e
sv

Kürtçe Kamp Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe kamp çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe eğitim üzerine yaptığımız derslerimizde bugün Kürtçe Kamp Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı üzerinde duracağız. Kürtçe, Türkiye’nin özellikle doğu bölgesinde yaşayan Kürt halkı tarafından günlük yaşamlarında kullanılan bir dil. Üzerine yapılan tartışmalar, yasaklı olduğu yıllar bir yana dursun, günümüzde bazı kişiler çeşitli sebeplerden dolayı Kürtçe öğrenmek istiyor. Geçici bir süre Kürtçe konuşulan bir bölgede yaşayacak olanlar, Kürtçe duyduğu bir kelimeyi merak edenler, televizyon yayınlarına Kürtçe merak ettiği bir kelime ile karşılaşanlar genellikle ilk olarak internete başvuruyor. Bundan dolayı internette yer alan Türkçe Kürtçe çeviri sitelerini sadece Kürtçe öğrenmek isteyen, bu dilde kendisini geliştirmek isteyen kişiler değil, sadece tek bir kelimeyi merak eden kişiler de kullanıyor.

İnternet sayesinde artık tüm diller, tüm bilgiler parmaklarınızın ucunda. Böylece herhangi bir durumda aniden Kürtçe konuşmak, yazmak zorunda kaldığınızda bile internetten hemen Kürtçe sözlük sitelerine girerek kendinizi öğrendiğiniz kelimeler ile ifade edebilirsiniz. Kürtçe kelimeleri öğrenirken günlük hayatınızda mutlaka bunları kullanmalı ve kalıcı olarak öğrenmeyi sağlamalısınız.

Kürtçe öğrenmek istediğiniz her bilgiyi alabileceğiniz Kürtçe ders videoları paylaşan siteler de sizlere Kürtçe’nin genel dil bilgisi kurallarına, dile özgü özelliklerini öğretmek için yardımcı olacaktır. Kürtçe öğrenmek istiyorum ama yeterli bütçem yok diyenler, kursa gitmek, özel ders almak için zaman bulamıyorum diyen kişiler de internette yer alan bu Türkçe Kürtçe çeviri Google siteleri sayesinde kendi kendilerine bu dili öğrenme fırsatı yakalayabilir.

Kürtçe Kamp Ne Demektir?

Kürtçe sözlük olarak kullanabileceğiniz bu siteler, tamamen ücretsiz olarak çalışır. Aynı zamanda bu sitelerde istediğiniz kadar kelime aratın, hiçbir zaman sizlere üyelik alma şartı sunmaz. Elbette ücretli ve üyelikle girilebilen sayfalarda mevcut. Fakat yaygın olarak Kürtçe çeviri siteleri ücretsiz ve üye olmadan kullanılabildiği için bu siteler ön plana çıkıyor.

Kürtçe konuşmaya başlamak için kelime bilmeniz gerek. Bazı durumlarda tek kelime bile kendinizi ifade edebilmeniz için yeterli. Bu nedenle kendi kendinize çalışırken dil bilgisi kurallarına, Kürtçe’nin yapısına, özelliklerine takılmadan boş vakitlerinizi kelime öğrenerek değerlendirdiğinizde daha hızlı bir şekilde Kürtçe sözler ile kendinizi ifade etmeye başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda Kürtçe kamp kelimesinin anlamı ile ilgili her türlü bilgiyi bulacaksınız.

Kürtçe Kamp ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Kamp Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Kamp Kelime Kökeni

Kürtçe kelime kökenleri ile ilgili bir araştırma yapıyorsanız yine internet bu konuda sizlere sınırsız bilgi sağlayacaktır. Kürtçe ile ilgili eğitim almanıza yardımcı olan, kelime ve cümle çevirisi yapabileceğiniz, Kürtçe kamp çevirisi için kullanabileceğiniz sitelerin yanı sıra bilimsel yönden de makaleler paylaşan sayfalar var.

Bu tür site içeriklerinde sadece Kürtçe kamp nasıl denir onu öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda kelimenin okunuşu, hangi harfin hangi ses olarak okunduğu, cümle içerisinde nasıl kullanıldığı, çeşitli kullanım versiyonları, yörelere göre ve Kürtçe lehçelere uygun olarak o kelimenin kullanım şekilleri gibi birçok bilgiye ulaşabilişiniz.

Kürtçe Kamp kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Kamp Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe kamp çevirisi

kürtçe kamp ne demek?

Kürtçe Kamp Anlamı

Kürtçe kelimeler, yörelerine göre farklı lehçelerden dolayı farklı şekillerde kullanılır. Bazı kelimeler tüm lehçelerde ve Kürtçe konuşulan yörelerde aynı şekilde kullanılsa da bazıları birden çok şekilde ifade edilir. Çeviri sitelerinde Kürtçe kamp kelimesinin karşılığı olarak arama yaptığınızda öncelikle “kamp” kelimesi karşınıza çıkar. Kökeni yabancı olan bu kelime Türkçe ve Kürtçe’de ortaktır. Ancak yaygın kullanım olarak Kürtçe kelime çevirisi yapan sitelerde kampın karşılığı, wargeh olarak verilir. Bunun dışında bazı kullanım şekilleri vardır. Bunların hepsini bir çeviri sitesinde kamp kelimesi ile ilgili arama yaptığınızda bulabilirsiniz. İçlerinden yaygın kullanılanları bilmek işinizi görecektir.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Kamp” kelimesinin kürtçe anlamı Baregeh olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Kamp kelimesi Baregeh dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Baregeh

2-) Ber

3-) Zom

4-) Ordûgah

Kürtçe Kamp Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Baregeh

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Baregeh

 

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Kamp Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı