e
sv

Kürtçe Vücut Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe vücut anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dersler vererek en kolay şekilde kürtçe öğrenmenize yardımcı olduğumuz konularımızda Kürtçe Vücut Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığını ele alacağız. Çeşitli bölgeler tarafından kullanılan bir dil olsa da sosyal hayat içerisinde bazı durumlarda Kürtçe ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çıktığınız bir iş seyahatinde, araştırma yaparken bir kaynakta, sosyal medya üzerinden tanıştığınız yeni birinde Kürtçe karşınıza çıkabilir. Bu da sizi geçici süreliğine de olsa Kürtçe anlama ve konuşma zorunda bırakır. Bu gibi durumlarda insanlar genellikle internetten hızlı bir şekilde Kürtçe öğrenme tekniği araştırması yapmaya başlar. İnternet, bu alanda oldukça başarılı ve kendi kendinizi eğitebileceğiniz bir platform. Çünkü içerisinde yüzlerce Kürtçe öğrenmenize yardımcı olacak, Kürtçe sözlük olarak kullanabileceğiniz sayfa mevcut.

Kürtçe sözlük olarak her an yanınızda bulundurabileceğiniz, akıllı telefonlar sayesinde anında giriş yaparak arama yapabileceğiniz bu sitelerde aradığınız tüm kelimelerin anlamlarına ulaşabilirsiniz. Üstelik bu hizmet tamamen ücretsiz ve bu sitelere üye olmanız da gerekiyor. Bu yüzden insanlar çeşitli zamanlarda internette Kürtçe vücut nasıl denir şeklinde aramalar yapabiliyor. Bu aramalar çoğaldıkça insanların bu dille tanışmasını sağlayan, öğrenmek istemeyen kişilerin bile bazen Kürtçe vücut çevirisi gibi kelimelerin Kürtçe karşılığını öğrenmek zorunda kaldığı durumlarda yardımcı olacak siteler kurulmaya devam ediyor.

Bu yazımızda da Kürtçe vücut nedir onun hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Bu yazımızda Kürtçe vücut kelimesinin kullanım şekillerinden nasıl okunduğuna kadar çeşitli konularda bilgileri hemen edinebilirsiniz.

Kürtçe Vücut Ne Demektir?

Kürtçe, konuşması ve yazması zor dillerden biri… Çünkü Türkçe’ye göre harf bakımından, söyleniş bakımından, özellik bakımından farklılıklar gösteriyor. Birçok kişi bu nedenle Kürtçe öğrenme teknikleri arasında kendi kendine internetten yardım alarak öğrenme metodu sunulduğunda şüphe ediyor. Kürtçe kurs bulmak, özel ders veren hoca bulmak çok fazla popüler bir dil olmamasından dolayı oldukça zor. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Kürtçe’yi hızlı bir şekilde öğrenmek, günlük diyalog kurabilecek seviyede konuşabilmek için Kürtçe sözler sayfalarından kendi kendinizi geliştirmeye çalışmak mantıklı olacaktır.

Kürtçe’de yer alan birçok kelimeden bir tanesi olan vücut kelimesi ile ilgili nasıl söylendiğini vb. merak ediyorsanız bu yazımızda istediğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Kürtçe Vücut ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Vücut Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Vücut Kelime Kökeni

Kürtçe, başka dillerden de kelime alan bir dil. Bu nedenle sadece öğrenmek isteyenler değil, Kürtçe üzerinde çeşitli araştırmalar yapanlar da Türkçe Kürtçe çeviri sitelerinde vakit geçiriyor. Böylece birçok kelimenin yazılışı, okunuşu, örnek cümle içerisinde kullanılışı, hangi yörede nasıl söylendiği gibi birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Kürtçe aynı zamanda lehçelere ayrıldığından dolayı Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinde öğrendiğiniz bir kelime, her Kürtçe konuşulan yerde Kürtçe vücut kelimesinin anlamı olarak kullanılmıyor olabilir. Bu nedenle sitelerde farklı şekillerde kullanımlar veriliyorsa bilin ki bunlar o kelimenin diğer Kürtçe lehçelerinde karşılık bulduğu şekli… Bu yüzden sıradan bir sözlük kullanmak yerine bu Kürtçe çeviri sitelerinde daha yaygın kullanımı ve güncel kelimeyi bulmak mümkün.

Kürtçe Vücut kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Vücut Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe vücut anlamı

kürtçe vücut ne demek?

Kürtçe Vücut Anlamı

Kürtçe kelimeleri aratmanıza yardımcı olan sitelerde sınırsız sayıda arama yapabilirsiniz. Boş bir vaktinizi değerlendirerek dil öğrenebileceğiniz bu siteler sizlere çeviri yaparken aynı zamanda arattığınız kelimenin Kürtçe’de anlamı, okunuşu vb. bilgilerini de verir. Bu da sizlerin o kelimeyi günlük yaşantınızda daha rahat bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Kürtçe çeviri yapan sitelerde Kürtçe vücut kelimesinin karşılığı konusunda arama yaptığınızda karşınıza ilk olarak “beden” kelimesi çıkacaktır. İlk olarak şaşırabilirsiniz çünkü Türkçe dilinde de bu şekilde kullanım mevcut. Yaygın kullanım beden kelimesinin yanı sıra Kürtçe kelimeler arasında laş kelimesi de vücut anlamına gelir.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Vücut” kelimesinin kürtçe anlamı Beden olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Vücut kelimesi Beden dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Beden

2-) Laş

Kürtçe Vücut Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Beden

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Beden

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Vücut Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı