e
sv

Kürtçe Ve Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe ve çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe derslerimizin bugünkü konusu Kürtçe Ve Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı başlığı olacaktır. İnternetten dil öğrenmek son yıllarda çok moda. Özellikle hayatlarının birçok alanında interneti aktif olarak kullanan gençler, internette dil öğrenmelerine yardımcı olan sitelerde daha fazla vakit geçiriyor. İnternetten dil öğrenmek isteyen kişilerin genellikle vakit azlığı, maddi olarak kursa yeterli bütçe ayıramama gibi sebeplerden dolayı bu yöntemi tercih ettiği görülüyor. Bunun dışında eğer öğrenmek istediğiniz dil, Kürtçe gibi üzerine çok az sayıda kursun bulunduğu, dünya genelinde azınlık tarafından kullanılan bir dilse yine Kürtçe öğrenme teknikleri olarak internetten öğrenmek tavsiye ediliyor.

İnterneti bu alanda hiç kullanmayan kişiler, internetten dili nasıl öğreneceklerini merak eder. İnternete Kürtçe öğrenme tekniği şeklinde arama yaptığınızda karşınıza sayısız sayfa gelecektir. Doğru bir şekilde öğrenmek için mutlaka güvenilir bir site tercih etmelisiniz. Güvenilir sitenin içeriğinde sizlere uygun Kürtçe ders videoları ile birlikte kelime öğrenmenize yardımcı olacak birçok kaynak bulabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz bu kaynaklarda düzenli olarak vakit geçirdiğinizde, sizlere sunulan Kürtçe sözlük fırsatlarını aktif kullanarak bir süre sonra kendinizi Kürtçe olarak ifade etmeye başlayabilirsiniz.

Kürtçe öğrenmek isteyen birçok kişi, kelime öğrenme konusuna yeterli özeni göstermez. Birçok dil öğrenme esnasında öncelikle dil bilgisi kurallarından başlandığından dolayı ve Kürtçe günlük konuşma kalıpları gibi bilgilerle başlandığından kelime öğrenmeye gerekli önem verilmez. Ancak kelimeleri bildiğinizde kendinizi ifade edebileceğiniz için cümle kurma vb. dil bilgisi kurallarındansa kelime dağarcığınızı geliştirmeye çalışmalısınız.

Kürtçe Ve Ne Demektir?

Kürtçe kelime öğrenmek isteyen kişiler, sözlüklerden yardım alır. Fakat kitap olarak basılan Kürtçe sözlükler, basım yılına göre olduğundan dolayı bu kaynaklardan güncel Kürtçe kelimeleri öğrenmek oldukça zor. Bu nedenle bazen kişilerin öğrendiği kelimeler artık kullanılmıyor veya o anlamda kullanılmıyor olabilir. Kürtçe, bölgelere göre farklı konuşulduğundan dolayı da öğrendiğiniz kelime o yörede kullanılmıyor olabilir. Bu sebeplerden dolayı Türkçe Kürtçe çeviri siteleri daha garanti.

Bu siteler, güncel Kürtçe kelimelerin araştırmasına her an devam ediyorlar. Böylece siteye gelen ziyaretçilerine her zaman en yaygın kullanıma sahip olan Kürtçe ve çevirisi sunma imkanı yakalıyorlar. Aynı zamanda sadece kendinizi ifade ederken kullanacağınız kelimeleri değil, sıfat, zamir, bağlaç olarak kullanılan kelimeleri de burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kürtçe konuşurken iki örneği veya iki cümleyi birbirine bağlamak için kullanmak istediğiniz Kürtçe ve nasıl denir merak ediyorsanız bu yazımızda buna ilişkin tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Kürtçe Ve ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Ve Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Ve Kökeni

Kürtçe kelimelerin anlamlarını merak eden kişiler tarafından bu siteler aktif olarak kullanılıyor. Üstelik birçok kişi tarafından talep gördüğü anlaşılan bu sitelerin sayısı da giderek çoğalıyor. Daha önce böyle bir sitede vakit geçirmeyen kişiler sık sık Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerinin ücretli olup olmadığını, kelime çevirisi için belli bir sınır olup olmadığını merak ediyor.

Üyelik şartı olmadan ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu sitelerde Kürtçe ve nedir gibi sınırsız sayıda arama yapabilirsiniz. Zaten site içerisinde arama yaptığınızda sizlere öğrenmek isteyebileceğinizin düşünüldüğü başka Kürtçe kelimelerin çevirileri de sunuluyor.

Kürtçe ve kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Ve Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe ve çevirisi

kürtçe ve ne demek?

Kürtçe Ve Anlamı

Kürtçe’de “ve” bağlacı aynı Türkçe’deki görevi gibi kullanılır. Konuşma veya yazışmalarınız esnasında örnekleri, cümleleri birbirine bağlamak için kullanabileceğiniz ve bağlacı, kendinizi ifade ederken sık sık lazım olur. Bu nedenle kelime öğrenirken bu tür konuşma esnasında farklı görevlerde kullanacağınız kelimeleri de öğrenmeye gayret etmelisiniz.

Kürtçe’de ve bağlacı yerine geçen kelime oldukça basit: û. Kürtçe diline özgü bir harf olan ve Kürtçe kelimelerde de sık sık rastlayacağınız û, uzatılarak okunur.

Kürtçe Ve Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: U

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Û

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Akıl Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Ve Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı