e
sv

Kürtçe Mimar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe mimar çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürt dilleri arasında yaygın kullanılan çevirilerde bugün Kürtçe Mimar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığı ile sizlerleyiz. İnternet teknolojisinin hayatımıza girmesiyle birlikte pek çok alanda kolaylıklar sağlanmaktadır.  Bu kolaylıklardan birisi de istediğimiz bilgiye anında ve kolayca ulaşmaktır. Eskiden bir konu hakkında araştırma yapılmak istendiğinde O konuda bilgi edinmek için kütüphanelere gidilir, ansiklopediler indirilir ve uzun süren uğraşlar sonucunda konu öğrenilirdi. İnternet hayatımıza girdiğinden beri bilgiye ulaşmak çok hızlı ve kolay oldu. İstediğiniz konu hakkında bilgi edinmek için arama motoruna merak ettiğiniz konunun adını girmeniz yeterli. Dil öğrenme de aynı şekilde artık kitaplardan değil internetten öğrenilmekte. İnternette dil öğreten sitelerden istediğiniz dili kolayca ve pratik olarak öğrenmeniz mümkün.

Kürtçe dili konusunda da online olarak yardım almak isteyen kişiler bu dille ilgili sitelere giriş yapabilir ve buradan Kürtçe dilini kolayca öğrenebilirler. Kürtçe öğrenme teknikleri bu sitelerden öğrenilerek kolayca Kürtçe dili öğrenilebilir. Bu sitelerden kendinize yetecek kadar Kürtçe öğrendiğiniz gibi Kürtçe öğrenimini daha da ilerletebilirsiniz. Kürtçe öğrenme tekniği olarak bu sitelerden Kürtçe gramer bilgisi, kelime öğrenimi, cümle kuruluşu gibi Kürtçe ile alakalı pek çok şeyi öğrenebilirsiniz.

Dil öğrenmek için interneti seçen kişiler Google arama motorlarında Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramalarını yapabilir ve buradan Kürtçe dilini kolayca öğrenebilirler. Burada sadece Kürtçe cümleler değil Kürtçe kelime aramaları da yapılabilmektedir.

Kürtçe öğrenmek için cümle çalışmasından çok kelime çalışması yapmanız daha etkili olabilir. Çünkü Kürtçe dilinde kelime oldukça önemlidir. Kürtçe’yi iyi bilen bir kişi tek kelimeyle bile sizin ne demeye çalıştığınızı kolayca anlayabilir. Bu açıdan Kürtçe konuşma dilini öğrenmek için Kürtçe kelime dağarcığınızı çoğaltmanızda yarar vardır.

Kürtçe konuşma içinde mimar kelimesinin ne anlama geldiği konusunda Kürtçe mimar nasıl denir diye merak edenler yazımızın devamını okuyabilir ve kelimenin anlamını yazımızın devamında öğrenebilir.

Kürtçe Mimar Ne Demektir?

Kürtçe dili dünyada çok konuşulan diller arasında olmadığı için Kürtçe sözlük bu anlamda aramaları kısıtlamaktadır. Pek çok yerde Kürtçe dilini öğrenmek için dil merkezleri bulunmamaktadır. Bu da kişileri mecburen internetteki dil sitelerine itmektedir. Bu dil sitelerinden Kürtçe dilini detaylı olarak öğrenmeniz mümkün olabilmektedir.

Kürtçe dili öğrenmek isteyen kişiler kolay ve hızlı bir şekilde Kürtçe dilini öğrenmek için Kürtçe çeviri yerlerinde kürtçe dilini öğrenebilirler. Bu sitelere üye olarak ya da olmadan buralara giriş yaparak hemen Kürtçe öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Kürtçe öğrenme konusunda kolaylıklar sağlayan ve sizlere bu konuda yardımcı olan sitelerden Kürtçe çeviriler olarak yardım alabilir ve Kürtçe dilini bu sitelerde kolayca öğrenebilirsiniz. Bu siteler sizden herhangi bir ücrette talep etmedikleri için kolayca buralara giriş yapabilirsiniz.

Kürtçe Mimar ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Mimar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe mimar çevirisi

kürtçe mimar ne demek

Kürtçe Mimar Kelime Kökeni

Mimar kelimesinin Kürtçe karşılığını merak edenler Kürtçe sözler içinde kullanılan bu sözcüğün anlamını öğrenmek için arama motoruna Türkçe Kürtçe çeviri yazabilir ve buradan kelimenin Kürtçe olarak karşılığını öğrenebilirler.

Bu sitelere giriş yaparak “mimar” kelimesi aratılarak kelimenin Kürtçe karşılığı öğrenilebilir. Buradan arama yapılarak sadece kelimenin Kürtçe anlamı değil aynı zamanda kelimenin cümle içind enasıl ve ne şekilde kullanıldığı konusunda da bilgi edinilebilir.

Kürtçe Mimar kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Mimar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Mimar Anlamı

Kürtçe çeviri sitelerinde arama yapıldığında mimar kelimesi şu anlama gelmektedir:

Mîmar

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Mimar” kelimesinin kürtçe anlamı Mîmar olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Mimar kelimesi Mîmar dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Mîmar

2-) Avahîsaz

Kürtçe yazıldığı gibi okunmamaktadır. Her harfin kendine özgü söyleniş biçimi vardır. Bu açıdan Kürtçe öğrenirken kelime ya da cümlelerin sadece yazılışlarını değil okunuşlarını da öğrenmek durumundasınız.

Örnek olarak Kürtçe olarak “i” harfi açık ve uzun olarak okunan bir harftir. Türkçede  “c” harfi de olduğu gibi “c” olarak okunmaktadır.

Kürtçe Mimar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Mimar

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Mîmar

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Mimar Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı