e
sv

Kürtçe Kötü Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..
kürtçe kötü çevirisi
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sitemizde yayınlanan derslerin bügun başlığı Kürtçe Kötü Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalesi olacaktır. Kürtçe biliyor olsanız bile zaman içerisinde kullanmaya kullanmaya unutmuş olabilirsiniz. Bir dönem yasaklı olmasından ötürü Kürtçe bilen kişilerin zaman içerisinde bilgilerinin pas tutmasına veya asimile olmalarına neden olmuş olabilir. Böyle bir durumda Kürtçe öğrenme teknikleri kullanarak bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız özel ders almanıza, kurslara gitmenize hiç gerek yok. Dil öğrenme söz konusu olduğunda ilk akla gelen adımlar bunlar ama artık günümüzde internet var.

İnternetin sunduğu sınırsız ve ücretsiz fırsatlar, birçok kişinin çeşitli konularda kendi kendini eğitmesine yardımcı oluyor. Bunlardan bir tanesi de dil öğrenme… Diğer dünya dillerinde olduğu gibi internet üzerinde birçok sitede kişilere Kürtçe öğrenme tekniği geliştirerek çeşitli şekillerde Kürtçe öğrenmelerine yardımcı oluyor. Bu siteler arasında çeviri yapan siteler dikkat çekiyor. Üstelik bu adreslere sadece dili öğrenmek isteyen kişiler değil, Kürtçe o an konuşması gereken bir yayın organında duyduğu Kürtçe kelimeyi merak eden kişiler de giriş yapıyor.

Çok sayıda ücretsiz ve üyelik olmadan hizmet veren Türkçe Kürtçe çeviri siteleri, kişilere çeşitli kelimelerin Kürtçe karşılıklarını anında çıkarıyor. Yapmanız gereken tek şey Kürtçe’sini merak ettiğiniz kelimeyi yazmak… İşte, bilgiye ulaşmak günümüzde bu kadar kolay!

Bu yazımızda Kürtçe kötü nasıl denir konusunda tüm bilgilere ulaşabilir, anında kötü kelimesini Kürtçe olarak söylemeye başlayabilirsiniz.

Kürtçe Kötü Ne Demektir?

Bir dönem yasaklı bir dil olması ve ciddi tartışma konusu olarak görülmesi Kürtçe diline günümüzde olan ilgiyi artıyor. Sadece özel hayatınızda değil basın & yayın organlarında da kullanılmaya başlanması ile birlikte birçok kişi iş hayatında da Kürtçe bilen elemanları bünyesi altında bulundurmak istiyor. Bu nedenle bir aşamada da Kürtçe öğrenmek bazı kişiler için zorunlu hale geliyor.

Herhangi bir durumda hiç bilgi sahibi olmasanız dahi Kürtçe kendinizi internet sayesinde en iyi şekilde ifade edebilirsiniz. Belli başlı cümle kalıplarına ulaşacağınız gibi Türkçe Kürtçe çeviri Google sitelerine giriş yaparak söylemek istediğiniz sözcüğün Kürtçe’sine anında ulaşabilirsiniz. Bu sözcükler Kürtçe sözlük gibi internet içerisinde dakikalarca arama yapmak zorunda olmadan sadece bir “ara” tuşuna basarak saniyeler içinde karşınıza gelecektir. Bu nedenle oldukça pratik bir yöntem olan bu Kürtçe çeviri sitelerini günün istediğiniz herhangi bir anında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kürtçe kötü ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Kötü Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Kötü Kelime Kökeni

Kürtçe sözcüklere bakıldığında kötü kelimesinin karşılığı olarak kullanabileceğiniz birçok sözcük çıkar karşınıza… Bir kelimenin bu kadar alternatifinin olması ilk bakışta sizlerin kafasını karıştırabilir. Fakat hangisini nerede kullanacağınızı öğrendiğinizde oldukça kolay bir hale gelecektir. Bu nedenle kelimeleri araştırırken mutlaka Kürtçe çeviriler içerisinden kullanım yerlerine bakmayı da unutmayın.

Kürtçe çeviri sitelerinde arattığınız kelimenin nasıl söylendiğini de öğrenebilir, hiç Kürtçe bilmeseniz dahi bu bilgi doğrultusunda Kürtçe kötü çevirisi yaparken en doğru şekilde telaffuz edebilirsiniz.

Kürtçe kötü kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Kötü Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makallemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Kötü Anlamı

Kürtçe kelimeleri çalışırken sıfatlar, bir şey hakkında düşüncenizi belli edecek tek kelimeleri bilmek önemli. O yüzden öğrenmeye ilk olarak buradan başlayabilirsiniz. Eğer Kürtçe kötü nedir merak ediyorsanız birkaç farklı kullanımı var. Türkçe’den Kürtçe’ye çeviride kullanılan  “Kötü” kelimesinin kürtçe anlamı Kirêt olarak açıklanmaktadır. Kürtçe kötü kelimesi Kirêt dışında birçok farklı anlama gelmektedir. Bunları sırasıyla aşağıya ekliyoruz.

1-) Kirêt

2-) Xirab

3-) Kotî

4-) Neçê

Bunlar arasında en yaygın Kürtçe kötü kelimesinin anlamı olarak kullanılan kelime ise Kirêt… Bu kelime birçok çeviri sitesinde ilk sırada veriliyor hatta sadece bunu bilmeniz dahi Kürtçe kötü diyebilmeniz için yeterli. Kürtçe telaffuz ederken “î, ê” kelimelerinin uzatılarak okunduğu unutulmamalı. Doğru telaffuz konuşurken çok önemli. O yüzden kelimeyi aratırken mutlaka telaffuzu hakkında da Kürtçe çeviri siteleri içerisindeki bilgilerden faydalanın.

Kürtçe Kötü Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Kıret

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI:  Kirêt

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Kötü Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı