e
sv

Kürtçe Çiçek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe çiçek anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe sözlüklerden faydalanılarak kaleme aldığımız Kürtçe Çiçek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı yazımızda çiçek kelimesinin anlamını öğreneceksiniz. Bir zamanların yasaklı dili olması, büyük tartışmalara neden olması nedeniyle Kürtçe öğrenmek istiyorum diyen kişiler bir toplum tepkisiyle veya “Kürtçe ne işine yarayacak” gibi sorularla karşılaşabilir. Ancak günümüzde artık Kürtçe yayın yapan televizyon kanalları, Kürt edebiyatı bulunuyor. Bu nedenle hiç beklemediğiniz bir anda Kürtçe öğrenmek, Kürtçe okumak, kendinizi bu dille ifade etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle insanlar çeşitli sebeplerle Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda araştırma yapar.

İnternet dil öğrenmek için sizlere en büyük yardımcı… Kürtçe öğrenmek isteyen ama kurs bulamayan, bütçesine uygun kurs veya özel ders imkanı bulamayan, kurs için yeterli zamanı yaratamayan kişiler internette yer alan Kürtçe öğrenme tekniği olarak bilinen kelime öğrenme metodundan rahatlıkla yararlanarak kendi kendine bu dili öğrenebilir. Sizlerde nasıl kelime öğreneceğinizi merak ediyorsanız Kürtçe sözlük vb. arama yaptığınızda elektronik sözlük olarak kullanabileceğiniz, faydalanmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yok.

Direk siteye istediğiniz gün ve saatte, istediğiniz internet bağlantısını kullanarak giriş yapabilir, anında Kürtçe çiçek çevirisi şeklinde arama yaparak istediğiniz kelimenin Kürtçe’sine ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece dil öğrenirken değil, aynı zamanda bir yerde Kürtçe bir sözcükle karşılaştıysanız ve Türkçe karşılığını merak ediyorsanız da hemen interneti kullanarak Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelerde bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Çiçek Ne Demektir?

Kürtçe dilinde sözcük öğrenerek ilerlemek oldukça kalıcı bir yöntem… Çünkü cümle kuramasanız bile söylemek istediğiniz şeyin Kürtçe söyleniş biçimini bilmeniz, insanlarla iletişime geçmek için yeterli oluyor. Aynı zamanda bu siteler sizlere Kürtçe kelimeler konusunda merak ettiğiniz genel kültür bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

İnternette Kürtçe çiçek kelimesinin anlamı şeklinde bir arama yaptığınızda sadece yazılış şekli değil, o kelimenin nasıl okunacağı, örnek cümle içinde nasıl kullanabileceğiniz gibi birçok konuda bilgi alabilirsiniz. Üstelik hızlı, pratik ve ücretsiz olmasından dolayı da birçok kişi tarafından geleneksel kitap kaynakları kullanmak yerine internete başvurmayı tercih ediyor.

Kürtçe Çiçek ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Çiçek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Çiçek Kelime Kökeni

İnternetten Kürtçe öğrenmek aslında sanıldığı kadar da kolay değil. Çünkü Kürtçe kendi içerisinde lehçelere ayrılan ve bölgelere göre farklılık gösteren bir dil… Bu da dili öğrenmek isteyen insanların işini oldukça zorlaştırıyor. Bu yüzden eğer Kürtçe öğrenmek istiyorsanız kelimeleri araştırırken Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinde sizlere yaygın kullanımı, sözcüğün güncel kullanım şeklini veren siteleri tercih etmeniz önemlidir.

Kürtçe öğrenmek için kelime araştırması yaparken aynı zamanda bu kelimelerde kullanılan Kürtçe’ye özgü harfler bulunmaktadır. Bu harflerin nasıl okunduğunu, geldiği yerde nasıl bir ses olarak okunduğunu öğrenmeniz de sizlerin işini görecektir. Bu sitelere üye olmadan sadece giriş yaparak hemen kelime ara kısmından merak ettiğiniz kelimeyi arayarak öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Kürtçe Çiçek kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Çiçek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe çiçek anlamı

kürtçe çiçek ne demek?

Kürtçe Çiçek Anlamı

Kürtçe konuşmalarınız esnasında kullanacağınız her sözcüğü internette rahatlıkla bulabilirsiniz. Kürtçe biliyor olsanız dahi unuttuğunuz noktalarda hemen bu sitelere giriş yaparak Kürtçe çiçek ne demek araması yaptığınızda karşınıza doğru kelime gelecektir.

İnternette bu sitelerde vakit geçiren kişilerin sayısı gittikçe çoğalıyor. Kimi meraktan kimi öğrenmek için sık sık Kürtçe kelime çevirisi yapan siteleri ziyaret ediyor. Kürtçe farklı bölgelerde farklı şekillerde konuşulan ve kelimelerin değişkenlik gösterdiği bir dil olsa da çiçek kelimesi tek şekilde, tüm bölgelerde ifade ediliyor.

İnternette çeviri sitelerinde arama yaptığınızda çiçek kelimesinin karşılığı, kulîlk kelimesi olarak verilir. Bu yazılışta Kürtçe’ye özgü harflerden şapkalı i olarak ifade edilen harf kullanılır. Telaffuzda bu harfin geldiği hecenin uzatılarak okunduğunu bilmeniz gerekir.

Kürtçe Çiçek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Kulilk

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Kûlîlk

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Çiçek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı