e
sv

Kürtçe Filozof Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe filozof karşılığı
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Kürtçe dersler alanında yayınlanan makalelerimizde bugün Kürtçe Filozof Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı dersini ele alacağız. Her dilde kullanılan birçok kelime var. Bu kelimeler çeşitli yerlerde karşınıza çıkabilir. Yazılışı, söylenişi ile dikkatiniz çeken bu kelimelerin hangi dilde ve ne anlama geldiğini birçok kişi merak eder. Eğer sizde bu tür kelimelerin anlamlarını merak ediyorsanız Kürtçe sözlük gibi kaynaklara başvurmanız, dakikalarca minicik yazılar arasında doğru kelimeyi aramanıza hiç gerek yok. Çünkü artık kişilerin kelime öğrenmek istediğinde yardımcısı olan Kürtçe çeviri siteleri var.

Çeviri denildiğinde birçok kişinin aklına sadece cümle gelir. Bir dilden bir dile çeviri yapmak için uzun metinlere, cümlelere hiç gerek yok. Kısacık bir kelimenin Kürtçe karşılığı da Türkçe Kürtçe çeviri yapan siteler sayesinde anında karşınıza çıkar. İnternet, artık 7’den 70’e herkesin elinin altında. Canınız sıkıldığında, yeni bir şey öğrenmek istediğinizde, bir sözcüğün örneğin Kürtçe filozof nasıl denir merak ettiğinizde akıllı telefonunuzdan hemen aratabilir, bilgilere saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

Kürtçe günlük konuşma içerisinde çok sık kullanmayacak olsanız da eğer genel kültür ve bilgi açısından merak ediyorsanız bu yazımızda Kürtçe filozof kelimesinin anlamı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kürtçe Filozof Ne Demektir?

Kürtçe, birçok kesim tarafından ilgi çeken bir dil. Az sayıda kişinin konuşması, şimdilerde televizyon aracılığı ile Kürtçe yayınların yayınlanması da kişilerin Kürtçe çeviriler konusunda daha fazla araştırma yapmasına olanak sağlıyor.

İnternet aracılığı ile kendi kendinize Kürtçe öğrenmek istiyorsanız karmaşık, zor Kürtçe öğrenme teknikleri hakkında araştırma yapmayı bırakın. Öncelikle kelime öğrenmeye başlayın. Çünkü Kürtçe çeviri sayfalarında vakit geçirerek Kürtçe’deki kelime karşılıklarını öğrendiğinizde bir süre sonra çok düzgün cümlelerle olmasa bile, anlaşılabilecek düzeyde Kürtçe konuşmaya başlayabilirsiniz.

Kursa gitmeye, uzun Kürtçe eğitimi videoları izlemeye vakti olmayan kişiler de bu tür Türkçe Kürtçe çeviri Google sayfalarında vakit geçirerek Kürtçe bilgilerini ilerletmeye çalışıyor. Sadece Kürtçe’yi öğrenmek isteyenler değil, bilen ama belli başlı şeyleri unutan, o an Türkçe bir kelimenin Kürtçe karşılığı aklına gelmeyen kişiler de bu siteleri zaman zaman ziyaret ederek hemen bilgilerini tazeleme fırsatı yakalıyor.

Kürtçe filozof ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Filozof Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Filozof Kelime Kökeni

Kürtçe çeviri siteleri genel kültür bakımından da oldukça renkli adresler… Kürtçe diline, Kürt edebiyatına dair ilgi duyan kişiler bu sitelerde vakit geçirdiklerinde dilin birçok özelliğine hakim olabiliyor. Çünkü Türkçe’den Kürtçe’ye çeviri yapan siteler ziyaretçilerine sadece kelimenin Kürtçe karşılığı konusunda yardımcı olmuyor. Aynı zamanda birçok kişinin Kürtçe konuşurken işini kolaylaştıracak ve kelimelerin doğru söylenişleri hakkında bilgi verecek olan bilgileri de ziyaretçiler ile paylaşıyor.

Böylece sizler bir çeviri sitesinde Kürtçe filozof kelimesinin anlamı şeklinde arama yaptığınızda yazılışından okunuşuna, Kürtçe’de hangi harfin nasıl okunması gerektiğine kadar birçok bilgiye ücretsiz, saniyeler içerisinde sadece internet bağlantınızı kullanarak sahip olabilirsiniz.

Kürtçe filozof kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Filozof Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Filozof Anlamı

Kürtçe sözcükler incelendiğinde filozof kelimesinin karşılığı olarak verilen tek bir sözcük olduğu görülüyor. Filozof kelimesinin karşılığı olarak Kürtçe konuşma ve yazışmalarınızda “feylezof” kelimesini kullanabilirsiniz. Kürtçe’de bazı sözcükler yazıldığı gibi okunmaz. Ancak bu kelime yazıldığı gibi okunduğundan dolayı çok çabuk öğreniliyor. Çeviri sitelerinde arama yapıldığında Kürtçe filozof çevirisi olarak karşınıza çıkan bu kelime, bazı kaynaklarda ise “feylesof” şeklinde yazılıyor. Fakat dilde ikisi de kabul görüyor. Filozof kelimesinin Kürtçe karşılığını öğrenmek için siteye giriş yaptığınızda sadece yazılışını değil, nasıl okunduğunu, nerede nasıl kullanıldığını, örnek cümle içerisinde kullanılışını ve daha birçok bilgiyi hemen öğrenebilir, Kürtçe bilen kişilere Kürtçe bilmediğinizi belli etmeyecek bir telaffuzla bu kelimeyi konuşmanız esnasında kullanabilirsiniz.

 

Kürtçe Filozof Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Feylesof

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI:  Feylesof

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Filozof Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı