e
sv

Kürtçe Dilenci Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe dilenci çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe derslerde bugünkü ana başlığımız Kürtçe Dilenci Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı olacaktır. Dünya üzerinde her konuşulan dil, insanlar tarafından merak edilir. İnternette özellikle sosyal medyada tüm insanlarla her an birlikte olmanız, sizlerin her an her dilde bir iletişime geçebileceğinizi gösteriyor. İletişime geçmeseniz bile başka dilde yapılan bir paylaşım dikkatinizi çekebilir ve anlamını merak edebilirsiniz. Bundan dolayı da Kürtçe gibi azınlık tarafından kullanılan diller dahi son zamanlarda dikkat çekiyor.

Kürtçe, televizyon kanalının açılmasının ardından günlük hayatta her yerde özellikle internet, televizyon gibi ortamlarda karşılaşabileceğiniz bir dil. Bu nedenle merak ettiğiniz kelimelerin, cümlelerin anlamlarına Türkçe Kürtçe çeviri sitelerine giriş yaparak oradan öğrenebilirsiniz. Eski zamanlara bakıldığında yeni nesil bilgiye daha çabuk ve daha kolay ulaşıyor. Çünkü internet tüm bilgileri parmağınızın ucuna getiriyor. İstediğiniz her konuda araştırma yapmanıza olanak sağlayan internet, içerisinde yer alan sayfalar sayesinde de Kürtçe öğrenme teknikleri arasında kendisini Kürtçe öğrenmek isteyen insanlara bir alternatif olarak sunuyor.

İnternetten dil öğrenmek ilk bakışta mantıklı görünmeyebilir. Fakat diğer tüm Kürtçe öğrenme tekniği olarak sunulan yöntemlerde kişilerin bir zaman ve belli bir bütçe ayırması gerekiyor. Oysa ki online internet sitelerinde çeviri ile Kürtçe kelime öğrenilmesine yardımcı olan Türkçe Kürtçe Google sitelerinde böyle bir durum söz konusu değil. Ücret ödemediğiniz gibi üye olmanıza da gerek olmayan sitelere 7 gün 24 saat boyunca her an giriş yapabilir, sınırsız olarak bilgileri öğrenmeye devam edebilirsiniz.

Kürtçe Dilenci Ne Demektir?

Kürtçe bir paylaşım gördünüz ve ne dediğini merak ettiniz. Hemen internette Kürtçe sözler paylaşan sitelerden çevirilerini yaptırabilirsiniz. Ancak birkaç siteden çeviri yaptığınızda farklı çevirilerin olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni hem Kürtçe’nin lehçelerden dolayı farklı konuşulma şekillerine sahip olması ve her kelimenin her yerde aynı anlamda kullanılmaması hem Kürtçe çeviri sitelerinin her birinin aynı şekilde çeviri yapmaması.

Bu siteler arasında güvenilir olmayan, insanlarla doğru bilgileri paylaşmayan siteler de var. Eğer yaptığınız bir Kürtçe dilenci çevirisi doğru mu değil mi merak ediyorsanız çok takip edilen, üst sıralarda çıkan, önerilen birkaç sayfadan çeviri yaptırarak doğruluğunu kontrol ettirebilirsiniz.

Kürtçe Dilenci ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Dilenci Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Dilenci Kelime Kökeni

Kürtçe Türkçe’ye göre oldukça farklı bir dil ve kendine özgü kuralları var. En basitinden bakıldığında çoğu sözcük yazıldığı gibi okunmuyor. Bu da dil öğrenirken kişilerin Kürtçe dilenci nasıl denir gibi soruları sık sık sormasına neden oluyor. Kürtçe çeviri sitelerinde çeviri yaptığınızda kelimenin yazılışını hemen öğrenebilirsiniz fakat kelimenin okunuşu ile şüphelerin doğması oldukça normal. Bu nedenle öncelikle bu sitelerde hangi harfin nasıl okunduğu, kelimenin kökeninin nereye dayandığı, örnek cümle içerisinde kullanılışı gibi tüm bilgilere Kürtçe dilenci kelimesinin anlamı şeklinde arama yaptığınızda ulaşmak mümkün.

Bu yazımızda da sizlere Kürtçe dilenci kelimesinin karşılığı ile ilgili tüm bilgileri sunacağız.

Kürtçe Dilenci kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Dilenci Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe dilenci çevirisi

kürtçe dilenci ne demek

Kürtçe Dilenci Anlamı

Kürtçe’de birden fazla çeviriye sahip olan, farklı kullanım şekillerine sahip kelimelerden bir tanesi de dilenci. Dilenci kelimesi üzerine Kürtçe çeviri sitelerinde arama yapıldığında birden fazla şekilde kullanıldığı görülür. Bu da öncelikle sizin kafanızın karışmasına, hangisini öğreneceğiniz konusunda karmaşa yaşamanıza neden olabilir. Bu gibi durumlarda ilk verilen genellikle yaygın kullanım olmaktadır.

Aynı zamanda bir kelimenin Kürtçe’de yaygın ne şekilde kullanıldığını birkaç sitede arama yaparak en çok çıkan çeviriye göre de görebilirsiniz. Kürtçe’de dilenci anlamına gelen çok sözcük var. Bunlardan en yaygın kullanım şekline sahip olanı “parsek” oldukça kolay bir yazım ve okumaya sahip olan bu kelime diğer kullanım şekillerini de çağrıştırıyor.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Dilenci” kelimesinin kürtçe anlamı Gerok olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Dilenci kelimesi Gerok dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Gerok

2-) Rarsker

3-) Parsenk

Kürtçe Dilenci Ne Demektir? Çevirisi Anlamı Ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız Dilenci kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Gerok

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Gerok

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Dilenci Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı