e
sv

Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe akıl çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitemizde kürtçe çeviriler adıyla paylaştığımız yazılarımızın bugün üzerinde duracağımız başlığı Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı olacaktır. Günlük hayatta artık bilgiye ulaşmak çok kolay. Her an yanınızda taşıyabileceğiniz akıllı telefonlar, tabletler çıktığından beri birçok kişi bilgisayarlara ihtiyaç duymuyor bile… Çünkü internet artık parmaklarınızın ucunda. Tüm dünyayı avucunuzda tutmanıza yardımcı olan internetten aynı zamanda her şeyi öğrenebilirsiniz. Birçok kişi dil öğrenme konusunda interneti aktif olarak kullanıyor.

İnternetten dil öğrenmek insanlara büyü kolaylık sağlıyor. Özellikle öğrenmek istediğiniz dil Kürtçe gibi kurs sayısı çok az olan, Türkiye’de ve dünyada az kullanılan bir dilse Kürtçe öğrenme teknikleri sorulduğunda akla ilk internet geliyor. Bundan dolayı kişiler de güvenilir, rahat çalışabilecekleri bir internet sitesinden dil öğrenmeyi tercih ediyor. İnternetten Kürtçe öğrenmenin çok çeşitli yöntemleri var. Kürtçe ders videoları izleyebilir, Kürtçe öğrenme tekniği konusunda araştırma yapabilir, birçok adresten Kürtçe bilen arkadaş edinerek Kürtçe yazışıp konuşmalarla Kürtçe bilginizi artırmaya çalışabilirsiniz. Bunlar Kürtçe öğrenmek için oldukça etkili yöntemler ancak bunlardan daha etkili bir yöntem ise Kürtçe sözlük sayfalarında kelime çalışmak…

Kürtçe’de kelime bilmek kendinizi ifade etmek için çok önemli. Fakat farklı lehçelere sahip olduğundan dolayı Kürtçe öğrenmek kolay değil. Öncelikle kendinize güvenilir bir Türkçe Kürtçe çeviri sitesi seçmeniz gerekiyor. Güvenilir siteler size Kürtçe’de yer alan arattığınız kelime ile ilgili tüm kullanım şekillerini doğru bir şekilde hatta okunuşları ile birlikte verecektir.

Kürtçe Akıl Ne Demektir?

Kürtçe çeviri sitelerinden herhangi birine girdiğinizde aklınıza gelen her kelimeyi aratabilir, kelime öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz. Telefona indirebileceğiniz Kürtçe çeviri uygulamaları da var fakat bazen bu uygulamalar hata verebiliyor, ücretli olabiliyor veya yanlış bilgiler içerebiliyor. O nedenle sizin üye olmadan kullanmanıza yardımcı olan, hiçbir ücret ödemeden kullanabileceğiniz Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan siteleri daha rahat tercih edebilirsiniz.

7 gün 24 saat boyunca her an Kürtçe çeviri yapabileceğiniz bu sitelerde sınırsız sayıda kelimeye ulaşmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey Kürtçe akıl çevirisi için kelimeyi sitenin aratma bölümünde aratmak. Bu sitelerin yanı sıra aynı zamanda duyduğunuz Kürtçe kelimelerin Türkçe’sini öğrenebileceğiniz sistemler de mevcut.

Kürtçe Akıl Ne Demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe akıl çevirisi

kürtçe akıl ne demek

Kürtçe Akıl Kelime Kökeni

Kürtçe kelimelerin Türkçe’sini aratabileceğiniz sitelerde sizlere çeşitli bilgiler de sunulmaktadır. Bu siteler Kürt kültürüne dair bilgileri barındırdığı gibi, Kürtçe’yi araştıran kişilerin Kürtçe’de yer alan kelimelerin kökenine ilişkin bilgi bulmalarına da yardımcı oluyor. Bu yazımızda da bizler sizler için Kürtçe akıl nasıl denir onu inceleyeceğiz.

Kürtçe kelimeleri aratırken internette onlarla ilgili birçok bilgi veren sayfa var. Aralarından güvenilir olanları ziyaretçi sayısı vb. bilgilerine bakarak, aldığınız bilgiyi diğer kaynaklardan doğrulatarak sitenin güvenilirliği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Kürtçe lehçelere ayrıldığından dolayı akıl kelimesinin birden çok şekilde kullanımı olduğunu düşünebilirsiniz fakat incelendiğinde akıl kelimesi tüm Kürtçe konuşulan bölgelerde tek bir kelime ile ifade edildiği görülüyor.

Kürtçe Akıl Kelime Kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Akıl Anlamı

Kürtçe kelime çevirisi yapan sitelerde arama yaptığınızda tüm lehçelere göre kullanım şekli çıkar. Böylece sizlerde uygun kelimeyi öğrenme, Kürtçe bilseniz bile o bölgenin lehçesine hakim değilseniz kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. İşte böyle durumlarda da Türkçe Kürtçe kelime paylaşımı yapan siteler sizlere de yardımcı olacaktır.

Akıl kelimesi, Kürtçe’de de farklı yerlerde kullanılan bir kelime… Kürtçe akıl kelimesini aradığınızda karşınıza hep “hiş” kelimesi çıkar. Kürtçe kendine özgü kuralları olan bir dil. Bu nedenle hiç kelimesi yazıldığı gibi okunmaz. Bu kelimeyi telaffuz ederken Kürtçe akıl kelimesinin karşılığı olarak hiş kelimesini “hış” olarak okunması gerekir.

Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Hış

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Hiş

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı