e
sv

Kürtçe Bina Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe bina çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her dönemde karşımıza çıkan kürt dili ile hayatınızı kolaylaştırmak için Kürtçe Bina Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemiz tam size göre. Dil öğrenmek kişiye hayatında pek çok artılar katmaktadır. Bilgi çağının olduğu günümüzde ne kadar çok şey öğrenirsek o kadar bizim için kazançlıdır. Dil olarak genelde İngilizce, Almanca gibi dünyaca popüler olan diller öğrenilmeye çalışılsa da Kürtçe dilini de merak eden ve bu dili öğrenmek isteyen kişiler olabilir. Dünyaca çok konuşulan diller için genelde dil kursları olmaktadır. Ancak Kürtçe dili için ülkemizde bu dil konunda eğitim veren dil kursu malesef bulunmamaktadır. Kürtçe öğrenmek isteyenler bu konuda üzülmesinler. Çünkü internet teknolojisi bu konuda sizlere çok güzel fırsatlar sunmaktadır. İnternette dil eğitimi veren siteler vasıtasıyla bu hayalinizi gerçekleştirebilir ve siz de Kürtçe’yi kolayca öğrenebilirsiniz.

Kürtçe dili her ne kadar dünya dilleri arasında yer almasa da öğrenilmesi sanıldığı gibi kolay bir dil değildir. Aksine telafuzu ve okunuşu ile oldukça zor olan bir dildir. Kürtçe öğrenme teknikleri ile internette bu konuda size yardımcı olan dil sitelerine giriş yaparak Kürtçe’yi kolayca öğrenebilirsiniz. Kürtçe öğrenme konusunda azimli ve istekli olanlar bu sitelere giriş yaparak Kürtçe öğrenme tekniği olarak buralarda Kürtçe dilinin tekniklerini öğrenebilirler. Bu sitelerde Kürtçe dil bilgisi gramer yapısı, Kürtçe olarak günlük hayatta en çok konuşulan cümleler, Kürtçe kelimeler gibi Kürtçe ile alakalı pek çok şeyi bulabilirsiniz.

Kürtçe’yi kolay ve pratik bir şekilde öğrenmek isteyen kişiler Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramalarını yapabilirler ve buradan Kürtçe dili ile ilgili cümle ya da kelime araması yapabilirler.

Kürtçe dilinde Kürtçe bina nasıl denir diye merak edenler yazımızın devamında bu kelimenin anlamını öğrebilirler.

Kürtçe Bina Kelime Kökeni

Türkçe olarak günlük hayatta ya da diğer alanlarda kullandığımız”bina” kelimesinin Kürtçe olarak karşılığı Kürtçe sözler içinde yer almaktadır. Bina kelimesinin Kürtçe olarak ne anlama geldiğini merak eden kişiler Türkçe Kürtçe çeviri yapan sitelere giriş yaparak buralarda bu kelimenin anlamını öğrenebilirler.

Kürtçe dil öğrenimi için arama yapılan sitelerde sadece kelimeni Kürtçe karşılığın açıklanmaz. Aynı zamanda kelimenin cümle için de nasıl ve ne şekilde kullanıldığı gibi konularda da açıklama yapılır. Burdan da anlaşıldığı üzere sadece dil öğrenmek için değil kültürümüzü arttırmak amacıyla da Kürtçe kelimelerin nasıl ve ne şekilde kulanıldığını araştırabiliriz.

Kürtçe öğrenirken cümle bilgisi yerine kelime öğrenmek daha etkili bir yol olacaktır. Çünkü Kürtçe dilinde bir kelime ile çok şey anlatılabilir ve ne söylenilmek istenildiği tek kelime ile anlaşılabilir. Bu da Kürtçe diline özgü bir özellik olsa gerek. Özellikle Kürtçe dilini iyi bilen ve Kürtçeyi güzel konuşan birisi bir kelime ile sizin ne demek istediğinizi kolayca anlayacaktır. Bu açıdan Kürtçe öğrenirken bolca kelime ezberleyerek işe başlayabilirsiniz. Kelime sayınızı çoğalttıktan sonra gramer ve dil bilgisi çalışmalarına başlayarak Kürtçe dil bilginizi ilerletebilirsiniz.

Kürtçe Bina kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Bina Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe bina çevirisi

kürtçe bina ne demek

Kürtçe Bina Anlamı

Türkçe olarak “ bina” olarak geçen kelimenin Kürtçe olarak karşılığı şu şekildedir;

Avahî

Kürtçe dilinin diğer bir özelliği de kelimelerin yazıldığı gibi okunmamasıdır. Bu da bu dili öğrenmeyi biraz zorlaştırmaktadır. Kürtçe’deki harflerin yazılışı ve telaffuzu Türkçe’dekinden çok farklıdır. Bu açıdan tam olarak Kürtçe öğrenmek isteyenler sadece yazarak değil okuyarak ya da konuşarak ta kendilerini geliştirmelidir. Kürtçe dilinin kendine özgü yazım ve okunuş stili olduğu için Kürtçe öğrenmeye başlamadan önce bu yazım ve okunuş stilini öğrenmede fayda vardır.

Örnek olarak Kürtçe’de “i” harfi açık ve uzun olarak okunurken “c” harfi yazıldığı gibi okunur.

Kürtçe Bina Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Avahi

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Avahî

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Bina Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı