e
sv

Kürtçe Gemi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe gemi çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe derslerimizde bugün Kürtçe Gemi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığını ele alacağız. Kürtçe, Dünya genelinde belli bölgelerde sıklıkla kullanılan bir dil. Uzun yıllar süren tartışmaların, televizyon kanallarında Kürtçe yayın yapılmaya başlanması ile sona gelinen Kürtçe öğrenme teknikleri incelendiğinde aslında diğer dünya dillerini öğrenmekten bir farkı olmadığı ortaya çıkıyor. Sizler de Kürtçe öğrenmek istiyorsanız kendiniz için birçok teknik geliştirebilirsiniz. Çevrenizde Kürtçe bilen birileri varsa çok şanslısınız. Çünkü her dil gibi Kürtçe dilini öğrenirken de mutlaka kullanmak gerekiyor. Yoksa unutmanız ve zor öğrenmeniz doğal…

Çevrenizde Kürtçe öğrenecek, konuşacak, yazışacak kimse yoksa üzülmeyin. Sizler için internet artık bulunmaz bir nimet. Kim ne öğrenmek istiyorsa onunla ilgili birçok kaynağı önüne getiren ve boş vakitlerinizi değerlendirerek kendi kendinize Kürtçe öğrenme tekniği geliştirmenize yardımcı olan internette yüzlerce farklı site var.

İnternetten daha önce dil öğrenmemiş, bu alanda araştırma yapmamış olan kişiler, bunu nasıl yapacaklarını merak ediyor. Bunun için internette birçok farklı yolu denebilirsiniz. Fakat direk videoları izleyip Kürtçe dersleri takip etmeye başladığınızda bu öğrenme sürecinizi zorlaştırabilir. Bunun için kelime öğrenerek dil öğrenmeye başlamak daha etkili ve hızlı bir yöntem olarak bilinir. Uzun yıllardır Kürtçe bilen kişiler de insanlara bunu tavsiye ediyor.

Kürtçe aradığınız her kelimeyi bulabileceğiniz Kürtçe çeviri sitelerinde sadece öğrenmek istediğiniz kelimeyi girerek arama yapmanız yeterli. Üstelik hiçbir ücret ödemenize veya siteye üye olmanıza da gerek yok.

Kürtçe Gemi Ne Demektir?

Kürtçe dilinde merak edilen birçok sözcük var. Günlük hayatınızda, iş hayatınızda veya eğitimde Kürtçe konuşmanız gerekiyorsa öncelikle kendinizi ifade edecek kadar kelime bilmeniz gerekiyor. Selamlaşma, kendini tanıtma gibi günlük Kürtçe kalıp cümleler dışında kullanabileceğiniz kelimeleri öğrenmeniz için de internet size yardımcı olacaktır.

İnternette Kürtçe çeviriler yapan siteler günde çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Sadece dili öğrenmek için kelime ezberi yapan kişiler değil, aynı zamanda bir Kürtçe kelimeyi merak edenler, ne anlama geldiğini öğrenmek isteyenler de internet bağlantıları sayesinde saniyeler içinde bu soruların yanıtlarını zahmetsiz bir şekilde öğreniyor.

Kürtçe sözcükler arasında en çok aratılan kelime bilgilerinden bir tanesi de Kürtçe gemi nasıl denir, sorusu… Sizlerde Kürtçe’de gemi kelimesinin karşılığını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyarak bu bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Gemi ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Gemi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Gemi Kelime Kökeni

Kürtçe sözcükleri aramak için eski zamanlarda Kürtçe sözlük kaynakları kullanılırdı. Bunlar oldukça kalın ve büyük olduğu için her an yanınızda taşımanız oldukça zordu. Fakat günümüzde bu tür kaynak, yardımcı kitaplara hiç gerek kalmadı. Çünkü tüm bilgiler akıllı telefonlar sayesinde sadece bir tuş uzağınızda…

İster bir konuşma anında isterseniz de Kürtçe kullanmanız gereken herhangi bir anda Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan bu siteleri ziyaret edebilir, merak ettiğiniz kelimelerin karşılığını bulabilirsiniz. Üstelik bu kaynaklarda sözlükte kelime ararken kaybedilen vakit de geri kazanılıyor.

Kürtçe Gemi kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Gemi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe gemi çevirisi

kürtçe gemi ne demek?

Kürtçe Gemi Anlamı

Kürtçe dilinde gemi kelimesinin karşılığını merak ediyorsanız hemen internete girerek Kürtçe gemi kelimesinin anlamı şeklinde arama yapabilirsiniz. Bu şekilde arama yaptığınızda karşınıza oldukça çok sayıda site çıkacaktır. Bunlar arasında en doğru bilgiye ulaşmak için güvenilir kaynakları Kürtçe sözler çevirisi için tercih etmeye özen gösterin.

Türkçe gemi kelimesinin Kürtçe karşılığı “keştî” kelimesidir. Kelimenin sonunda yer alan şapkalı i harfi, Türk alfabesinde yer almadığından dolayı telaffuzu konusunda şüpheye düşebilirsiniz. Fakat Kürtçe’de telaffuzu en kolay kelimelerden bir tanesidir. Sadece sondaki şapkalı i harfinin sesi uzun ve açık okuttuğunu unutmamalı, telaffuz ederken buna dikkat etmelisiniz.

Kürtçe Gemi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Keşti

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Keştî

 

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Gemi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı