e
sv

Kürtçe Ateş Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe ateş çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe çeviriler alanındaki başlığımızda Kürtçe Ateş Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı konusunu ele alacağız. Kürtçe öğrenmek için kendi kendinize çalışıyorsanız veya bir kursa gidiyorsanız kendinizi daha çok geliştirmek için boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Derslerde öğrendiklerinizi tekrar etmek, bilgilerinizin pekişmesine yardımcı olur fakat her dilde olduğu gibi Kürtçe’de de kullanmak, dilin öğrenilmesi için çok önemlidir. Kürtçe’yi günlük hayatınızda nasıl ve nerede kullanacağınızı merak ediyorsanız interneti bu amaçla kullanabilirsiniz. İnternette yer alan ve sizlere Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda bilgi veren sitelerde vakit geçirmek sizi oldukça geliştirecektir.

Kürtçe öğrenme yaparken kelime bilgisi işinize çok yarar. Bundan dolayı kelime öğrenme metodu ile çalıştığınız bir Kürtçe öğrenme tekniği geliştirdiğinizde daha rahat bir şekilde bu dili öğrenebilir, öğrenme sürecinizi de hızlandırabilirsiniz. Kürtçe’de ne kadar kurallı cümle kurduğunuz vs. önemli değil. İlk öğrenme aşamasında Kürtçe sözlük gibi kaynaklardan faydalanarak kendinizi ifade edecek seviyede konuşabilirsiniz.

Kürtçe konuşma yaparken kelimeleri nasıl söyleyeceğinizi, örnek cümle içerisinde nasıl kullanacağınızı da internette yer alan Türkçe Kürtçe çeviri sitelerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu siteler sizlere sadece kelime bilgisi değil, nasıl okunduğunun vb. bilgileri de verecektir. Kürtçe öğrenirken Kürtçe ateş kelimesinin anlamı konusunda merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Ateş Ne Demektir?

Kürtçe kelimeleri öğrenmenin en kolay yolu artık internet. Çünkü tamamen ücretsiz olarak sınırsız sayıda arama yapmanıza olanak sağladığından dolayı sıradan bir sözlükten daha çok işinizi görür. Bu sitelerde Kürtçe ateş nedir gibi aramalar yaptığınızda Kürtçe’de ateş anlamına gelen tüm sözcükler karşınıza gelecektir. Fakat sıradan bir sözlük aldığınızda bu kaynakların içerisinde bazen sadece bir yörede konuşulan kelime bilgisi yer alır. Kürtçe, bölgelerine göre farklılık gösteren, lehçeye sahip olan bir dil olmasından dolayı bazı kelimeler, her yörede aynı anlamda kullanılmaz. Bundan dolayı Kürtçe öğrenen kişilerin Kürtçe ateş nasıl denir şeklinde arama yaptığında en güncel kullanıma ulaşması gerek. İnternet de sizlere bu fırsatı sağlamada en doğru kaynaklardan bir tanesi…

Kürtçe, kendine özgü kuralları ve Türkçe’de yer almayan harfleri olan bir dil. Bu yüzden öğrenme aşamasında telaffuzda zorlanmanız normal. İnternet siteleri arasında Türkçe Kürtçe çeviri Google siteleri, kelimenin yazılış biçimi ile birlikte aynı zamanda sizlere okunuş biçimi hakkında da bilgi verir.

Kürtçe Ateş ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Ateş Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe ateş çevirisi

kürtçe ateş ne demek

Kürtçe Ateş Kelime Kökeni

Kürtçe konuşmanız gereken bir yerde cümleyi nasıl kuracağınızı düşünmek oldukça zorlayıcı olacaktır. O yüzden acil bir durumda da akıllı telefonlar sayesinde Kürtçe ateş çevirisi gibi çeviri yapan siteler sizlerin her an yanınızda olan bir elektronik sözlük görevi görür. Bu yüzden ihtiyaç duyduğunuz an, söylemek istediğiniz kelimeleri hemen internette aratarak Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerin yardımı ile söylemek istediklerinizi düzgün bir cümle kurmadan da karşınızdakine rahatlıkla ifade edebilir, bir yerde gördüğünüz Kürtçe kelimenin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Ateş kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Ateş Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Ateş Anlamı

Kürtçe öğrenen kişiler bu sitelerde vakit geçirdiğinde daha rahat bir şekilde Kürtçe öğrenme fırsatı yakaladığını söylüyor. Ateş kelimesi hakkında sizlere bilgi vermek için hazırladığımız bu yazımızda, tüm bilgileri bulabilirsiniz. Kürtçe’de ateş kelimesi olarak kullanılan 2 kelime var.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Ateş” kelimesinin kürtçe anlamı Agir olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Ateş kelimesi Agir dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Agir

2-) Ar

Kürtçe kelime bilgisi paylaşımı yapan sitelere bakıldığında en yaygın kullanım şekli olarak “agir” kelimesi ateş kelimesinin çevirisi olarak paylaşılır. Bu sitelerden kelimeleri öğrenen kişiler, kelimelerin nasıl okunduğuna ilişkin de araştırma yapmaktadır. Kürtçe özelliklerine bakıldığında genellikle i harfinin ı olarak okunduğu görülür. Bundan dolayı ateş anlamına gelen agir kelimesi “agır” olarak okunur.

Kürtçe Ateş Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Agır

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Agir

 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Ateş Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı