e
sv

Kürtçe Dil Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe dil çevirisi
avatar

Kundir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dili dünya dilleri arasında popüler olarak konuşulan bir dil olmasa  da dünyanın pek çok yerinde başta Kürtler olmak üzere konuşulan bir dildir. Kürtçe Dil Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı Kürtçe dilini öğrenmek isteyen kişiler ve bu dil hakkında merak edenler Kürtçe öğrenme teknikleri konusunda profesyonel bir destek almak için Kürtçe eğitim veren bir kursa gitmeyi düşünebilirler. Ancak ülkemizde Kürtçe dil eğitimi veren bir kurs olmadığı için bu dili öğrenmek için başka yollar bulunması gerekecektir.

Kürtçe dilini öğrenmek isteyenler kurs olmasa da bu dili kendi imkanları ile öğrenebilirler. Anadili gibi konuşulmasa da en azından günlük hayatta konuşulacak kadar ve kendinize yetecek kadar bu dili öğrenebilirsiniz. Kürtçe Türkçe çeviri yapan sitelerde arama yaparak merak edilen tüm Türkçe kelimelerin Kürtçe karşılığını kolayca bulabilirsiniz. Kürtçe’de kelime bilgisi çok önemli olduğu için Kürtçe dil bilgisi öğrenmeseniz dahi kelime bilginizi arttırarak Kürtçe’yi anlaşılacak kadar öğrenebilirsiniz. Kelime öğrenme metodu ile Kürtçe öğrenme bu bakımdan çok daha etkili bir yoldur. Çünkü Kürtçe konuşan ve bu dili iyi bilen kişiler kürtçe kelime söylense dahi cümleyi kurmanıza gerek kalmadan sizin ne demeye çalıştığınızı anlayacaktır.

Kürtçe dili öğrenmek isteyen kişiler online olarak bu dili öğreten sitelere giriş yaparak ta buradan bu dili öğrenebilirler. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan bu siteler yardımıyla Türkçe kelimelerin Kürtçe karşılığını bu yolla kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu siteler üstelik tamamen ücretsiz. Artık eskisi gibi ansiklopedilerden ya da dil kitaplarını uzun uzun okuyup anlamanıza gerek kalmadan internet aracılığı ile pek çok bilgiyi öğrenebildiğiniz gibi dil öğrenmeniz de mümkündür. Kürtçe dilini öğrenmek isteyenler de internet üzerinden bu dili kolay bir şekilde öğrenebilirler.

Kürtçe Dil Ne Demek?

Günlük yaşantımızda zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz Kürtçe kelime olarak arama yapmak için Kürtçe dil nasıl denir diye arama yaptırarak bu kelimenin anlamını Kürtçe olarak ne anlama geldiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Bu konuda Google arama motoru sizlere oldukça kolaylık sağlıyor. Bu aramala sadece kelimenin Türkçe karşılığı değil aynı zamanda kelimenin nerede ve nasıl kullanıldığı, harflerinin nasıl okunduğu gibi pek çok detaylı bilgiyi de sizlere sunuyor. Böylece kelimeyi daha iyi tanıyarak farklı kullanım amaçlarını ve nasıl okunduğunuda öğrenmiş oluyorsunuz.

Kürtçe dil kelimesinin ne anlama geldiğini merak eden kişiler yazımızın devamını okuyarak bu konuda ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilirler. Bu sayede Kürtçe dil kelimesinin anlamı en iyi şekilde anlaşılarak öğrenilebilir.

Kürtçe Dil ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Dil Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Dil Kelime Kökeni

Kürtçe’de bir kelime bazen birden fazla anlamlara gelebilmektedir. Bunun nedeni yöreden yöreye değişen farklı kullanım alanlarıdır. Bu konuda Kürtçe çeviriler yapılan yerden arama yaparak aradığınız kelimenin diğer anlamlarını da öğrenebilirsiniz. Cümle araması dışında kelime araması yaparak bir kelimenin farklı anlamlarını da bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Kürtçe cümle ya da kürtçe kelime öğrenmek isteyen kişiler Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yaparak koay ve hızlı bir şekilde Kürtçe kelime ve cümleleri bu şekilde rahatça öğrenebilirler.

Kürtçe Dil kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Dil Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe dil çevirisi

kürtçe dil ne demektir

Kürtçe Dil Anlamı

Türkçe’de dil olarak kullanılan kelimenin Kürtçe karşılığını merak edenler Kürtçe dil çevirisi şeklinde arama yaparak bu kelimenin Kürtçe karşılığını kolayca öğrenebilirler. Çeviri kısmına “dil” kelimesi yazarak bu kelimenin Kürtçe ne anlama geldiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Kürtçe’de dil kelimesi şu anlama gelmektedir;

Ziman

Harf okunuşları olarak; E harfi uzatılarak ve ince sesle okunur. İ aharfi uzatılarak ve ince sesle okunur. Ü harfi hafif ve uzatılarak ve aynı zamanda ince bir sesle okunur.

Kürtçe Dil Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Zıman

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Ziman

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Dil Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı