e
sv

Kürtçe Uçak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe uçak çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Kürtçe çeviri derslerimizden bugün Kürtçe Uçak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı yazısını sizlerle paylaşacağız. Dünya üzerinde konuşulan her dil, bir gün sizin de işinize lazım olabilir. Kürtçe Türkiye’de üzerine ciddi tartışmaların döndüğü dillerden bir tanesi. Hatta ırkçılıktan ötürü dil olarak bile kabul etmeyenler bir yana dursun, Kürt edebiyatı, Kürtçe yapılan yayınlar artık günümüzde her yerde karşımıza çıkabiliyor. Televizyonda Kürtçe yayın yapan Türkçe alt yazılı kanallar, insanların bu dile olan ilgisini artırıyor. Kürtçe bir kelimenin nasıl söylendiği, ne anlama geldiğini merak etmek için o dili öğrenmek istemenize gerek yok. Çünkü bir yerde karşınıza çıkan Kürtçe kelimenin o an için ne demek olduğunu da merak edebilirsiniz.

Türkiye’nin küçük bir kesimi tarafından Kürtçe günlük dil olarak konuşuluyor. Bu bölgelerden birine seyahat ederken insanların aklına birkaç gün kendilerini idare edebilecek kadar Kürtçe öğrenme tekniği konusunda araştırma yapabilir. Uzun vadeli ve daha detaylı bir öğrenme için internette bulunan online Kürtçe ders videoları işinize yarayabilir fakat daha kısa süreli daha kalıcı ve kolay bir öğrenme istiyorsanız Kürtçe sözlük sitelerinden kelime öğrenmeniz tavsiye edilir. Günlük kullanımda ihtiyaç duyabileceğiniz basit Kürtçe kelimeleri bu sitelerden öğrendiğinizde dil hakkında hiçbir fikriniz olmasa dahi kendinizi karşınızdakine çat pat ifade edebilirsiniz. Üstelik bu sitelerden Kürtçe uçak nedir öğrenmek için saatlerce çalışmanıza gerek yok.

Bir akıllı telefon sahibiyseniz sohbet esnasında bir kelimenin nasıl söylendiğini merak ederek bu Türkçe Kürtçe çeviri sitelerine giriş yaparak hemen kelimenin Kürtçe karşılığını öğrenebilirsiniz. Bu yazıda da sizlerle Kürtçe uçak nasıl denir onun bilgisini paylaşacağız.

Kürtçe Uçak Ne Demektir?

Günümüzde sosyal medya sayesinde tüm insanlar bir arada… İnternet üzerinden tanışıp sıkı dostluklar kuranlar hatta evlenenler var. Durum böyle olunca her dil her zaman sizlere lazım olabilir. Türkiye’de yaşayan fakat Kürtçe konuşabilen insanlar da sosyal medya üzerinden birileriyle arkadaşlık kurmak isteyebilir. Böyle bir durumda Kürtçe bilmiyorsanız hemen Kürtçe öğrenme tekniği geliştirerek birkaç gün içerisinde dili konuşmaya başlamanız imkansız. Fakat çeviri siteleri bu konuda size yardımcı olacak hem yazışmanıza hem de size yazılanları anlamanıza yardımcı olacaktır. İnternette çok sayıda ziyaretçiye sahip olan Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri sitelerinde sadece cümle değil, kelime çevirilerine de ulaşabilirsiniz.

Bu siteler sıradan bir Kürtçe sözler kitabı gibi değil, dijital çağın avantajlarından da faydalanarak aradığınız kelimeye ilişkin birçok bilgisi sizlerle paylaşır. Bu sitelerde Kürtçe uçak çevirisi arattığınızda yazılışından okunuşuna, örnek cümle içinde kullanılışına kadar tüm bilgilerine ulaşmanız mümkün.

Kürtçe Uçak ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Uçak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Uçak Kelime Kökeni

Kürtçe öğrenmek isteyen birçok kişide Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinden yardım alır. Üstelik kendi kendine bu dili öğrenmek isteyen kişiler için internetin sağladığı bu fırsat oldukça önemli. Çünkü tamamen ücretsiz ve üyelik gerektirmeden, her yerden her an birkaç kelime Kürtçe kelime çevirisi öğrenmenize yardımcı olan bir sistem.

Sizler de Kürtçe uçak kelimesinin anlamı konusunda bilgiye ulaşmak istiyorsanız bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kürtçe Uçak kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Uçak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe uçak çevirisi

kürtçe uçak ne demek?

Kürtçe Uçak Anlamı

İnternette Kürt kültürüne ilişkin tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. En kolay yoldan Kürtçe kelime öğrenmek için de internetten faydalanabilirsiniz. Kürtçe dilinde uçak kelimesi birkaç farklı şekilde ifade edilir. Bu ifadeler arasında en yaygın olan ve sitelerde de genellikle Kürtçe uçak kelimesi karşılığı olarak verilen kelime, balafir kelimesidir.

Yörelere göre değişken lehçelere sahip olan Kürtçe’de uçak kelimesi yerine kullanılan ifadeler şöyle.

Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Uçak” kelimesinin kürtçe anlamı Firinde olarak açıklanmaktadır. Kürtçe Uçak kelimesi Firinde dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Firinde

2-) Teyare

3-) Firok

Bu üç kelime de günlük konuşmada uçak kelimesini ifade etmek için rahatlıkla kullanılabilir.

Kürtçe Uçak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Fırınde

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Firinde

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Uçak Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı