e
sv

Kürtçe Mühendis Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe mühendis çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dili alanında ki makalemizde Kürtçe Mühendis Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı konusunu ele alacağız. Bilgi çağının yaşandığı günümüzde bilgiye ulaşmak artık eskiye nazaran çok daha kolay bir şekilde olmaktadır. İnternet teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişmek çok daha hızlı olmaktadır. Artık eskiden olduğu gibi merak edilen bir konu için ansiklopedileri karıştırıp kafa yormanıza gerek yok. İnternete girip arama motoruna merak ettiğiniz konuyu yazmanız yeterli. Dil öğrenmek konusunda da aynı şekilde dil kitapları alıp uğraşmanıza gerek kalmadan online olarak dil öğreten sitelerden giriş yaparak hızlı ve etkili bir şekilde dil öğrenmeniz mümkündür.

Dil öğrenme konusunda Kürtçe dili de merak edilen dillerden birisidir. Yaşadığımız pek çok yerde Kürt tanıdıklarımız olabilmektedir. Gerek onlarla daha iyi ilişkiler kurmak gerekse bu dili merak edip öğrenmek isteyenler için Kürtçe öğrenme teknikleri oarak internet sitelerinde dil öğreten yerlerden bu dilin inceliklerini ve tekniğini öğrenebilirsiniz. Tam olarak olmasa da en azından kendinize yetecek kadar Kürtçe öğrenmek için Kürtçe öğrenme tekniği olarak bu sitelerden yardım alabilirsiniz. Kürtçe dilini kolayca öğrenmek ve işinize yarayacak ve yetecek kadar Kürtçe öğrenmek için bu sitelerde videolu anlatımlar, Kürtçe dersler, kelime çevirileri gibi pek çok Kürtçe öğrenme tekniklerini bulabilirsiniz.

İnternet sitelerinden pratik bir şekilde Kürtçe öğrenmek isteyenler Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramalarını yaparak bu şekilde Türkç kelimelerin Kürtçe karşılığını öğrenebilirler.

Kürtçe kelime olarak merak edilen pek çok kelimenin yanı sıra mühendis kelimesinin Kürtçe karşılığını öğrenmek isteyenler Kürtçe mühendis nasıl denir sorusunun cevabını yazımızın devamını okuyarak bulabilirler.

Kürtçe Mühendis Ne Demektir?

Kürtçe dili belli bir kısım tarafından kullanılan bir dil olduğu için bu durum Kürtçe sözlük uygulamasını sınırlandırmaktadır. Kürtçe dilini öğrenmek için bu dili öğrenmek konusunda eğitim veren Kürtçe dil merkezleri de ne yazıkki ülkemizde bulunmamaktadır. Bunun için Kürtçe dil öğrenmek isteyenlerin en etkili ve pratik yol olarak interneti tercih ermeleri uygun olacaktır.

Kürtçe dili öğrenmek isteyen kişiler Kürtçe dil bilgisinden önce Kürtçe kelimeleri öğrenmeleri daha mantıklı olacaktır. Kürtçe kelimeler bilindiğinde cümle kurulamasa bile kişinin ne demek istediği anlaşılabilir. İnternette Kürtçe çeviri kısmına giriş yaparak merak ettiğiniz Türkçe kelimelerin Kürtçe karşılığını kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler için online olarak internette Kürtçe çeviriler yapan siteler bulunmaktadır. Bu sitlere giriş yaparak buradan Türkçe kelimelerin Kürtçe karşılığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sitelere giriş yapmak ta ücretsizdir.

Kürtçe Mühendis ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Mühendis Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Mühendis Kelime Kökeni

Mühendislik alanlarında genelde kullanılan “mühendis” kelimesinin Kürtçe karşılığı Kürtçe sözler içinde bulunmaktadır. Bu kelmenin güncel ve en çok kullanılan karşılığı Türkçe Kürtçe çeviri sitelerine giriş yapmak yoluyla öğrenilebilir.

Bu sitelere giriş yaparak “mühendis” kelimesinin sadece Kürtçe kelşme karşılığını değil aynı zamanda bu kelimenin nasıl ve nerde okunduğu ve kullanıldığı gibi konularda da sizler detaylı olarak bilgi verilir.

kürtçe mühendis çevirisi

kürtçe mühendis ne demek

Kürtçe Mühendis Anlamı

Kürtçe çeviri sitelerinde “mühendis” kelimesinin anlamı şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

Endazyar

Kürtçe yazıldığı gibi okunan bir dil olmadığı için kelime yazılışı ile okunuşu arasında çok farklar olabilir. Kürtçe dilinin kendisine has yazım biçimi, ve okunuşu vardır. Kürtçe alfabesinde Kürtçe diline özgü harfler bulunmaktadır. Kürtçe mühendis çevirisi olarak bu kelimenin yazılışı ve okunuşu arasında da bu doğrultuda farklar oluşabilmektedir.

Örneğin Kürtçe “c” harfi sanki ingilizcedeki gibi “k” harfi olarak okunulduğu düşünülse de aslında “c” olarak okunmaktadır. Yine Kürtçe olarak “i” harfi açık ve uzatılarak ve ince sesle okunmaktadır.

Kürtçe Mühendis Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Endazyer

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Endazyer

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Mühendis Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı