e
sv

Zilan Ne Demek Kürtçe(Anlamı)

Kürtçe kız isimleri arasında yer alan zilan ismini hakkında bilgiler verdiğimiz Zilan Ne Demek Kürtçe(Anlamı)başlıklı makalemizde Kürtçe zilan nedir? sorusuna cevap verdik. Ayrıca Kürtçe zilan ne demektir, zilan ismi kürtçe kökenli midir gibi bir çok soruya da cevap verdik.
kürtçe zilan çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe kız isimlerini paylaştığımız sitemizde bugün Zilan Ne Demek Kürtçe başlıklı makalemizde Zilan isminin anlamına yer vereceğiz. Son dönemlerde Zilan ismini kullanan kişi sayısı çoğalmışken bununla beraber Zilan Kürt ismi mi?, Zilan ne demek TDK?, Kürtçe zilan ne demek gibi sorular da artış göstermiştir.

Zilan Ne Demek Kürtçe(Anlamı)

Kürtçe zilan ismi sadece Kürtler arasında değil aynı zamanda Türkler tarafından tercih edilen Kürtçe isimler arasında da yer almaktadır. En güzel Kürtçe kız isimleri arasında yer alan zilan isminin Türkçe çevirisi “Yeniden doğuş” anlamına gelmektedir.

Zilan isminin anlamını

Zilan ismi Kürtler tarafından genelde tercih edilse de ismin güzelliği ile Türkler tarafından tercih edilen Kürt isimleri arasında da yer alır. Zilan ne demek sorusunun cevabını yukarda vermiş ve Zilan isminin anlamının Yeniden doğuş olduğunu belirtmiştik.

Zilan İsim Analizi

Zilan ne demek sözcük anlamı cevabını yukardaki başlığımızda vermiştik. Şimdi ise Kürtçe Zilan isminin analizini yapacağız. Bu analiz sayesinde Zilan isimdeki kızların karakter özellikleri hakkında da bizim ön gördüğümüz yorumu okuyabilirsiniz. Tabi zilan isminin kişilik analizi sadece bir yorumdan ibarettir. Gerçekte kimin ne olduğunu kimse bilemez 🙂

Zilan ismindeki kişiler genellikle çevrelerinde sevilirler. Ayrıca duygusal bir yapıya sahip olan zilan isimdeki kişiler aklına koydukları bir işin de sonuna kadar giderler. Genellikle hayatlarında başarılar elde edip analitik düşünme becerileri de artmıştır.

Zilan ismi Kuranı Kerim’de geçer mi?

Zilan ismi ile alakalı her hangi bir ayet bulunmamakla beraber zilan ismi Kuranı Kerimde geçmemektedir.

Zilan Kürt İsmi Mi?

Zilan ismi hangi ırka aittir soruları da sıklıkla sorulan sorular arasında yer alır. Zilan Kürtçe bir isim olmakla beraber Zilan ismi Kürt kökenli bir isimdir. Zaten yukarıda Zilanın Türkçe çevirisinin yeniden doğuş olduğunu yazmıştık. Bu bağlamda çocuklarına isim vermek isteyenler Zilanın Kürtçe bir isim olduğunu bilmeleri gerekir. Ayrıca Zilan ismi genellikle Kürt kızlarına verilen bir isimdir. En güzel Kürt kız isimleri arasında yer alan bu ismi sizler de çocuklarınıza veya yeğenlerinize Kürtçe kız isimleri olarak verebilirsiniz.

Zilan ne demek TDK

Zilan isminin Kürt kökenli bir isim olduğunu belirtmiştik. Zilan ismi Kürtçe olduğu için zilan ne demek TDK başlıklı yazımızda da bu konu ile ilgili bir detay veremeyeceğiz. Çünkü Zilan isminin TDK’da her hangi bir karşılığı yoktur. Zilan Ne Demek Kürtçe(Anlamı) başlıklı makalemizin sonuna gelirken yeniden belirtmek isteriz ki Zilan Kürtçe bir isimdir.


TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Zilan

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Zîlan

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Kuzzulkurt Ne Demek

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Zilan Ne Demek Kürtçe(Anlamı)