e
sv

Kürtçe Lamba Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe lamba çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe derslerimizde bugün Kürtçe Lamba Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı konusunu işleyeceğiz. Dünya üzerinde konuşulan dillerin arasında hakkında çıkan tartışmalarla sivrilen dillerden biri Kürtçe, öğrenmesi kolay bir dil değil. Bazı kişiler, birçok dile göre daha kolay öğrenildiği savunsa da lehçeleri olması, bölgelere göre farklılık göstermesi, Kürtçe’ye özgü harflerinin ve kurallarının olması dilin öğrenilmesini zorlaştırıyor. Bu nedenle Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda birçok kişi bir uzman eşliğinde, kursta veya özel ders ile bu dili öğrenmek istediğini savunuyor. Fakat yaygın kullanıma sahip olmamasından dolayı Kürtçe öğrenmek isteyenlere yönelik gerekli sayıda kurs yok. Kurs bulabilenlerin birçoğu da iş, okul gibi sebeplerden dolayı zamansızlıktan yakınıyor. Fakat internetten Kürtçe öğrenme tekniği son yıllarda çok revaçta.

İnternet, insanların sahip olmak istediği, kendini geliştirmek istediği alanda sonsuz avantajlar sağlıyor. Kürtçe öğrenmek isteyen birçok kişide her an her yerden erişim sağlayabildikleri internetten online Kürtçe ders videoları takip ederek veya Kürtçe kelime bilgisinin olduğu siteleri ziyaret ederek kelime öğreniyor.

Kürtçe Lamba Ne Demektir?

Kelime öğrenme metodu ile Kürtçe öğrenmek, oldukça etkili bir yöntem. Bu konuda birçok kişi internetten Kürtçe lamba çevirisi gibi aramalar yaparak ilgili sitelere ulaşım sağlayabiliyor. Bu siteler 7 gün 24 saat boyunca kullanıma açık, üyelik gerektirmiyor, sınırsız sayıda kelime aratmanıza rağmen hiçbir ücret ödemeniz de gerekmiyor.

Kürtçe öğrenirken internetten destek almak istiyorsanız videolar size karışık ve zorlayıcı görünebilir fakat kelime öğrenmek öyle değil. Tıpkı geleneksel sözlükler gibi online Kürtçe sözlük görevi gören bu sitelerde merak ettiğiniz tüm kelimelerin karşılığı var. Böylece bu sitelerde vakit geçirdiğinizde günlük cümle kuramasanız dahi sizlere kendinizi ifade etmenizde yardımcı olacak kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Lamba ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Lamba Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Lamba Kelime Kökeni

Kürtçe sözcükler incelenirken bazı kişiler örneğin Kürtçe lamba kelimesinin anlamı konusunda daha fazla bilgi edinmek ister. İnternet güncel bilgileri detaylı bir şekilde paylaştığı için bu yönden de kişilerin Kürtçe’de merak ettiği konuları öğrenmesini sağlar. Kişiler bazen kelimenin kullanım şekli kadar o kelimenin Kürtçe’ye nasıl geldiği vb. bilgileri de merak eder.

Kelime çevirisi yapan Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinin bazılarında bu tür detay bilgiler de ücretsiz olarak bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için Kürtçe lamba kelimesinin karşılığı hakkında her türlü bilgiyi vereceğiz.

Kürtçe Lamba kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Lamba Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe lamba çevirisi

kürtçe lamba ne demek?

Kürtçe Lamba Anlamı

Kürtçe konuşma esnasında birçok kelime kullanmanız gerekebilir. Daha önceden Kürtçe bilen kişiler bile bu Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerde vakit geçirmek ister. Çünkü bazı bölgelerde kullandıkları Kürtçe kelime başka bir anlamda kullanılır. Bu durum lehçe farkından dolayı ortaya çıkar. İnternette kişilerle Türkçe Kürtçe kelime bilgisi paylaşımı yapan siteler Kürtçe’nin bu durumunun farkında olmasından dolayı da en güncel ve en yaygın kullanılan şeklini ziyaretçileri ile paylaşmaktadır.

Kürtçe kelimeler arasında Kürtçe lamba nasıl denir merak ediyorsanız bunu internetten hemen öğrenebilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeden öğrenebileceğiniz bu bilgi aynı zamanda bir sözlükte arayacağınızdan daha kısa sürede karşınıza gelecektir. Bu da zaman kazandırdığından dolayı birçok kişi tarafından artık Kürtçe sözler konusunda kişiler interneti tercih ediyor.

Kürtçe lamba kelimesinin karşılığı, Türkçe kullanıma çok benziyor. Yazıldığı gibi okunduğundan dolayı da kişiler lamba kelimesini Kürtçe öğrenirken en kolay şekilde öğreniyor. Kürtçe lamba kelimesinin karşılığı “lambe” Türkçe’deki kullanıma çok benzediği gibi tüm bölgelerde de yaygın şekilde böyle kullanılıyor. Bazı yerlerde ise yine Kürtçe bilmeseniz dahi söylendiğinde size lamba kelimesini çağrıştıracak bir şekilde “çira” şeklinde kullanıldığı kelime çevirisi yapan sitelerde veriliyor.

 

Kürtçe Lamba Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Çıra

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Çira

 

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Lamba Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı