e
sv

Kürtçe Ekonomi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe ekonomi çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kürtçe dersler arasında sürekli paylaştığımız sözlerimizde ele aldığımız Kürtçe Ekonomi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizi sizlerle tanıtacağınız. Kürtçe dili  öğrenmeye ilgi duyan kişiler Kürtçe’nin öğrenilmesi zor olan bir dil olduğunu bilmeleri gerekir. Kürtçe öğrenilmesi zor olsa da imkansız değildir. Kürtçe öğrenme konusundaki durumunuz sizin  bu konudaki gayretinize bağlıdır. Kürtçe’nin zor olmasının nedeni Türkçe’deki gibi bazı harflerin Kürtçe’de olmayışı ve Kürtçe’deki harflerin farklı şekillerde telafuz edilip okunmasıdır. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak Kürtçe’yi öğrenirken Kürtçe kelime ya da cümlelerin telafuz ve okunuşlarına da dikkat etmeniz gerekir.

Kürtçe dilini nereden öğrenebilirim diye soracak olursanız bu soruya şöyle cevap verebiliriz; Kürtçe dilini öğrenmek için aklımıza ilk gelen Kürtçe dil merkezidir. Ancak ülkemizde Kürtçe dilini öğreten kurslar olmadığı için bu dili kurslardan öğrenmenize imkan yoktur. Kürtçe öğrenme konusunda diğer alternatif yolu olarak Kürtçe bir tanıdığınızdan yardım almak ki bu çok etkili olabilir. Bire bir Kürtçe bilen bir tanıdığınızla konuşarak Kürtçe öğrenmeniz mümkün olabilir. Diğer bir yol da internette Kürtçe  Türkçe çeviri siteleridir. Bu sitelere giriş yaparak Kürtçe dilini öğrenmeniz mümkündür. Kullanıcılar için ücretsiz olarak dil eğitimi veren bu sitelere giriş yaparak Kürtçe dilinin özelliklerini, Kürtçe konuşma kalıpları, cümle kurma, kelime öğrenme giib Kürtçe dili ilgili pek çok şey öğrenebilirsiniz.

Kürtçe dili öğrenmek isteyen kişiler için internet büyük bir fırsattır. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan sitelere giriş yaparak bu sitelerde Kürtçe dilini pratik ve kolay bir biçimde öğrenmeniz mümkün olabilir. Buralarda hem kelime hem cümle çevirileri yaptırarak Kürtçe’nizi ilerletebilirsiniz. Kürtçe videolu anlatım kısımlarına girerek Kürtçe’yi dinleyerek çok daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Ekonomi Ne Demek?

Günlük ya da ekonomi alanında gerekli olarak kullanılan bir kelime olan “ekonomi” sözcüğünün Kürtçe olarak ne anlama geldiği Kürtçe kelime karşılığı olarak bu kelimenin Kürtçe nasıl kullanıldığı konusunda bilgi edinmek isteyen kişiler çeviri bölümünden destek alarak bu kelimenin Kürtçe karşılığını öğrenebilirler. Bu şekilde Google de çeviri sitelerinde arama yapılarak kelimenin Kürtçe karşılığı ve cümle içinde nasıl ve ne şekilde kullanıldığı ile ilgili ayrıntılı olarak bilgi edinilebilir.

Kürtçe olarak “ekonomi “ kelimesinin ne demek olduğu Kürtçe ekonomi kelimesinin anlamı yazımızın devamında sizlere verilecektir. Yazımızın okuyarak kelimenin anlamını ve kullanım biçimlerini öğrenebilirsiniz.

Kürtçe Ekonomi ne demek? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Ekonomi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

kürtçe ekonomi çevirisi

kürtçe ekonomi ne demektir

Kürtçe Ekonomi Kelime Kökeni

Kürtçe olarak bir kelime birden çok anlamlarda kullanılabilir. Bunun nedeni yörelere göre değişen konuşma şeklinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda bir kelimenin başka ne anlamlarda kullanıldığı Kürtçe çeviriler bölümünde sizlere verilmektedir. Böylece kelimelerin Kürtçe olarak hangi anlamlarda kullanıldığı konusunda buralarda ayrıntılı olarak sizlere bilgi verilmektedir.

Kürtçe öğrenmek için internette dil siteleri sizlere oldukça yardımcı olmaktadır. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan bu sitelerde Kürtçe kelime ve cümle bilgisi gibi pek çok bilgiyi hiçbir kitaba ihtiyaç duymadan öğrenebilirsiniz. Bilgiye ulaşmak için internet bu anlamda kişilere oldukça yararlar sağlamaktadır. Dil öğrenme konusunda da internertin bu anlamda sayısız faydaları vardır. Evinizin raharlığında kurs ücreti ödemek durumunda kalmadan rahatça dil öğrenmek için interneti tercih edebilirsiniz.

Kürtçe Ekonomi kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Ekonomi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Ekonomi Anlamı

Kürtçe olarak “ekonomi” kelimesinin anlamı şu şekilde ifade edilir:

“aboriye”

İnternette online çeviri yoluyla Kürtçe ekonomi çevirisi yaparak kelimenin Kürtçe olarak anlamını öğrenebilirsiniz. Çeviri sitesinde sadece kelmenin tek anlamını değil birden fazla ne anlama geldiği ve kelimelerin nerelerde ne şekilde kullanıldığı konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bağlamda kelimelerin farklı kullanım biçimlerini öğrenerek bilgi dağarcığını oldukça geniş bir şekilde çoğaltabilirsiniz.

Kürtçe Ekonomi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Aborıye

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Aboriye

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Ekonomi Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı