylıkla dinlemenizi sağlayabiliriz. Xece herdemin en çok dinlenilen eserleri için sitemizi takipte kalmanızı öneririz.

XECE HERDEM Dinleyici Yorumları

XECE HERDEM için birçok dinleyici yorum yapmıştır. Siyasi görüşleri olan bir sanatçının evrensel bir dile hitap etmesi pek mümkün olmasa da XECE HERDEM bunu başarmış gibi görünüyor. Çünkü dinleyici yorumlarından anlaşılacağı üzere siyasi görüşü uyuşmasa dahi müziğini sevdiği için dinleyen birçok kişinin olduğu aşikardır. Ayrıca dinleyici yorumlarında klip çekmese dahi akustiğinin yeterli olduğunu, onu çıplak sesle dinlemenin daha güzel olduğunu belirtenler olmuştur.

XECE HERDEM’in Dünya Görüşü Nasıldır?

XECE HERDEM’in kendi web sitesi vardır ve kendi web sitesinde kendiyle alakalı merak edilen birçok sorunun da cevabı verilmiştir. XECE HERDEM dünya görüşünü Kürt Alevisi bir yurtsever olarak ifade etmektedir. Müziksiz bir dünyanın onun için anlamının olmayacağı ise aşikardır.

Xecê Herdem Şarkıları üzerine bilgi verdikten sonra, sanatçının en çok dinlenen eserleri arasında Xecê Herdem Brindarim İndir, Xecê Herdem İndir, Xecê Herdem Şarkıları İndir, Xecê Herdem Şemlê İndir ve Xecê Herdem Yalan Dünya adlı eserler olduğu bilinmektedir.

Ayrıca xece herdem yürü anca gidersin şarkısı sanatçının son çıkardığı şarkılardan birisidiri. Xece herdem albümleri arasında yer alan xece herdem yürü anca gidersin şarkısının sözlerini sitemizde bulabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde ek olarak xece herdem yürü anca gidersin şarkısını indirmeniz için çalıştığımızı ve kolayca mp3 formatında indirebileceğinizi de buradan sizlere belirtmek isteriz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Melek
  3 sene önce

  Dünyada sanatçı çoktur xece herdem bir tanedir onu çok seviyoruz bizim için çok değerlidir ??

  yorum beğen
 • İki Kardeş, İki Farklı Hayat; Salih Müslim ve Mustafa Müslim | Kundir
  6 sene önce

  […] Xecê Herdem Kimdir? […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Xecê Herdem Kimdir? Hayatı ile Şarkıları | Nereli? Boyu ve Kilosu, Kaç Yaşında?