e
sv

Kürtçe Dar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe dar anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe derslerimizi öğretmeye devam ederken bugün Kürtçe Dar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığı hakkında konuşacağız. Kürtçe, öğrenmesi zor bir dil olarak anılıyor. Aslında Kürtçe’nin öğrenilmesini ve konuşulmasını zorlaştıran faktörlerden biri, öğrenmek için kullanılabilecek kaynakların az olması… Türkçe’den farklı özelliklere sahip olan bir dil olarak Kürtçe öğrenirken zorlanmak normal. Bunun yanı sıra Kürtçe öğrenme teknikleri arasında uzmanlar, dil ne kadar çok kullanılırsa o kadar kalıcı olacağı yönünde. Ayrıca tüm dünya dillerini öğrenirken olduğu gibi Kürtçe’de de öğrenirken mutlaka farklı kaynak destekleri almak, sizlerin kendinizi geliştirmesine yardımcı oluyor.

Kürtçe kurslarının yeterli sayıda olmaması hatta bazı yerlerde hiç olmaması bir sorun. Fakat kurs olan yerlerde de insanlar kurs için yeterli zaman ve bütçeye sahip olamamaktan yakınıyor. Çalışacağınız saatleri sizin belirleyeceğiniz, hiçbir ücret ödemenize gerek olmayan bir Kürtçe öğrenme tekniği mevcut. Bu da elbette Kürtçe öğrenme denildiğinde ilk akla gelen yollardan bir tanesi, internet.

İnternetten çalışarak kendi kendinizi Kürtçe konuşma ve yazma konusunda geliştirebilirsiniz. Bununla ilgili internette üye olmadan, hiçbir ücret ödemeden sadece internet bağlantısı ile her an, her yerden giriş yaparak ulaşabileceğiniz çok sayıda Kürtçe ders videoları ve öğreten siteler mevcut. Bunları kendiniz boş vakitlerinizde kaynak olarak kullanabilir, düzenli bir çalışma ve günlük hayatınızın en azından bir bölümünde Kürtçe’yi kullanarak kısa sürede konuşabilir, konuşmaları anlamaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda da sizlere Kürtçe dar nasıl denir ondan bahsedeceğiz.

Kürtçe Dar Ne Demektir?

Kürtçe konuşurken de Türkçe’de olduğu gibi bir olayı, bir durumu, bir kişi veya eşyayı tarif etmek için belli başlı kelimeleri, tanım ve tasvirleri kullanmanız gerekir. İnternetten bakarak ezberleyebileceğiniz günlük Kürtçe konuşma kalıpları bunun için yeterli değil. Aynı zamanda ders videolarında öğrendiğiniz o Kürtçe’nin dil bilgisine ilişkin bilgiler de kendinizi ifade etmenizi sağlamaz. Konuşurken ve yazarken kendinizi iyi – kötü karşınızdakine Kürtçe olarak ifade edebilmeniz için öncelikle kelime bilmeniz gerekiyor.

Kelime bildiğinizde tam anlamıyla dil bilgisi kurallarına uygun bir cümle kuramayabilirsiniz. Fakat karşınızdaki Kürtçe dar kelimesinin anlamı yola çıkarak demek istediğinizi anlayacaktır. Zaten ana dilini konuşan bir kimse de her konuşmasında tamamen dil bilgisi kurallarına uygun cümlelerle konuştuğunu iddia edemez. Bu yüzden kelime öğrenmeye odaklanabilir, Kürtçe sözlük gibi sayfalarda vakit geçirerek kelime dağarcığınızı rahatlıkla genişletebilirsiniz.

Kürtçe Dar ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Dar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Dar Kelime Kökeni

İnternet siteleri arasında Kürtçe öğrenmek isteyenlere yardımcı olacak birçok site var. Bu sitelerde kelimelerin kalıplarından kullanım yerlerine kadar birçok bilgiye rahatlıkla ulaşmak mümkün. Ancak Kürtçe kelimeler konusunda araştırma yaparken Kürtçe’nin özelliklerini de merak ediyorsanız bu sitelerde sadece kelime bilgisi ile yetinmeyin.

Daha detaylı paylaşım yapan, Kürtçe kelimeyi her açıdan inceleyen, Kürtçe’ye nereden nasıl geldiğini ortaya koyan sitelerde de vakit geçirerek Türkçe Kürtçe çeviri siteleri sayesinde genel kültürünüzü artırabilirsiniz.

Kürtçe Dar kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Dar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe dar anlamı

kürtçe dar ne demek

Kürtçe Dar Anlamı

Kürtçe farklı lehçelere sahip olan bir dil olmasından dolayı farklı bölgelerde farklı şekillerde konuşuluyor. Kürtçe öğrenen kişilerde bu nedenden dolayı internetten Kürtçe dar nedir şeklinde arama yaptığında en yaygın kullanım şeklini öğrenmek, onu kullanmak istiyor. İnternet sitelerinin birçoğu içeriğini dönem dönem güncelleyerek sizlere en yaygın kullanımı, tüm bölgelerde ortak kullanımı sunmaya çalışır. Aynı zamanda birden fazla şekilde kullanıma sahip olan kelimelerde ise tüm kullanım şekillerini sizler için sıralamaktadır.

Kürtçe diline bakıldığı zaman dar kelimesinin karşılığı olarak “teng” kelimesi veriliyor. Kürtçe genel olarak yazıldığı gibi okunmayan vb. kendine özgü özellikleri olan bir dil olsa da teng kelimesi yazıldığı gibi okunuyor.

Kürtçe Dar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Teng

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Teng

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Dar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı