e
sv

Kürtçe Ağaç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe ağaç çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternetin kullanılmadığı bir alan günümüzde kalmadı. Kişiler eğitim amaçlı olarak da internetin sunduğu fırsatlardan sık sık yararlanıyor. Kürtçe Ağaç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığımızda sizlere kürtçe çeviriler öğreteceğiz. Sadece öğrenciler ödev hazırlarken, konu araştırırken değil, aynı zamanda kişiler kendi gelişimleri için de internetten sık sık faydalanıyor. İnternette birçok kişinin dil öğrenmelerine yardımcı olacak sitelerde vakit geçirdiği görülüyor. Bunlar içinde Kürtçe sözlük olarak yer alan, online elektronik sözlük görevi gören siteler yer alıyor.

Bu sitelerde Kürtçe’ye Kürt dilinin özelliklerine, yapısına ve kültürüne dair birçok bilgiyi edinmeniz mümkün. Kürtçe öğrenmek istiyor, uzun zamandır kurs araştırıyor ama yeterli bütçeyi, zamanı bulamıyorsanız internetten Kürtçe öğrenme teknikleri tam size göre. İstediğiniz anda giriş yaparak Kürtçe çalışabileceğiniz, hiçbir ödeme yapmanıza gerek olmadan direk istediğiniz sayıda kelimenin Kürtçe çeviri fırsatını kullanabileceğiniz bu siteler, Kürtçe öğrenmek isteyenler için oldukça faydalı.

Kürtçe kelimeleri bilmek ne işime yarar diye düşünmeyin. Çünkü cümle kuramasanız bile kelimelerle kendinizi Kürtçe ifade edebilir, zamanla daha kapsamlı bilgilerle kendinizi geliştirerek Kürtçe öğrenme tekniği geliştirebilirsiniz. Bu sitelerde vakit geçirirken sitelere üye olma zorunluluğu da yok. Karşınıza çıkan Kürtçe bir kelimeyi hemen girerek Kürtçe ağaç nedir diye hemen aratabilir, saniyeler içerisinde doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Kürtçe’de ağaç kelimesinin anlamı hakkında bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bu yazımızı okuyarak ağaç kelimesi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilir, Kürtçe kelime dağarcığınıza bir kelime daha ekleyebilirsiniz.

Kürtçe Ağaç Ne Demektir?

Kürtçe öğrenirken internetten çalışıyorsanız her yerde çalışmanızı yapabilirsiniz. Çünkü Türkçe Kürtçe çeviri yapan sitelerde vakit geçirmek için ücret ödemenize gerek olmadığı gibi aynı zamanda bilgisayar başında olmanıza da gerek yok. Gelişen teknoloji akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde internet her an, her yerde sizlerle.

Kürtçe konuşmanız gereken, kendinizi bu şekilde yazarak veya konuşarak ifade etmek zorunda kaldığınız bir yerde hemen bu sitelere giriş yaparak Kürtçe ağaç çevirisi şeklinde arama yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde üye olmadan da kullanabileceğiniz bu sitede kelime arattığınızda aynı zamanda sizlere farklı kelimelerde sunulacaktır. Böylece kaliteli zaman geçirebilir, kısa bir zaman diliminde çok sayıda Kürtçe kelimeyi aynı anda öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Ağaç ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Ağaç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Ağaç Kelime Kökeni

İnternet sitelerinde kişiler sosyal medya aracılığı ile haberleştiği, arkadaşlık sitelerinden çevre edindiğinden dolayı da son yıllarda Kürtçe gibi azınlık olan dillere ilgi artmıştır. Çünkü bu sitelerde her dilden her yerden insan mevcut. Sizde böyle bir arkadaşlık yürütüyorsanız sadece cümle çevirisi yapan sitelerde değil aynı zamanda Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinde kelimelerinde anlamına bakarak sizlere ne yazıldığı, ne söylenmek istendiği konusunda bilgilere sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda arattığınız kelimenin Kürtçe içinde nasıl bir konuma sahip olduğu vb. bilgiler de Kürtçe sözler paylaşan bu sitelerde sizlerle paylaşılır.

Kürtçe Ağaç kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Ağaç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe ağaç çevirisi

kürtçe ağaç ne demek?

Kürtçe Ağaç Anlamı

Kürtçe kelimeler arasında kullanmanız gerekebilecek kelimelerden bir tanesi de ağaç. Kürtçe lehçelere sahip bir dil olduğu için farklı yerlerde, farklı şekillerde ağaç kelimesi kullanılıyor olabilir. Kürtçe sözlük içerisine bakıldığında iki farklı kelime Kürtçe ağaç kelimesi olarak kullanılıyor. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Ağaç” kelimesinin kürtçe anlamı Dar olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Ağaç kelimesi Dar dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla şöyledir:

1-) Dar

2-) Xerz

En yaygın kullanım şekli “dar” kelimesi olarak bilinir. Bundan dolayı da Kürtçe çeviri yapan siteler içerisinde en çok bu kelimeye karşılık verilir. Bunun yanı sıra xerz kelimesi de ağaç anlamına gelir. Söylenişi biraz zor olmasından dolayı dar kelimesi daha çok kullanılsa da xerz kelimesinin başında “x” harfi gırtlaksı h sesi ile okunur. Dar kelimesi yazıldığı gibi okunmaktadır.

 

Kürtçe Ağaç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Bajar

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Bajar

 

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Ağaç Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı