e
sv

Kürtçe Dinlemek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı Dinlemek Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe dinlemek anlamı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe, Türkiye’de üzerine uzun yıllar tartışmaların döndüğü ve günümüzde doğu bölgesinde yaşayan Kürt halkı tarafından günlük hayatlarında kullanılan bir dil. Hatta bakıldığı zaman hiç Türkçe bilmeyen, sadece Kürtçe konuşabilen kişiler de var. Bu bölgelere geçici süreliğine gittiğinizde ve bu kişilerle iletişim kurmanız gerektiğinde birkaç kelime Kürtçe konuşmanız veya yazmanız gerekir. Bu durumda Kürtçe öğrenme teknikleri üzerine uzun uzun araştırmalar yapmanıza vakit yok. Hemen sizin kendinizi ifade etmenize yardımcı olacak bir şeyler lazım. Elbette yardımınıza internet yetişiyor. Dünyada konuşulan, hiç akla gelmeyen diller ile ilgili bilgileri dahi içerisinde barındıran internette yer alan Türkçe Kürtçe çeviri sitelerinde o an kullanmanız gereken kelimeleri öğrenebilirsiniz.

Kürtçe kendinizi ifade edebilmek için illa kurallı bir cümle kurmanız gerekmez. Sadece karşınızdakinin sizi anlaması, sizin de onun yanıtını anlamanız anlaşabilmeniz için yeterli. O yüzden hem konuşurken ne demeniz gerektiğini öğrenmek hem de karşınızdakinin cevabını anlamak için Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinde hemen arama yaparak bu şekilde karşınızdakilerle anlaşabilirsiniz.

Kürtçe kelimeleri internette rahatlıkla bulabilirsiniz. Bununla ilgili çok sayıda Kürtçe sözlük olarak hizmet veren sayfa var. Bu sayfalarda sizler için detaylı bir şekilde kelimelerin yazılışları, okunuşları, cümle içerisinde kullanılışı ile alakalı bilgiler mevcut. Bu yazımızda da Kürtçe konuşurken lazım olabilecek bir kelime olan Kürtçe dinlemek çevirisi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kürtçe Dinlemek Ne Demektir?

Kürtçe konuşma esnasında sizlere yardımcı olan bu siteler tam bir elektronik sözlük imkanı sunar. Akıllı telefonlar sayesinde her an elinizin altında olan internet, bu sitelerden istediğiniz kadar yararlanmanız için yeterli. Üstelik bu siteler içerisinde istediğiniz kadar kelimeyi tamamen ücretsiz olarak aratabilirsiniz. Çeviri denildiğinde sadece cümle aklınıza gelmesin. Kürtçe bilmeyen bir kişinin öğrenmesi için etkili Kürtçe öğrenme tekniği olarak sunulan kelime öğrenme metodunda da insanlar bu sitelerden sık sık faydalanır.

Sadece Türkçe kelimeyi yazıp Kürtçe karşılığını öğrenmezsiniz. Aynı zamanda duyduğunuz, gördüğünüz bir Kürtçe kelimeyi de bu şekilde Kürtçe çeviri yapan sitelerde aratarak kelimenin Türkçe’de ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Dinlemek ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Dinlemek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı Dinlemek Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Dinlemek Kelime Kökeni

Kürtçe kelimeleri sadece öğrenmek isteyen ve merak eden kişiler aratmıyor. Aynı zamanda Kürtçe üzerine araştırma yapan, incelemeler sürdüren kişiler de bu tür Kürtçe dinlemek kelimesinin anlamı hakkında bilgi paylaşımı yapan siteleri ziyaret ediyor. Bu sitelerde sadece yazılış bilgisi değil, kelime ile ilgili birçok bilgiye rahatlıkla ulaşılabilir.

Kürtçe lehçelere ayrılan ve bundan dolayı da farklı bölgelerde farklı şekillerde konuşulan bir dil olmasından dolayı eğer Kürtçe çeviri yapan siteler içerisinde aratılan kelimenin Kürtçe birden fazla şekli varsa site bunları da sizlere alternatif olarak sunuyor. Yazımızda ele aldığımız Kürtçe dinlemek nasıl denir kelimesi de Kürtçe’de 2 farklı kullanıma sahip.

Kürtçe Dinlemek kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Dinlemek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı Dinlemek Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe dinlemek anlamı

kürtçe dinlemek ne demek?

Kürtçe Dinlemek Anlamı

İnternet sitelerinde çeviri siteleri çok sayıda ziyaretçi alıyor. Özellikle Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan siteler de büyük ilgi görüyor. Bu sitelerde kelime aratmak için üye olmanıza, ücret ödemenize hiç gerek yok. Sadece giriş yapmanız ve arama bölümüne hangi kelimenin Kürtçe karşılığını öğrenmek istiyorsanız onu yazmanız yeterli.

Kürtçe öğrenirken büyük yardımcı olan bu siteler aynı zamanda merak eden kişiler için de Kürtçe kelime bilgisine kolay, hızlı yoldan ulaşım için bir seçenek. Kürtçe’de dinlemek kelimesi sorulduğunda yaygın olarak, guhdarî kirin şeklinde çeviri yapılır. Şapkalı i sesinin ince i ve uzun okunduğu, “i” harflerinin de “ı” olarak okunduğu unutulmamalı. Bazı bölgelerde bu kelime yerine dinlemek için hesisîn kelimesi kullanılıyor.

Kürtçe Dinlemek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı Dinlemek Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız Dinlemek kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Guhdar Kırın

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Gûhdar Kirin

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Dinlemek Ne Demektir? Çevirisi Anlamı Dinlemek Karşılığı