e
sv

Kürtçe İzliyorum Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe izliyorum çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe çeviri kelimelerini arayan ziyaretçilerimizin en çok aradığı kürtçe sözler arasında yer alan kelimemiz izlemek kelimesi olmuştur. Bu makalemizde Kürtçe İzliyorum Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı konusuna değineceğiz. Kürtçe, Hint- Avrupa dillerine bağlı olarak Hint- İran dillerinin Kuzeybatı İran kolunu kapsayan, ülkemizde ise doğu ve günaydoğuda bulunan kürtler tarafından konuşulan bir dildir. Dünyanın pek çok yerinde kürtçe dilini konuşan insan vardır. Bu açıdan diğer diller gibi Kürtçe dilini de öğrenmek kişiye oldukça yararlar sağlayabilir. Kürtçe dilini öğrenmek için aklımıza ilk gelen Kürtçe dilini öğreten kapsamlı bir kurs olmaktadır. Ancak ne yazık ki Kürtçe dil eğitimi veren bir kurs olmadığı için Kürtçe dilini kendi imkanlarımız doğrultusunda öğrenmemiz gerekecektir.

Kürtçe dilini öğrenmek ve bu dilin incelikleri hakkında temel bilgileri edinmek için Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda sizlere bilgiler verecek olan online eğitim sitelerine giriş yapmanızda yarar olabilir. Buralarda Kürtçe dili hakkında genel olarak bazı bilgileri öğrenebilirsiniz. En azından kendinize yetecek kadar Kürtçe’yi öğrenebilirsiniz. Bazı sitelerde videolu öğretim teknikleri yayınlanarak Kürtçe dilini çok daha kolay öğrenmenizi sağlayan eğitim metodları online olarak verilmektedir. Bu sitelere bakarak da Kürtçe dilini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe dilini öğrenmenin Kürtçe öğrenme tekniği olarak uygulayabileceğiniz diğer bir metot da ki bu metot diğerlerin çok daha etkili olabilir. Kişinin direk Kürtçe bilen birisinden bu dili öğrenmesidir. Kürtçe konuşan bir tanıdığınız varsa ondan rica ederek te bu dili öğrenebilirsiniz. Karşılıklı diyolog neticesinde Kürtçe dilini bu şekilde çok daha hızlı ve kolay öğrenebilirsiniz.

Kürtçe öğrenmek ve Kürtçe’yi kapsamlı bir şekilde olmasa da en azından günlük hayatta konuşacak kadar ve kendinize yetecek kadar Kürtçe öğrenmek için söylediğimiz metotlardan yararlanabilirsiniz.

Yine makalemizin konusu olarak Kürtçe izliyorum nasıl denir diye merak edenler yazımızın devamını okuyarak bu sorunun yanıtını alabilirler.

Kürtçe İzliyorum Ne Demektir?

Kürtçe ve Türkçe kelimeleri söylenişte aynı gibi gözükse de aslında birbirinden tamamen farklı kelimelerdir. Kürtçe dili dünya dilleri arasında çok kullanılmadığı için Kürtçe sözlük konusunda da yetersizdir. Belirttiğimiz gibi Kürtçe öğrenim kursları da ülkemizde olmadığı için bu dili kendi kendinize öğrenmekten başlka çare yoktur.

Dil öğrenmek için dil kitabı almak ve bu yolla dil öğrenmek eskide kalan bir metot olduğu için dil öğrenmenin en kolay yolu online olarak internet sitelerindne dil öğrenmektir. Kürtçe dilini de bu şekilde online olrak öğrenebilirsiniz.

Kürtçe öğrenmek için dil yerine kelime öğrenmeniz bu dili anlamada ve öğrenmede daha etkili olacaktır. Bu dili bilenler kelimeyle bile ne demek istediğinizi kolayca anlayabilir. Bu konuda size yardımcı olması için Kürtçe çeviriler yapan ve bu konuda ücret talep etmeyen sitelerden destek alabilir ve kürtçe dilini bu siteler yardımıyla öğrenebilirsiniz. Bu sitelere giriş yaptıktan sonta Türkçe bir kelime yazıp Kürtçe anlamını istediğinizde yanıtını hemen bulacaksınız.

Kürtçe İzliyorum ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe İzliyorum Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe İzliyorum Kelime Kökeni

Pek çok yerde kullandığımız izliyorum kelimesi Kürtçe sözler olarak siteye giriş yaptığınızda Kürtçe olarak karşılığını hemen bulacağınız bir kelimedir. Üstelik sadece anlamı değil cümle içinde bu kelimenin nasıl kullanıldığı harflerinin nasıl okunduğu bu kelimeyi nerede ve nasıl kullanacağınız konusunda geniş açıklamalı bir şekilde bulabileceğiniz bilgiler size sunulacaktır.

Kürtçe İzliyorum kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe İzliyorum Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe izliyorum çevirisi

kürtçe izliyorum ne demek

Kürtçe İzliyorum Anlamı

Temaşe Dikim Türkçe- Kürtçe çeviriye girdiğimizde İzliyorum kelimesinin Kürtçe karşılığı bu şekilde çıkmaktadır. Ancak Kürtçe yazıldığı gibi okunan bir dil olmadığı için okunuşu daha farklı olmaktadır. Kürtçe alfabesinde bu dile özgü özel harfler olduğu için Kürtçe izliyorum çevirisi okunurken daha zor olmaktadır.

Burada “e” harfi uzatılarak ve ince bir şekilde okunur. Q harfi hafif uzatılıp ince olarak ü harfi de uzatılarak ve ince bir şekilde okunur.

Kürtçe İzliyorum Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Temaşe Dıkım

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Temaşe Dikim

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe İzliyorum Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı