e
sv

Kürtçe Anahtar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

kürtçe anahtar çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe Anahtar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlıklı makalemizde anahtar kelimesinin anlamını anlatacağız. Günümüzde bir dili öğrenmek için birçok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler arasında internetten dil öğrenmek giderek popülerleşti. Bir kursa gitmeden, ekstra vakit ayırmadan, istediğiniz zaman aralığında hatta kısa boş vakitlerinizde dahi kullanarak dil öğrenebileceğiniz internetten dil öğrenme konusunda sadece dünya dilleri değil, az bilinen dillerde geçerli. İnternet kaynaklarından öğrenilmeye çalışılan dillerden bir tanesi de Kürtçe.

Türkiye’de azınlık bir kesim tarafından kullanılıyor olması nedeni ile Kürtçe öğrenme teknikleri çok fazla gelişmiş değil. Bu yüzden kurs bulmak, kaynak bulmakta oldukça zor. Birçok insan interneti bu yönde kullanarak Kürtçe çeviri sayfalarında vakit geçirerek Kürtçe öğrenme fırsatı yakalıyor. Kürtçe öğrenirken internette yer alan ve online bir Kürtçe sözlük olarak kullanılabilen bu siteler oldukça başarılı. Üstelik Kürtçe bilen birçok kişi de internette yer alan gramer bilgisinin paylaşıldığı videoların yanı sıra kelimelere ağırlık verildiğinde daha hızlı ve daha kolay bir öğrenmenin sağlanabileceğini savunuyor.

Kürtçe kendine has özellikleri olan, Türkçe’ye benzemeyen bir dil. O yüzden öğrenmesi de o kadar kolay değil. Bu göz önünde bulundurulduğunda Kürtçe öğrenirken çaba harcanması ve kişilerin günlük hayatlarında öğrendikleri kelimeleri kullanarak hafızalarına yer etmesi gerekiyor. Günlük hayatta nerede Kürtçe kelimeleri kullanacaklarını merak edenler okuma & yazma konusunda da sizlere yardımcı olan internetten destek almak mümkün.

Kürtçe Anahtar Ne Demektir?

Kürtçe’yi öğrenmek istemeseniz bile bu sitelerde genel kültür olarak kullanabileceğiniz birçok sözcük öğrenebilirsiniz. Bu sitelerin ziyaretçi sayılarına bakıldığında da gün içerisinde çok sayıda kişinin bu sitelerde vakit geçirdiği görülebiliyor. İnsanlar Kürtçe öğrenmese bile televizyonda Kürtçe yayın yapan kanalların program isimlerinden bir yerde duydukları Kürtçe kelimeye kadar birçok konuda bilgi araştırmasını buradan yapabiliyor.

İnternette tamamen ücretsiz olarak ve 7 gün 24 saat ulaşıma açık olarak hizmet veren Türkçe Kürtçe çeviri siteleri bu yüzden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu tür bir kaynağı dil öğrenirken ilk kez kullanacak olan kişiler, sistemin kullanım şeklini de merak eder. İlk akıllara gelen soru da genellikle Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri sitelerinde kaç kelime aratabileceklerini, kaç kelimeden sonra ücretli olacağını merak ediyor. İnternette tamamen ücretsiz ve üyelik gerektirmeden kullanabileceğiniz sitelerde sınırsız sayıda kelimeyi aratabilirsiniz. Daha önceden baktığınız bir kelimeyi tekrar bakabilir, okunuş şekli, örnek cümle içinde kullanılışı, kaç farklı şekilde kullanıma sahip olduğuna ilişkin de bilgi alabilirsiniz.

Kürtçe Anahtar ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Anahtar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Anahtar Kelime Kökeni

Kürtçe konuşmanız gereken durumlarda da Kürtçe sözler sayfaları yanınızda. Artık akıllı telefonlar sayesinde her an internete girmek mümkün. Telefonlarınızdan da rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu sayfalara baktığınızda sizlere kelimeler hakkında bilgi verir. Bir yerde Kürtçe bir şey söylemek zorunda kaldığınızda veya kürtçe anahtar çevirisi gibi kelimelerin anlamını merak ettiğinizde anında bu kaynakları kullanabilirsiniz.

Kürtçe Anahtar kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Anahtar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe anahtar çevirisi

kürtçe anahtar ne demek

Kürtçe Anahtar Anlamı

Kürtçe kendi arasında farklı lehçe özellikleri gösterir. Bu da bir yerde konuşulan Kürtçe’nin başka bir yörede konuşulan Kürtçe’ye göre farklılık göstermesine neden olur. Kelime öğrenirken bu durum çok önemli. Çünkü yaygın kullanımı bildiğinizde her lehçede Kürtçe kendinizi ifade edebilir, Kürtçe anahtar kelimesinin anlamı ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Kürtçe öğrenirken en kolay öğreneceğiniz Kürtçe sözcükler arasında Kürtçe anahtar nasıl denir yer alıyor. Çünkü oldukça basit ve Kürtçe bilmeseniz dahi anahtar demek olduğunu tahmin edebileceğiniz bir kullanımı var: Kilît. Bunun yanında sıklıkla kullanılan kelime Miftah kelimesidir. Kürtçe’ye özgü bir harf olarak bilinen ve bu kelimenin ikinci hecesinde yer alan şapkalı i harfinin sesi uzatarak okuttuğunu da bilmelisiniz. Bazı yörelerde ise mifte anahtar kelimesi yerine kullanılır.

Kürtçe Anahtar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Mıftah

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Miftah

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Anahtar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı