e
sv

Kürtçe Sayı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe şiir çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe diller ile Kürtçe Sayı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemiz ile sizlerleyiz. İnternet çağımızın gelmiş geçmiş belkide en önemli buluşlarından birisidir. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte pek çok açıdan yararlar sağlamaktayız. İnterneti sadece eğlence amacı olarak düşünmeyenler için işlerimize yardımcı olmada internetin sayılamayacak kadar çok faydaları vardır. Özellikle bilgiye bir tık kadar yakın olan internet sayesinde çok hızlı bir şekilde erişim sağlamaktayız. İnternet sayesinde aradığımız bilgilere hızlı bir şekilde ulaşmaktayız. Dil öğrenmek konusunda da internetten faydalanabilir ve hızlı ve pratik bir şekilde dil öğrenmenin ayrıcalığını yaşayabiliriz.

Dil öğrenme konusunda istekli olan kişiler diller arasında Kürtçe dilini öğrenme konusunda da internetten destek alabilirler. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak Kürtçe’yi en iyi şekilde öğrenmek isteyen kişiler internette dil öğreten sitelere giriş yaparak Kürtçe dilini en iyi şekilde öğrenebilirler. Kürtçe dili telafuzu biraz zor olan bir dil olduğu için diğer dillere göre öğrenimi biraz zor olabilir. Kürtçe öğrenme tekniği olarak Kürtçe’yi kolay bir şekilde öğrenmek için sözünü ettiğimiz sitelere giriş yapabilir ve buralara Kürtçe öğrenmek içi adım atabilirsiniz. Kürtçe’nin temel basamakları olan konuşma kalıpları, gramer bilgisi, kelime bilgisi gibi temel teknikleri bu siteler vasıtasıyla öğrenmeniz mümkündür. Dil eğitimi veren bu siteler tamamen ücretsizdir ve aynı zamanda sizden üye olmanızı da istememektedir. Böylece bu sitelere rahat bir şekilde giriş imkanı sağlayabilir ve hemen Kürtçe öğrenmeye başlayabiirsiniz.

Kürtçe dilini internet vasıtasıyla öğrenmek isteyen kişiler sözünü ettiğimiz sitelere giriş sağlamak için Türkçe Kürtçe çeviri Google olarak aramalarını yapabilirler. Kürtçe çeviri merak edenler burada sadece cümle çevirisi değil aynı zamanda kelime çevirisini de bulabilirler.,

Kürtçe kelime olarak özellikle matematik alanında kullandığımız “sayı” kelimesinin Kürtçe anlamını öğrenmek için Kürtçe sayı nasıl denir sorusunun cevabını yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Sayı Ne Demek?

Kürtçe dilinin öğrenilmesi zor bil dil olmasının yanı sıra aynı zamanda Kürtçe sözlük imkanı da zor bir dildir. Çünkü Kürtçe dünya dilleri arasında çok konuşulan bir dil değildir. Bellli bir zümre tarafından konuşulan bir dil olduğu için Kürtçe dilinin alanı biraz kısıtlıdır. Bu açıdan bu dili öğrenmek için kurs bulmak oldukça zordur. Çünkü ülkemizde Kürtçe öğreten bir kurs şu an mevcut değildir. Kürtçe öğrenmek isteyenler bu bağlamda internete yönelecek ve burada Kürtçe dilini öğrenmeye çalışacaktır.

Kürtçe dilini öğrenirken temel püf noktası olarak size önereceğimiz nokta Kürtçe çalışırken kelime bilgisi ile işe başlamanız. Çünkü Kürtçe’de kelimeler çok önemlidir. Karşınızdakine Kürtçe bir şey anlatmak istediğinizde kelimeler çok işinize yarayacaktır. Kürtçe’yi iyi bilen birisi bir kelimeyle bile ne deöeye çalıştığınızı kolayca anlayabilir.

Kürtçe öğrenme konusunda destek almak için Kürtçe çeviriler yapan sitelere giriş yapabilir ve buralardan Kürtçe’yi kolay ve pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ücretsiz olarak hizmet veren bu siteler yardımıyla Kürtçe dilini hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Kürtçe Sayı ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Sayı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Sayı Kelime Kökeni

Matematiksel anlamda kullanılan sayı sözcüğü Kürtçe sözler içinde bulunan bir sözcüktür. Bu kelimenin sık olarak kullanıldığı yerleri ve kullanış biçimini öğrenmek isteyen kişiler Türkçe Kürtçe çeviri sitelerine giriş yaparak kelimeninn anlamını öğrenebilirler.

Kürtçe kelimelerin ne anlama geldiği bu çeviri sitelerinden kolayca öğrenilmektedir. Buralarda kelimen Kürtça karşılığı dışında kelimenin cümle içerisindeki durumu da detaylı olarak gösterilir.

Kürtçe Sayı kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Sayı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe şiir çevirisi

kürtçe sayı ne demektir

Kürtçe Sayı Anlamı

Kürtçe olarak sayı kelimesinin anlamı şu şeklilde ifade edilir.

Jimare

Kürtçe yazıldığı gibi okuna bir dil değildir. Bu bakımdan Kürtçe’yi sadece yazarak ve ezberleyerek öğrenemezsiniz. Kürtçe öğrenirken harflerin telefuzlarını da iyi yapmalısınız.

Kürtçe Sayı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Jımare

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Jimare

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Sayı Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı