e
sv

Kürtçe Avukat Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe avukat çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe avukat sözleri alanında paylaşacağımız kürt edebiyatındaki sözler ile sizler de bugün Kürtçe Avukat Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı hakkında önemli bilgiler elde edeceksiniz. Kürt dili başta Kürdistan olmak üzere ülkemizin doğu kesimlerinde, Hint ve İran bölgelerinde kürtler tarafından konuşulan bir dildir. Tarihçesine bakıldığında Kürt- Türk aynı kökenden olduğu görülür. Yani Kürtlerin asıl kökeni Türklere dayanmaktadır. Bu amaçla Kürt vatandaşlarımızın dilini öğrenmek onlarla olan yakınlığımızı daha iyi bir şekilde arttırmak için bir yol olabilir. Kürt- Türk kardeşliği olarak onların bizim dilimizi benimseyip konuştuğu gibi bizler de onların dilini ve kültürünü öğrenerek hem kültürümüzü arttırabilir hem de kardeşliğimizi daha iyi bir seviyeye getirebiliriz.

Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler için tavsiyemiz Kürtçe’yi öğrenmek için internetteki dil eğitim sitelerine giriş yapmak. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak buralardan Kürt dilini öğrenmeniz mümkün olabilir. Ülkemizde Kürt dili ile ilgili bir eğitim merkezi olmadığı için Kürt dilini öğrenmek için en iyi yol burasıdır. Kürtçe öğrenme tekniği olarak her site farklı teknikler uygulayabilir. Kimi siteler basit Kürt dil eğitimi vererek belli derecede Kürt dili eğitim dersleri verirken, bazı siteler çok daha ileri düzeyde Kürtçe öğretebilirler. Sizin için hangisi uygunsa o siteye giriş yaparak Kürt dilini öğrenebilirsiniz.

Kürt dilini öğrenmek içim internetten bu dili öğrenmek isteyen kişiler kelime ya da cümle çevirisi için Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramalarını yapabilirler. Bu kişiler buradan istedikleri kelimenin Kürtçe karşılığını  kolaylıkla öğrenebilirler.

Kürtçe olarak avukat kelimesinin ne anlama geldiğini merak eden kişiler Kürtçe avukat nasıl denir sorusunu cevabını öğrenmek için yazımın devamını okuyabilirler.

Kürtçe Avukat Ne Demek?

Kürtçe dili belli bir yerde konuşulan bir dil olduğu için çok geniş kesimlere yayılmamıştır. Bu açıdan Kürtçe sözlük olarak sınırlı olanağı bulunmaktadır. Bu durumda kişiler bu dille ilgili bir kursta olmadığı için Kürtçe öğrenmenin yolunu internette dil öğreten sitelere giriş yaparak bulmaktadırlar. İnternetten online olarak giriş yaparak Kürtçe dilini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe öğrenmeye yeni başlayan kişilere şu tavsiyede bulunabiliriz; Kürtçe dilini öğrenmek için cümle yapısı, dil bilgisi gibi kurallardan önce kelime ezber çalışması yapabilirsiniz. Kelime ezber çalışması yaparak Kürtçe dilini çok daha hızlı ve anlaşılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kürtçe’de kelimeler çok şey ifade ettiği için Kürtçe’yi iyi bilen birisi kelimelerden yola çıkarak da ne demeye çalıştığınızı anlayacaktır. Kürtçe kelime öğrenme konusunda Kürtçe çeviri olarak aramanız yapabilir ve kelimelerin Kürtçe karşılığını bu yolla öğrenebilirsiniz.

Kürtçe öğrenme konusunda istekli olan kişiler Kürtçe çeviriler yapan siteler aracılığı ile Kürtçe olarak kelimelerin karşıklarını ve farklı kullanım alanlarını öğrenebilirler. Bu sitelere girş yaparak istediğiniz keliemeyi yazarak hemen Kürtçe’sini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Avukat ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Avukat Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Avukat Kelime Kökeni

Türkçe kelimelerinin Kürtçe karşılıklarını tam olarak öğrenmek ve bu kelimelerin yaygın kullanım şekillerini merak eden kişiler Türkçe Kürtçe çeviri olarak aramalarını yapabilirler.

Bu siteler vasıtasıyla konumuz gereği Avukat kelimesinin Kürtçe olarak karşılığının ne olduğunu merak edenler bu sitelere giirş yapabilir. Siteye giriş yaptığınızda aradığınız kelimenin sadece Kürtçe karşılığı değil aynı zamanda diğer kullanım alanlarını görürsünüz. Böylece geniş kapsamlı bir şekilde kelimelerin Kürtçe karşılıklarını ve anlamlarını öğrenmiş olursunuz.

Kürtçe Avukat kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Avukat Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe avukat çevirisi

kürtçe avukat ne demek

Kürtçe Avukat Anlamı

Kürtçe olarak Avukat kelimesi şu şekilde ifade edilir;

Parêzer

Kelimeye baktığımızda Türkçe’den farklı harfin de gelmiş olduğunu görmekteyiz. Kürt alfabesinde bazı harfler Türkçe olsa da bazıları farklıdır. Türkçe olarak yazılar ve harflerin de okunuş biçimleri değişiktir. Bu amaçla Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler kelimelerin sadece yazılışını değil okunuşlarını da öğrenmelidir. Kürtçe yazıldığı gibi okunan bir dil olmadığı için kelimelerin ve harflerin Kürtçe olarak okunuş biçimleri öğrenilmelidir.

Kürtçe Avukat Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Parezer

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Parêzer

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Avukat Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı