e
sv

Kürtçe Şehir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe şehir çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe kelime ezberleri için yaptığımız paylaşımlarımızın bir diğer konusu Kürtçe Şehir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı olacaktır. Kürtçe, ırçılıktan ötürü dünya genelinde yaygın kullanılan dillerden biri değil. Bundan dolayı da çok sayıda rağbet bulunmuyor. Kurslarını bulmak, özel öğretmen tutmak, gerekli kaynaklara ulaşabilmekte giderek zorlaşıyor. Bu durumdan en çok çeşitli sebeplerden dolayı Kürtçe öğrenmek zorunda olan insanlar öğreniyor.

Kürtçe öğrenmek istemeseniz bile Kürtçe dilinin konuşulduğu azınlığın bulunduğu bir bölgeye bir süreliğine gittiğinizde, çevrenizdekilerle iletişim kurabilmek için de Kürtçe konuşmak gerekir. Bunun için hangi kaynaklardan yardım alabileceğinizi düşünüyorsanız günümüzde bu sorunun cevabı oldukça basit. Tabi ki, internet! İnternet sitelerinden faydalanarak ücretsiz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklar arasında son zamanlarda online Kürtçe öğrenme konusunda size yardımcı olacak siteler de çoğalıyor.

İnternetten Kürtçe öğrenmek istiyorsanız çeşitli siteleri kullanabilirsiniz. Yüzlerce Kürtçe online ders videoları bulunduğu gibi bazı sitelerde de kişilere Kürtçe kelime bilgisi paylaşıyor. Birçok dil öğrenen kişi videolardan adım adım gramer üzerine gitmek yerine kelime öğrenme metodu ile daha hızlı ve pratik yoldan dil öğrenmenin mümkün olduğunu söylüyor. Bu nedenle Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler de Kürtçe sözlük gibi kullanılabilecek olan bu sitelerde boş vakitlerini geçirerek kendi kendilerine Kürtçe öğrenme şansı yakalıyor.

Kürtçe Şehir Ne Demektir?

Kürtçe dili, tartışmalı bir dil olduğu gibi bir yandan da bölgelere göre değişkenlik gösteren, kendi içerisinde farklı lehçelere ayrılan bir dil. Bu yüzden bir kelimenin Kürtçe karşılığını ararken kelimelerin farklı şekillerde söylendiğini, bazı bölgelerde o kelimenin o anlamda kullanılmadığını görürsünüz. Geleneksel bir sözlük kullandığınızda alabileceğiniz bilgi sınırlıdır. Fakat internette bir elektronik sözlük görevi gören Kürtçe sözler sitelerinde cümle çevirileri gibi kelime çevirileri de detaylı olarak yapılır.

Çeviri yapan sitelerde Kürtçe şehir kelimesinin anlamı şeklinde arama yaptığınızda karşınıza tüm bölgelere, lehçelere göre Kürtçe’de bu kelimenin kullanım şekillerini sizlere sunar. Üstelik sözlük içerisinde yapacağınız araştırmadan daha kısa süre kelimenin Kürtçe şehir çevirisi yapmanız mümkün.

Sözlüklerde kelimelerin nasıl okunduğuna ilişkin de bilgilere ulaşamazsınız. Fakat konuşma esnasında kelimenin yazılışından çok okunma şekli lazım sizlere… Bundan dolayı internet sitelerinde Kürtçe şehir nasıl denir şeklinde araştırma yapmak size daha detaylı ve daha doğru şekilde telaffuz etmenize yardımcı olacak bilgileri de sizlere sunar.

Kürtçe Şehir ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Şehir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe şehir çevirisi

kürtçe şehir ne demek?

Kürtçe Şehir Kelime Kökeni

Kürtçe’de şehir kelimesinin karşılığını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyarak kelime ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kürtçe kelime paylaşımı yapan sitelerde vakit geçirirken kelimenin şeklinin doğru verilip verilmediğini birkaç farklı siteden kontrol ederek sitenin güvenilirliği hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Akıllı telefonlardan da bu sitelere giriş sağlandığı gibi tamamen ücretsiz olması, 7 gün 24 saat boyunca her an arama yapabileceğiniz için bu siteler sizi Kürtçe öğrenme yolunda destekleyecektir.

Etkili bir Kürtçe öğrenme tekniği olarak kabul edilen bu sitelerde, her türlü Kürtçe kelimenin karşılığını bulmak mümkün. Bu yazıda da sizler için Kürtçe şehir ne demek onu inceleyeceğiz.

Kürtçe Şehir kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Şehir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Şehir Anlamı

Günlük konuşma ve yazışmalarınızda şehir kelimesini Kürtçe olarak kullanmanız gerekebilir. Böyle bir durumda kelimeyi bilmiyorsanız, nasıl söylendiğini unuttuysanız hemen internete giriş yaparak bu sitelerden Kürtçe şehir kelimesi karşılığı öğrenebilirsiniz.

Kürtçe bölgelere göre kullanımda farklılık gösteren, lehçe özellikleri olan bir dil olsa da şehir kelimesi genellikle “bajar” şeklinde ifade edilir. Aslında birçok kelimesi yazılışının dışında okunurken okunuşu da tıpkı yazılışı gibi olan bir kelimedir. Bajar kelimesinin dışında daha az olarak bazı bölgeler şehir yerine “şar” kelimesini de kullanır.

 

Kürtçe Şehir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Bajar

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Bajar

 

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Şehir Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı