e
sv

Kürtçe Gerekçe Ne Demektir?

Bizler Kürtçe Gerekçe Ne Demektir? başlıklı makalemizde Kürtçe gerekçe kelimesinin anlamını sizlerle paylaşıp, aynı şekilde Kürtçe gerekçe çevirisi, Kürtçe gerekçe anlamı ve Kürtçe gerekçe nedir? sorularının cevabını da sizlere aktarmaya çalıştık.
kürtçe gerekçe ne demektir?
avatar

Kundir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gerekçeler gibi zor kelimeler Kürtçede pek bilinmemektedir. Hatta çoğu Kürt dahi asimileden ötürü bu kelimeleri bilmemektedirler. Bizler Kürtçe Gerekçe Ne Demektir? başlıklı makalemizde Kürtçe gerekçe kelimesinin anlamını sizlerle paylaşıp, aynı şekilde Kürtçe gerekçe çevirisi, Kürtçe gerekçe anlamı ve Kürtçe gerekçe nedir? sorularının cevabını da sizlere aktarmaya çalıştık.

Kürtçe Gerekçe Ne Demektir?

Kürtçe dili dünya dilleri arasında popüler olarak konuşulan bir dil olmasa da gerek bazı ülkelerde gerekse bizim ülkemizde Kürtler tarafından konuşulan bir dildir. Çevremize baktığımızda hemen çoğumuzun Kürt bir yakını ya da tanıdığı vardır. Bu tanıdıklarımızla daha iyi ilişkiler kurmak için de Kürt dilini öğrenmek etkili olacaktır.

Kürt dilini gerek merak gerek Kürtlerle olan diyoloğunu arttırmak için öğrenmek isteyen kişiler bu dili öğrenmek için kaynak olarak en uygun yol internette çeviri siteleri yardımıyla Kürtçeyi öğrenmektir. Ülkemizde Kürt dili öğreten bir kurs merkezi olmadığı için en etkili yol online aracılığı ile bu dili öğrenmektir. Kürtçe öğrenme teknikleri olarak bu dilde çeviri hizmeti veren sitelerden destek alabilirsiniz.

Kürtçe öğrenme tekniği her sitede farklı şekilde verilebilir. Bazı siteler ileri seviyede Kürtçe dili öğretirken bazısı daha basit düzeyde Kürtçeyi öğretebilir. Size uygun olanı tercih ederek Kürtçe dilini hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz. Kürtçe gerekçe ne demektir? hakkında kısa bilgiler verdikten sonra Kürtçe Gerekçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Binasî Ne Demek?

Kürtçe dili sadece belli bir kesim tarafından konuşulan bir dil olduğu için Kürtçe sözlük olanağı maalesef sınırlıdır. Belirttiğimiz gibi Kürtçe dilini öğreten ülkemizde bir kurs merkezi de olmadığı için bu dili öğrenmek için tek yol internetten çeviri sitelerine giriş yapmaktır.

Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler Kürtçe çeviri hizmeti veren sitelere giriş yaparak burada Kürtçe kelime ya da cümlelerin karşılıklarını öğrenebilir. Bu şekilde bu siteler vasıtasıyla Kürtçe öğrenmek isteyen kişiler Kürtçeyi kolay bir biçimde öğrenebilirler.

kürtçe gerekçe ne demektir?

kürtçe gerekçe anlamı

Kürtçe Gerekçe Kelime Kökeni

Kürtçe olarak “gerekçe” kelimesinin ne anlama geldiğini merak edenler Türkçe Kürtçe çeviri yazan yerlere giriş yaparak buradan bu kelimenin en anlama geldiği ve kelimenin yaygın olarak kullanım biçimlerini öğrenebilirler. Bu çeviri sitelerin bir özelliği de sadece kelime ya da cümlenin karşılığı değil kelimelerin cümle içinde nasıl ve ne şekilde kullanıldıkları hakkında da bilgi vermesidir. Kürtçe gerekçe kelime kökeni hakkında biraz faydalı açıklamalar yazdıktan sonra Kürtçe Gerekçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin diğer konularına geçelim.

Kürtçe Gerekçe Anlamı

Kürtçe olarak “Gerekçe” kelimesi şu şekilde ifade edilir;

Binasî

Kelimeye baktığımızda bazı harflerin farklı yazıldığı görüyoruz. Bu da Kürtçenin kendine has bir yazım dilinin olduğunu göstermektedir.

Kürtçe Gerekçe Ne Demektir? Çevirisi Anlamı ve Karşılığı makalemizin sonuna gelirken ücretsiz kürtçe dersler olarak paylaştığımız ve kürtçe kursların yerine geçecek olan birbirinden faydalı önemli kürtçe çeviriler için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

TÜRKÇE ALFABESİNE GÖRE OKUNUŞU: Bınasi

KURMANCÎ ALFABESİNE GÖRE YAZILIŞI: Binasî

BENZER ÇEVİRİ: Kürtçe Seni Seviyorum Ne Demektir?

******************************************************

POPÜLER ÇEVİRİLERİMİZ: 

Yaptığımız çevirilerde bulduğunuz hataları veya kelimelerin eş anlamlarını, benzerlerini bize bildirmek için yorum kısmından yazıp eksikliklerimizi-hatalarımızı düzeltebilirsiniz..

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kürtçe Gerekçe Ne Demektir?