e
sv

Beren Saat Kimdir? Beren Saat Kürt Müdür?

beren saat kimdir?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt olan ünlüler listemizde bugün Beren Saatın kökeni hakkında bilgiler öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz için Beren Saatin hayatını sizler için araştırıp Beren Saat Kimdir? Beren Saat Kürt Müdür? başlıklı makalemizde topladık. Bu yazımızda Beren saat kürt mü gibi konuların ccvaplarına ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda Beren Saatin hayatı hakkında detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür, böylece Beren Saat kimdir? soru işaretlerini de kafanızdan silmiş olacaksınız.

Beren Saat Kimdir? Beren Saat Kürt Müdür?

Türkiye’de son on yılın belki de en büyük yükseliş gerçekleştiren kadın oyuncusu Beren Saat’tir. Gerek oyunculuktaki başarısı ve gerekse özel hayatındaki gelişmeler ile sık sık gündeme gelen ünlü oyuncu hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de etnik kimliği. Sanatçının hayatına ve hayata karşı duruşuna daha yakından bakalım. Beren Saat kimdir, Beren Saat Kürt müdür? İşte bütün merak edilenleriyle Beren Saat…

Beren Saat Kimdir?

26 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da doğan Beren Saat’in Cem adında bir ağabeyi vardır. Anne babası Ayla ve Hüseyin Avni çiftidir. İki kardeşin küçüğüdür. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Ankara’da tamamlamıştır. TED Ankara Koleji’nde okurken yeteneğinin farkına varılmıştır. Pek çok müzikal ve tiyatro oyununda, müsamere gösterinde tol almıştır. Oyunculuğa profesyonel manada adım atması ise 2004 yılını bulmuştur.

Eğitimini Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde sürdürmekte olan Beren Saat, burada aradığını bulamamış ve 2004 yılında Türkiye’nin Yıldızları isimli TV yarışma programına katılmıştır. Yarışmadan ikinci olarak ayrılan Beren Saat’in yıldızı kısa sürede parlamıştır. Önce bir reklam serisinde yer almış ve hemen akabinde dizilere transfer olmuştur. Beren Saat’in kariyer basamaklarını tırmanması 2005 yılı ve sonrasında çok hızlı gelişmiştir.

Beren Saat’in Hayatı

Pek çok farklı dizi ve filmde rol alan Beren Saat, esas şöhretini 2008 yılında başlayan Aşk-ı Memnu isimli dizide yakalamıştır. Burada başrol olarak yer alan Beren Saat, Bihter karakterine can vermiştir. Bu dizide akıllara kazınan performanslar sergilemiş ve bir anda Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Bu diziden sonra rol aldığı yapımların sayısı ve kalitesi de artmıştır.

Rol aldığı film ve dizilerdeki başarısı ile gerek oyunculuk alanında ve gerekse televizyon alanında pek çok ödüle layık görülmüştür. 2012 yılından bu yana Sanatçı Kenan Doğulu ile birlikte olan Beren Saat özel hayatı ile pek fazla gündeme gelmemektedir. Beren Saat Kimdir? Beren Saat Kürt Müdür? 23 Şubat 2014 tarihinde Kenan Doğulu ile nişanlanmış ve 29 Temmuz 2014 tarihinde de Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde ünlü şarkıcı ile hayatını birleştirmiştir.

beren saat kimdir?

beren saat kürt müdür?

Beren Saat Kürt Müdür?

Beren Saat’in Kürt olup olmadığına dair tartışmalar özellikle 2015 yılında hararetlenmiştir. 2015 yılında meydana gelen, HDP’ye ait bir minibüsün yakılması olayı ile ilgili olarak yaptığı bir paylaşım nedeniyle pek çok kişi tarafından sosyal medya aracılığı ile saldırıya maruz kalmıştır. Beren Saat Kürt Müdür? Bu saldırılara uzunca bir süre kayıtsız kalan Beren Saat, sonunda dayanamamış ve “Sevdiklerimin Huzuru İçin…” başlıklı bir yazı kaleme alarak yine sosyal medya aracılığı ile yayımlamıştır.

Bahse konu yazısında özetle; kendisinin herhangi bir partiye üye olmadığını, siyaset yapmanın da kendisinin işi olmadığını belirtmiştir. Beren Saat Kürt Mü bununla birlikte ülkemizde gerçekleşen olaylara kayıtsız kalmadığını ve düşüncelerini paylaşmayı bir görev bildiğini ifade eden Beren Saat; tepkilere neden olan açıklamasında herhangi bir partiye vurgu yapmak amacı taşımadığını ve yalnızca yanan minibüs şoförünün yaptığı görevi belirtmek adına bu şekilde bir ifade kullandığını deklare etmiştir. Beren Saat Kürt Müdür? Kendisinin ülkenin en çok vergi veren kadın sanatçıları arasında yer aldığına da dikkat çeken Beren Saat, bu vergilerin nereye gittiğine dair soru sorma hakkının vatandaş olarak olduğunu açıklamıştır. Uzun bir içerik olan bu yazıya aşağıda vereceğimiz kaynaktan*1 ulaşabilirsiniz.

Beren Saat’in Kürt olup olmadığı şeklinde kamuoyunda devam eden bu tartışmanın çıkış noktası sanatçının 2015 tarihli söz konusu açıklamasıdır. Beren Saat Kimdir? Beren Saat Kürt Müdür? Onun haricinde Beren Saat’in Kürt olduğuna yönelik herhangi bir bilgi ya da bu konuda yapılmış herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beren Saat Kimdir? Beren Saat Kürt Müdür?